Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Härrana sündinudAutor(id):
Kirjastus: Randvelt
Linn:
Aasta: 2011
Originaalkeel:
ISBN: 9789949914913
Lehekülgi: 398
Seisukord: kohati kulunud nurgad, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 203x140 mm
Suurus: tavaformaadis kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 029
Saksa okupatsioon, Vene okupatsioon, nõukogude aeg, sõjaväeteenistus väga karmide tingimustega vangilaagris Uuralites, tagasipöördumine Hiiumaale – see raamat on lugu ühe tegusa, 3. juunil 1940.aastal Hiiumaal sündinud mehe elust.
Takis kirjelab raamatus ehedalt kolhooside ja sovhooside moodustamise perioodi, parseldamist ja nihverdamist, erinevate mentaliteetide põrkumist. Kuidas kõik keerles rahateenimine, naiste ja veel kord naiste ümber.
Takis meenutab ka oma sagedasi Venemaa visiite – et saada kalurikolhoosile mingisugune hea masin, tuli omakorda Venemaale midagi viia ning alati ka otsustajaid „moosida“. Suurest jahi-ja kalakirest, suurest-suurest loomaarmastusest ning pisaratest, kui üks jahimees sea asemel tema laika maha lasi – esimesed laikad tõi Eestisse just raamatu autor.
Raamatu üks haaravamaid peatükke kirjeldab ka Eesti esimese jäätee ehitamist, mille üheks rajajaks Takis oli. Selle tegemisel tuli õppida omaenese teadmistest, sest kellegi kogemustest õppida polnud – üks suur veok vajuski läbi vastrajatud jäätee, mida siis pea terve ööpäev vintsidega 15 meetri sügavuselt jääle tagasi sikutati.
Raamat jõuab välja esimeste kooperatiivide tekkeaega, aega, kui hakkas paistma vabaduse kiir. Raamatusse tuleb ka nukraid noote, kui autor näeb maade “ärastamist” ning mure pere ja laste pärast – sest arstid panid karmi diagnoosi….
Hind:
9,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Richard Säägi, Minu sõjamälestused. Meenutusi Eesti kaitselahingutest 1943-1945,
Grenader, 2007, hind: 15,00 eurot
Ando Leps; editors Galina Bibikova and Ants Pihlak; editor-in-chief Jüri Martin, Reflections and remembrances of a pupil of the University of Tartu,
Ando Leps, 2018, hind: 7,00 eurot
koostanud ja toimetanud Arvo Järvet, Lev Vassiljev,
Tartu Ülikooli geograafia osakond, 2020, hind: 8,00 eurot
Koostanud Tanel Lään, Valikute ees. Pilk kapten Paul Laamanni eluteele,
Kaitseliit, 2008, hind: 7,00 eurot
Ilmar Vananurm, Sain haarata hetki. Setomaa hetki aastaist 1994-2007,
Hilanamoro, 2008, hind: 8,00 eurot
Anatoli Solovtsov, Fryderyk Chopin. Elu ja looming,
Eesti Raamat, 1965, hind: 5,00 eurot
Mihkel Raud, Musta pori näkku,
Tammerraamat, 2008, hind: 12,00 eurot
Pierre Brunel, George Sand ja Frederic Chopin. Vastandite kirg,
Olion, 2001, hind: 3,00 eurot
Elmar Orav, Kui me viil latse ollimi,
2015, hind: 6,00 eurot
Vaino Kallas, Mööda käidud teed,
V. Kallas, 2008, hind: 7,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4420 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!