Teema: Kultuur
Pealkiri:
Koola saamidAutor(id): Marju Sarv. Toimetanud Tõnu Seilenthal
Kujundaja: Loit Jõekalda
Kirjastus: Tartu Ülikooli Paul Ariste soome-ugri põlisrahvaste keskusstus
Linn: Tartu
Aasta: 2002
Originaalkeel:
ISBN: 9985402928
Lehekülgi: 78
Sari: Tartu Ülikooli Paul Ariste soome-ugri põlisrahvaste keskuse üllitised 1
Seisukord: kaaned normaalses korras, sisu kohati alla joonitud, sisu olemas ja loetav
Mõõdud: 150 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Käesolev Tartu Ülikooli Paul Ariste soome-ugri põlisrahvaste keskuse väljaanne tutvustab saame – läänemeresoome keelte lähimat sugulaskeelt kõnelevat rahvast.
Trükise eesmärgiks on äratada lugejais huvi saami rahva selle osa vastu, kes on aastakümneid elanud äralõigatuna oma sugulastest Skandinaaviamaades ning olukorras, kus suurriigi hoolimatu koloniaal- ja militaarpoliitika hävitas kõike elavat nende põlisel maal, jagades 20. sajandil paljude Nõukogude Liidu väikerahvaste saatust. Tuleb imetleda Koola saamide elujõudu ja vastupidavust, kes pikaajalisele assimilatsioonipoliitikale vaatamata on suutnud oma keele ja kultuuri säilitada.
Märksõnad
saamid
põlisrahvastik
etniline ajalugu
saami keeled
saamid
elulaad
etniline ajalugu
saami keeled
murded
Koola poolsaar
keelenäited
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Koola saamid, Marju Sarv. Toimetanud Tõnu Seilenthal, Tartu Ülikooli Paul Ariste soome-ugri põlisrahvaste keskusstus 2002Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Anne Hussar, Arvo Krikmann ja Ingrid Sarv, Vanasõnaraamat,
Eesti Raamat, 1984, hind: 8,00 eurot
Ülo Toomsalu, Setu verbi grammatika ja sõnastikud,
Perioodika, 1995, hind: 16,00 eurot
Iina Aasamaa, Käitumisest,
Eesti Raamat, 1965, hind: 5,00 eurot
Andrejs Pumpurs. Koostanud: Imants Lasmanis, Karutapja,
Eesti Raamat, 1979, hind: 3,50 eurot
Oleg Samorodni, Poluvernikud. Vene poliitika iseärasused Eestis,
Tammerraamat, 2014, hind: 15,00 eurot
Sami Lotila, Lolluse entsüklopeedia,
Massimedia, 2013, hind: 16,00 eurot
Kaalu Kirme. Koostanud Jüri Karm, Jaan Klõšeiko, Toomas Kohv, Rein Maran ja Valentina Peštšanskaja, Eesti sõled,
Kunst, 1986, hind: 18,00 eurot
Anne Valmas, Eestlaste kirjastustegevus välismaal 1944-2000,
TPÜ kirjastus, 2003, hind: 30,00 eurot
koostanud ja toimetanud Peep Nemvalts, Eesti teaduskeel ja terminikorrastus,
Tallinna Ülikool, 2011, hind: 8,00 eurot
Berk Vaher, Mari Kalkun, Annela Laaneots, Valdur Mikita; koostanud ja toimetanud Berk Vaher, Ellujäämise Kunstid. Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinn,
SA Tartu 2024, 2024, hind: 10,00 eurot
Kultuur all on 4817 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!