Teema: Kultuur
Pealkiri:
Loodus. Mitut usku Eesti VIIAutor(id): sarja peatoimetaja Lea Altnurme
Kujundaja: Tiia Ilus, kaas Kalle Paalits
Kirjastus: Tartu Ülikooli Kirjastus
Linn: Tartu
Aasta: 2025
Originaalkeel:
ISBN: 9789916278352
Lehekülgi: 301
Sari: Mitut usku Eesti 7
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 250x175
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Loodus pole 21. sajandi alguses mitte üksnes keskkonnakaitse, vaid ka religiooni teema. Suhestumine loodusega sünnib tihtipeale selle hoidmise nõuetest, aga ka tänapäeva inimese vaimsetest ja emotsionaalsetest vajadustest. Eestlasi on peetud üldistatult loodususku rahvaks. Vähe on sealjuures mõeldud, kus asuvad selle loodususu lätted ja mis neid toidab. Milles see omapärane loodususk väljendub? Kust me võime seda üldse leida? Kuidas see toimib? Loodus oma eri väljendusvormides on uskuja jaoks elav ja kõnelev olem, kaaslane, abistaja, lohutaja, tervendaja. Loodususk saab ilmsiks eelkõige mitmekesiselt erilistes paikades, kuhu ikka ja jälle tagasi minnakse. Mis muudab ühe paiga mõjuvaks ja oluliseks? Mida see paik räägib? Kõigile neile küsimustele pakuvad vastuseid „Mitut usku Eesti“ looduseteemalise numbri artiklid, mille teemaks on – Eesti looduslike pühapaikade tüpoloogia; – rituaalmaastikud kolmes vaimses keskuses; – isiklikud looduslikud pühapaigad; – Mauri põliskodude küla; – maausu loodusdiskursus; – indiaanilaagrid Eestis; – hingeloomad; – šamaanitrummi kasutus ja tähendus Eestis.
Märksõnad:
Tartu Ülikooli kirjastus
Tiia Ilus, kaas Kalle Paalits
Mitut usku Eesti
religiooniuuringud
uskumused
loodus
looduslikud pühapaigad
loodususundid
müüdid
Eesti (riik)
artiklikogumikud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Loodus. Mitut usku Eesti VII, sarja peatoimetaja Lea Altnurme, Tartu Ülikooli Kirjastus 2025Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Fredrik Colting , Carl-Johan Gadd, Moodsate asjade ajalugu. Interneti ja pitsa, monopoli ja porno, vahukommide, rula ja muude vingete asjade ajalugu meie planeedil,
Kunst, 2010, hind: 8,00 eurot
Enda Naaber Nipsust, Joonistades inimesi. Publitsistika,
Enda Naaber Nipsust, 2018, hind: 8,00 eurot
Linnutiivul II. Jõgeva Ühisgümnaasium 25 (koolialmanahh),
Jõgeva Ühisgümnaasium, 2009, hind: 6,00 eurot
Linnutiivul. Jõgeva Ühisgümnaasium 20 (koolialmanahh),
Jõgeva Ühisgümnaasium, 2004, hind: 6,00 eurot
Marju Kõivupuu; toimetaja Eha Kõrge, Meie pühad ja tähtpäevad,
Varrak, 2018, hind: 21,00 eurot
Leszek Kolakowski, Naeruvääristatud Jeesus. Kaksteist esseed. Edmund Burkei Seltsi raamat,
Hendrik Lindepuu, 2017, hind: 8,00 eurot
Jüri Kolk, Argitraagikaid ja teisi artikleid. Artikleid aastatest 2010-2020,
EKSA, 2021, hind: 14,00 eurot
Hando Runnel, Ei hõbedat, kulda,
Eesti Raamat, 1984, hind: 6,00 eurot
Joanna Nylund, SISU. Soome südikuse Kunst,
Paljasjalg, 2018, hind: 8,00 eurot
Yuval Noah Harari, 21 õppetundi 21. sajandiks,
Postimees Kirjastus, 2019, hind: 11,00 eurot
Kultuur all on 4933 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!