Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Leksikaalseist vahekordadest Eesti murretes. Du sectionnement lexicologique dans les patois estoniens (1. osa). Analüüs. Analyse. 60 kaardi ja 1 skeemigaAutor(id):
Kirjastus: Tartu Ülikool
Linn: Tartu
Aasta: 1924
Originaalkeel:
Lehekülgi: 304
Sari: Acta et Commentationes Universitatis Dorpatensis. B. Humaniora 6 1
Seisukord:
Mõõdud: 170 × 240 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Teos seab ülesandeks esitada võimalikult täpse kirjelduse kõigist vähegi tähtsamaist sünonüümseist nimetustest praeguses eesti keeles, s. o. sõnadest, millega eesti eri murretes ära tähendatakse sama või ligikaudu sama mõistet ehk eset, ja jälgida, askensiivselt välja minnes, praeguse nimestiku arenemist eesti erielu kestes, püüdes lõpuks rekonstrueerida selle olukorra, mis mõistete ja esemete nimestikus oli maksvusel eesti keele erinemise aegu muudest läänemere-soome keeltest ja eesti erielu algul, teiste sõnadega, ses uurimuses püütakse jälgida, kui vanad on praegused leksikaalsed differentsid eesti murretes ja kui suure ulatusega olid need erinevused eesti erielu algul.
Märksõnad
Tartu Ülikool
ülikoolid
humanitaarteadused
toimetised
jätkväljaanded
Acta et Commentationes Universitatis Dorpatensis. B. Humaniora
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Leksikaalseist vahekordadest Eesti murretes. Du sectionnement lexicologique dans les patois estoniens (1. osa). Analüüs. Analyse. 60 kaardi ja 1 skeemiga, , Tartu Ülikool 1924Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Raamatud enne 1944-ndat aastat alla viimati lisatud:
Koostanud Aleksander Kalamees, Valik Eesti rahvamänge. Koolile, kodule ja seltskonnale,
Noor-Eesti Kirjastus, 1936, hind: 8,00 eurot
Joseph Franklin Rutherford, Loomine. Pühakirja tõendus nähtavate ja nägematute asjade loomisest, mis näitab jumaliku eesmärgi teostumist Logosest kuni taevase kuningliku pere täielikkuseni ja inimese uuesti-jaluleseadmiseni,
Watch Tower Bible and Tract society, International Bible Students Association, 1927, hind: 8,00 eurot
Friedebert Tuglas, Ado Grenzsteini lahkumine. Päätükid meie ajakirjanduse ja tsensuuri ajaloost,
Noor-Eesti, 1926, hind: 8,00 eurot
Brummell & Co, Peen naine. Elutarkuse ja kombuse juhiseid,
Loodus, 1927, hind: 20,00 eurot
Mia Munier-Vroblevska, Pirita kloostri valitsejanna (Domina). Jutustus nunnade elust Pirita kloostri algpäevilt,
Pirita Kaunistamise Selts, 1929, hind: 8,00 eurot
Mia Munier-Vroblevska, Pirita (Sankt Brigitten). Jutustus Pirita kloostri ja Tallinna elust viissada aastat tagasi,
Pirita Kaunistamise Selts, 1929, hind: 5,00 eurot
Mait Metsanurk, Wahesaare Willem,
Maa, 1921, hind: 7,00 eurot
Friedebert Tuglas, Kogutud novellid ja väikepalad II,
Noor-Eesti, 1939, hind: 4,00 eurot
Anton Hansen Tammsaare, Sic transit... Artiklid,
Noor-Eesti, 1924, hind: 7,00 eurot
Toimetanud: Nikolai Kann, Üldine ajalugu XI (2. köide). Kesk- ja uusaeg,
Raamatu Sõber, 1931, hind: 4,00 eurot
Raamatud enne 1944-ndat aastat all on 5138 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!