Teema: Kunst
Pealkiri:
Sotsiaalsed mängud kunstiruumisAutor(id): Raivo Kelomees
Kirjastus: Eesti Kunstiakadeemia
Linn: Tallinn
Aasta: 2013
Originaalkeel:
ISBN: 9789949467440
Lehekülgi: 454
Seisukord: heas seisukorras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x150 mm
Suurus: tavaformaadis ja pehmete kaantega raamat
Sisu:
Artiklikogumik "Sotsiaalsed mängud kunstiruumis" sisaldab kunstikriitilisi tekste nullindatest. Artiklid on kujutavast ja elektroonilistest kunstist. Lisaks kajastavad kirjutised neid sotsiaalseid mänge, mida inimesed mängivad kunstielus ja väljaspool seda. Tekstivalik esindab subjektiivset vaatepunkti, tagasipilguga üheksakümnedatele. Siin on vihjeid kunstielus korduvale, mis ei olene ajastutest ja perioodidest.
Autori peatähelepanu on suunatud elektroonilisele ja digitaalsele kunstile nii Eestis kui teistes riikides. Digitaalne kunst oma mitmekesistes vormides on tema arvates ainuke rahvusvaheline kunstinähtus 20. sajandil, milles eesti kunstnikud osalesid selle kujunemisega samaaegselt. 21. sajandi algus, nullindad, viisid edasi 1990. aastatel tekkinud kunstipilti, kuigi erutus uute tehnoloogiate saabumise üle jääb eelmisesse sajandisse.
Artiklites analüüsitakse Ülo Soosteri, Ilja Kabakovi, Raul Meele, Ants Juske, Ivar Kaasiku, Tiia Johannsoni, Maike Londi, Enn Põldroosi, Mari Sobolevi, Jaan Toomiku, Ed McGowini, Benjamin Vassermani, Kaljo Põllu ja Enno Halleki kunsti- või kuraatoriprojekte. Kogumik annab ülevaate nullindate kunstielust Eestis ja välismaal ning on jätkuks autori 1990. aastaid kajastavale artiklikogumikule "Ekraan kui membraan".
Raamat on 2013. aasta 25 kauneima raamatu konkursi laureaat. Kujundaja on Margus Tamm.
Märksõnad :
nüüdiskunst
digitaalkunst
võrgukunst
interaktiivne kunst
videokunst
sotsiaalsed aspektid
teadmusühiskond
uus meedia
kunstiharidus
filmikunst
kunstikriitika
eesti
kunstnikud
kunstifestivalid
artiklid (meedia)
kunstiarvustused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Sotsiaalsed mängud kunstiruumis, Raivo Kelomees, Eesti Kunstiakadeemia 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kunst alla viimati lisatud:
Villu Toots, Tänapäeva kiri. Raamat kirjade kujundamisest,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1956, hind: 28,00 eurot
Villu Toots. Toimetanud Paul Reeveer, Tänapäeva kiri. Raamat kirjade kujundamisest,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1956, hind: 17,00 eurot
Koostanud Inge Teder, The State Art Museum of the Estonian S.S.R.. Estonian and Soviet Estonian art,
Perioodika, 1978, hind: 7,00 eurot
Koostanud: Märt Bormeister, Meie maailm. А я так вижу. Our world. Unsere Welt. Mon petit univers. Meidän maailmamme,
Perioodika, 1974, hind: 10,00 eurot
Mirjam Peil, Avo Keerend (album),
Kunst, 1981, hind: 7,50 eurot
koostaja August Künnapu ; tekstid: Elnara Taidre, Harry Pye, Heie Treier, Kaido Ole ja August Künnapu, August Künnapu maalikataloog,
Epifanio, 2007, hind: 9,00 eurot
Koostanud Maria Kjæer Themsen, Spatium. Taani kaasaegne kunst. Danish Contemporary Art,
Eesti Kunstimuuseum, 2012, hind: 15,00 eurot
Mari Adamson, Mari Adamson (Näituse kataloog). Tallinna, Kunstihoone aprill-mai 1969,
Eesti NSV Kunstnike Liit, 1969, hind: 4,20 eurot
Eesti Vabariiklik Polügraafiatööstuse ja Kirjastuste Teaduslik- Tehniline Ühing. Koostanud H. Hansen ja M. Järvine, 25 parimat 1965-1966. Eesti Vabariikliku Polügraafiatööstuse ja Kirjastuste Teaduslik-Tehnilise Ühingu konkursil kunstiliselt kujunduselt ja polügraafiliselt teostuselt parimaiks tunnistatud raamatud, ajakirjad, plakatid ja postkaardid 1965. ja 1966. aasta toodangust (IX ja X võistlus),
Eesti Raamat, 1968, hind: 6,00 eurot
Eesti Vabariikik Polügraafiatööstuse ja Kirjastuste Teaduslik-Tehniline Ühing, 25 parimat 1961. Eesti Vabariikliku Polügraafiatööstuse ja Kirjastuste Teaduslik-Tehnilise Ühingu konkursil kunstiliselt kujunduselt ja polügraafiliselt parimaks tunnistatud raamatud 1961. aasta toodangust,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1962, hind: 7,00 eurot
Kunst all on 1308 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!