Teema: Reisijuhid, reisikirjad
Pealkiri:
Machu Picchu juurest paremale. Kadunud linna taasavastamineAutor(id): Mark Adams. Toimetanud: Mari-Epp Tirkkonen
Kirjastus: Äripäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2013
Originaalkeel:
Tõlkija: Triin Olvet, Ivika Arumäe
ISBN: 9789949464968
Lehekülgi: 392
Sari: Imeline Teadus
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 210x152x32 mm
Suurus: tavaformaadis pehmete kaantega
Sisu:
20. sajandi algus tõi kaasa kangelaslikku maadeuurimise ajastu ning teise maailma otsa kuulsusejahile suundunud noorte meeste arv aina kasvas. Sellest lainest kantuna jõudis 24. juunil 1911. aastal seiklushimuline maadeuurija ja Yale’i ülikooli ajalooõppejõud Hiram Bingham III esimese teadlasena Peruu varemetelinna, Machu Picchusse, linna, mis koos oma asukatega oli kadunud nii ammu, et keegi vaevalt enam selle olemasolu uskus. Sellest sai üks kuulsusrikkamaid uurimisretkede ajaloos.
Raamatu autorit, New Yorgi seiklusreiside ajakirja toimetaja Mark Adamsit paelus Binghami lugu sedavõrd, et ta otsustas reisiteekonda täpselt korrata. Ajendatud esialgu lihtsast soovist end proovile panna, hakkab Adamsit selle raske, pisut unenäolise reisi jooksul aga üha enam painama küsimus: mis see Machu Picchu ikkagi on? Ning nii nagu Binghamilgi, muutub ka Adamsi kinnisideeks selles ühes aegade suurimais mõistatuses selgust saada.
Nii matkamegi Adamsi, Binghami ja teiste värvikate tegelaste seltsis inkade kadunud linna ning reisi vältel rullub meie pilgu ees lahti dramaatiline piltideseeria inkade impeeriumi viimastest päevadest ja hispaanlaste eest põgeneva inkade keisri Manco Inka kannatusloost. Taustaks Peruu kontrastiderohke loodus ja põnev kohalik kultuur.
Hüpake ajamasinasse ja avastage, milliseid müstilisi sõnumeid see muistne rahvas meile viie sajandi tagant saadab.
Sari: Imeline Teadus
Originaali pealkiri: Turn right at Machu Picchu. Eesti keeles
ajalugu
reisikirjad
Hind:
35,00 EURTeema
Reisijuhid, reisikirjad alla viimati lisatud:
tekstid koostanud Tõnis Padu ; kaardid koostanud Tõnis Padu, Ülle Jaansalu ; toimetajad Kalle Suuroja, Talis Vare, Ene Pajula, Helen Koppa, Läänemaa väärtuslikud maastikud,
2006, hind: 11,00 eurot
Lesley Logan, London,
TEA Kirjastus, 2008, hind: 8,00 eurot
Edward Marriott, Kadunud hõim. Otsinguretk läbi Paapua Uus-Guinea dzunglite,
Varrak, 1999, hind: 10,00 eurot
Friedebert Tuglase Majamuuseum. Дом-музей Фридеберта Тугласа. The house-museum of Friedebert Tuglas. Das Haus-Museum von Friedebert Tuglas. Friedebert Tuglaksen kotimuseo,
Perioodika, 1986, hind: 2,00 eurot
Jaak Prozes, Kas Putin on vepslane,
Argo, 2015, hind: 5,50 eurot
Andrea Wulf, Looduse leiutamine. Alexander von Humboldti uus maailm, 2,
Hea Lugu, 2017, hind: 22,50 eurot
Paul Delahunt-Rimmer, Oravarattast otse põrgutulle,
Ajakirjade Kirjastus, 2016, hind: 5,00 eurot
Imre Siil, Rändamisi. Minu väike reisiraamat,
Go Group, 2016, hind: 13,00 eurot
koostaja Katrin Möllits, Pargisuitaja teejuht 2. Lõuna-Eesti pargid,
Keskkonnaamet, 2012, hind: 15,00 eurot
Jaan Kaplinski, Santorini. Teekond Ayia Triadasse,
Võluri tagasitulek, 2011, hind: 17,00 eurot
Reisijuhid, reisikirjad all on 2128 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!