Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Esitledes iseend. Tallinlane ja tema elamu varauusajalAutor(id): Krista Kodres
Kujundaja: Andres Tali
Kirjastus: Tallinna Ülikoo
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789985587768
Lehekülgi: 304
Sari: Acta Universitatis Tallinnensis. Artes
Seisukord: heas seisukorras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 270x200 mm
Suurus: suures formaadis ja pehmes köites raamat
Sisu:
Tallinna vanalinn kangastub meile tavaliselt keskaja arhitektuurse kehastusena. Krista Kodrese põhjalik monograafia näitab aga veenvalt, kuidas varauusajal (1550–1750) asusid kohalik kõrgkodanlus ja aadelkond vanalinna hooneid hoolega ümber kujundama, et need vastaksid enam omanike muutunud enesekäsitusele ja Euroopa uuematele maitsetrendidele. Kuid lisaks muutuste mõistmisele elamute välisvormides lubab Kodrese uurimus meil piiluda ka eliitpürjeli ja aadliku kodumaja siseruumidesse, hinnata muutusi tubade planeeringus, mööblivalikus ja seinakaunistustes. Kodrese kontseptuaalselt väljapeetud raamat toob käibele palju väärtuslikku empiirilist teavet ja kujuneb kindlasti kohaliku kunstiajalookirjutuse tähtsaks teetähiseks.
Sarjaandmed: Acta Universitatis Tallinnensis. Artes
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Esitledes iseend. Tallinlane ja tema elamu varauusajal, Krista Kodres, Tallinna Ülikoo 2014Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Aliise Moora, Eesti talurahva vanem toit I. Tähtsamad toiduviljad, teraroad ja rüüped,
Valgus, 1980, hind: 35,00 eurot
Sergi Plohhi, Tšornobõl. Tuumakatastroofi ajalugu,
Postimees Kirjastus, 2019, hind: 27,00 eurot
Amar Annus, Kaspar Kolk, Jaan Puhvel, Janika Päll, Muinasaja seadusekogumike antoloogia,
Varrak, 2001, hind: 30,00 eurot
Sulev Vahtre (koostaja), Eesti ajalugu elulugudes,
Olion, 1997, hind: 18,00 eurot
Thomas B. Costain, Viimased Plantagenetid,
Eesti Raamat, 2000, hind: 14,00 eurot
Mati Laur, Eesti ala valitsemine 18. sajandil (1710-1783),
Eesti Ajalooarhiiv, 2000, hind: 15,00 eurot
Eesti Riigiarhiiv; koostanud Heino Arumäe; dokumendid välja selgitanud ja tõlkinud Tiit Arumäe, Eesti ja Soome suhted 1920-1925. Dokumentide kogumik,
Umara, 1997, hind: 15,00 eurot
Ea Jansen, Vaateid eesti rahvusluse sünniaegadesse,
Ilmamaa, 2004, hind: 18,00 eurot
koostanud ja toimetanud Marika Mägi, Eesti aastal 1200,
Argo, 2003, hind: 17,00 eurot
Eesti diviisi struktuur ja ohvitseride koosseis II maailmasõjas,
Eesti Riigikaitse Akadeemia Kirjastus, 1998, hind: 10,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6152 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!