Teema: Sari: Maailm ja mõnda
Pealkiri:
Germaanlased. Uut, huvitavat ja üllatavat põhjapoolsetest suguharudestAutor(id): Alain Felker, Alexander Hogh, Uwe Kersken, Helfried Spitra ja Judith Voelker
Kujundaja: Andres Tali, Tiina Sildre
Kirjastus: Olion
Linn: Tallinn
Aasta: 2010
Originaalkeel: saksa keel
Tõlkija: Arne Nielsen
ISBN: 9789985666296
Lehekülgi: 136
Sari: Maailm ja mõnda
Seisukord: kaaned kohati kulunud ja kiletatud, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega
Mõõdud: 140 × 209 mm
Suurus: tavaformaadis ja pehmes köites raamat
Sisu:
# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. KVP
„Oma metsadega hirmu tekitav, oma soode tõttu lausa õudne,” nii kirjeldas vanarooma ajaloolane Tacitus maad teisel pool Reini jõge ehk Germaaniat. Täpsemalt võttes pole germaanlasi tegelikult olemas olnudki. Nad on vaid Caesari leiutis, kes andis selle koondnimetuse Reini jõe mõlemal kaldal elanud enam kui 50 suguharule.
Kes need inimesed siis tegelikult olid? Kuidas nad elasid, milliseid jumalaid austasid, kuidas Rooma vägedega võitlesid, mida ruunide abil kirjutasid ja kuidas ristiusu vastu võitlesid, sellest annab käesolev raamat värvika ülevaate. Autorid heidavad kõrvale germaanlaste kohta käibivad kliśeed ja jutustavad palju uut, huvitavat ja üllatavat. Germaanlased ei olnud mingid lihtsameelsed barbarid, aga ka mitte Wagneri ooperite heroiseeritud kujud ja veel vähem olid nad rassistliku maailmavaate rajajad.
Maailm ja mõnda
Hind:
17,00 EURTeema
Reisijuhid, reisikirjad alla viimati lisatud:
Aksel Tiideberg, Rõngu aastarõngad,
Rõngu Vallavalitsus, 2006, hind: 9,00 eurot
Varbuse, Kanepi, Valgjärve (Põlvamaa),
Maalehe Raamat, 2005, hind: 4,00 eurot
Pirita. Merivälja. Kose,
Eesti Raamat, 1975, hind: 5,00 eurot
Karmo Kalk ja Jaano-Martin Ots, Surf. 2 lugu,
2004, hind: 6,00 eurot
Marek Sadam, Bussiga Miamist Los Angelesse ja teised lood,
M. Sadam, 2010, hind: 16,00 eurot
Helgi Erilaid, Aja jälg kivis. Prantsusmaa,
Menu, 2011, hind: 23,00 eurot
Helgi Erilaid, Aja jälg kivis. Hispaania,
Menu, 2012, hind: 23,00 eurot
Helgi Erilaid, Aja jälg kivis. Kreeka,
Menu, 2013, hind: 20,00 eurot
Helgi Erilaid, Aja jälg kivis. Inglismaa,
Menu, 2011, hind: 23,00 eurot
Helgi Erilaid, Aja jälg kivis. Ameerika Ühendriigid,
Menu Kirjastus, 2015, hind: 20,00 eurot
Reisijuhid, reisikirjad all on 2212 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!