Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Miljoni esimene. Raamat Džohhar DudajevistAutor(id): Alla Dudajeva; eessõna: Andres Herkel
Kujundaja: Mari Ainso
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2004
Originaalkeel: vene keel
Tõlkija: Peeter Villmann
ISBN: 9985770323
Lehekülgi: 480
Seisukord: pisut kulunud kaaned, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisud olemas ja korras
Mõõdud: 140 × 200 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
#T142# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL 084
Raamat on emotsionaalne kirjeldus Džohhar Dudajevi elust ning tema tegevusest Tšetšeeni Vabariigi Itškeeria esimese presidendina.
Koos perega saadeti Džohhar päris pisikesena asumisele Kasahstani. Läbi ränkade katsumuste saab Džohharist esimene tšetšeeni rahvusest Nõukogude Liidu õhujõudude eliitvägede kindral. Tšetšeenidele kui Nõukogude Liidus põlatud rahvusele seatud tõkked õnnestus tal ületada ainuüksi tänu lakkamatule ja pingelisele tööle ning tohututele tahtepingutustele.
Selle raamatu autor Alla Dudajeva on niisama erakordse elukäiguga inimene nagu tema abikaasa Džohhar. Tavaline venelanna, kunstnikunatuur, kes abiellub tubli ohvitseriga. Sünnivad lapsed, järk-järgult edeneb mehe karjäär -- kõik on nagu tavaliselt. Ja ühtäkki on ta meeleheitlikult oma vabadust kaitsva rahva presidendi abikaasa, esimene leedi. Ja kohe seejärel: uskumatute julmuste tunnistaja.
Džohhari surm ja esimese Tšetšeenia sõja lõppemine Hassavjurti rahulepingutega, mis mõlemad on pöördelised sündmused, on selle mälestusteraamatu võrdväärsed finaalid.
Autor kirjeldab sündmusi kui kunstnik või kui eepiliste sündmuste pealtnägija. Alla Dudajeva ei ole poliitikaanalüütik. Ennekõike on selle raamatu kirjutaja armastav naine. Alla Dudajeva mälestustel on Eesti lugeja jaoks lisaväärtus -- Dudajevid elasid neli aastat Tartus ja see oli aeg, mis eelnes vahetult Džohhari tormilistele aastatele Tšetšeenia presidendina.
Raamat sisaldab ka Tšetšeenia rahva ja riigi tähtsamate sündmuste kronoloogiat koostajaks Andres Herkel.
Osa teksti vene keeles.
Märksõnad
kindralid
presidendid
poliitikud
poliitiline ajalugu
lähiajalugu
riigipeade abikaasad
Dudajev, Džohhar, 1944-1996
Dudajeva, Alla
kindralid
mälestused
kronoloogiad
Tšetšeenia
1990-ndad
Миллион первый. Eesti keeles
Hind:
14,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Yuriko Onodera; toimetaja Tiit Noorkõiv; eessõna eestikeelsele väljaandele: Eero Medijainen, Kindral, kes ei soovinud sõda. Makoto Onodera – Jaapani sõjaväeatašee Riias, Tallinnas ja Stockholmis,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2007, hind: 9,00 eurot
Maire Aunaste, Maire Aunaste: viis aastat peidus,
Ajakirjade Kirjastus, 2008, hind: 5,00 eurot
Gabriele Praschl-Bichler, Elisabeth (1837-1898). Austria keisrinna. Müüdid ja tõde,
Kunst, 2002, hind: 25,00 eurot
Jaan Tammsalu, Margit Arndt-Kalju, Jaan Tammsalu,
Gallus, 2020, hind: 15,00 eurot
Marie-Louise Rodén, Kuninganna Kristiina. Biograafia,
Argo kirjastus, 2019, hind: 16,00 eurot
Indrek Koff, Argipäeva imed. Piiskop Philippe Jourdani lugu,
Gallus, 2020, hind: 18,00 eurot
Albrecht Wacker, Snaiper idarindel. Wehrmachti snaipri, rüütliristi kavaleri Josef Allerbergeri mälestused,
Ersen, 2012, hind: 25,00 eurot
koostanud ja toimetanud Peet-Henn Kingisepp, Elise Käer-Kingisepp 100. 03.10.1901 - 10.02.1989 [farmakoloog ja füsioloog],
Atlex, 2001, hind: 6,00 eurot
Lembit Andresen, Jan Amos Komenský (tšehhi pedagoogikateadlane),
Tallinna Pedagoogikaülikooli Kirjastus, 1998, hind: 3,00 eurot
Koostanud Theodor Saar, Veretöö Läänemerel. Theodor Saare uurimus Mark Soosaare eessõna ja Jüri Arraku piltidega Kihnu meremehe Jaan Umbi meeleheitlikust vastuhakust purjelaeva Johannes pardal,
Kihnu Kultuuri Instituut, 2006, hind: 4,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4465 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!