Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Ühe miljonäri lugu. Nurmekunna-nimelise Germanistika Sihtasutuse mälestus- ja tänuraamatAutor(id):
Kirjastus: VR Kirjastus
Linn: Rakvere
Aasta: 2003
Originaalkeel: eesti
Lehekülgi: 90
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 147 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis ja pehmes köites raamat
Sisu:
Pent Nurmekund oskas praktiliselt rohkem keeli kui ükski teine eestlane: valdas umbes 70 võõrkeelt ja oli rahvusvahelise organisatsiooni Amici Linguarum andmeil maailma esipolüglotte. On õpetanud lisaks euroopa keeltele idamaade ja aafrika keeli, asutas 1956. a. TRÜ orientalistikakabineti. Avaldas arvukalt keeleteaduslikke artikleid ja publitsistikat nii välismaal kui ka Eestis. Koostas taani-eesti sõnaraamatu.
EÜS Veljesto on välja andnud Pent Nurmekunna artiklivalimiku «Keeltemaailm» (1997) ja mulgimurdeliste luuletuste kogu «Kõllanõmme» (1996).
Raamatu põhiosa moodustavad Pent Nurmekunna mälestused oma elust, mis ta luges linti Tartu Ülikooli helistuudios kolmel korral 1990. a. Lintidelt maha kirjutatud teksti vaatas ta läbi, korrigeeris ja täiendas 1990. a. suvel.
Raamatu lõppu on lisatud Salme Nigoli mälestused Pent Nurmekunnasat.
Märksõnad:
Nurmekund, Pent, 1906-1996
eesti
keeleteadlased
õppejõud
polüglotid
mälestused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Ühe miljonäri lugu. Nurmekunna-nimelise Germanistika Sihtasutuse mälestus- ja tänuraamat, , VR Kirjastus 2003Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Anatoli Mitt, Meenutusi,
Eesti Raamat, 1977, hind: 4,00 eurot
Peeter Müürsepp, Kuulsaid XVII-XVIII sajandi matemaatikuid,
Valgus, 1975, hind: 4,00 eurot
Jesper Huori ja Anna Sundberg, Ma armastasin terroristi. 16 aastat sõjakate islamistidega,
Varrak, 2016, hind: 18,00 eurot
Helen Eelrand, ABBA. Hittideks kirjutatud saatused,
Fookus Meedia, 2011, hind: 15,00 eurot
Johan Pitka, Kuldsed aastad Lillyga. Mälestused,
Mats, 1998, hind: 20,00 eurot
Karl August Hindrey, Minu elukroonika. Murrang. Tõnissoni juures I-III. Eluloolised leheküljed. Elukroonika V. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 15,00 eurot
Leo Anvelt, O. W. Masing ja kaasaegsed,
Eesti Raamat, 1979, hind: 5,00 eurot
Aleksander Torjus. Toimetaja Toomas Kiho, Sina ei pea mitte imestama. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2011, hind: 9,00 eurot
Juhan Liiv. Koostanud Aarne Vinkel, Mu kallis Liisi,
Ilmamaa, 1996, hind: 11,00 eurot
Gunnar Press, Aavo Pikkuus, kurat rattasadulas,
Menu, 2012, hind: 18,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4375 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!