Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Füüsika ajaluguAutor(id): Ivar Piir
Kujundaja: Mari Ainso
Kirjastus: Ilmamaa
Linn:
Aasta: 2013
Originaalkeel:
ISBN: 9789985774755
Lehekülgi: 581
Seisukord: normaalses korras raamat
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
«Füüsika ajalugu» annab küllalt detailse ülevaate füüsikalist maailma kirjeldavate teadmiste kujunemisest läbi aegade, kiirpilk on heidetud ka füüsikast inspireeritud tehnika arengule. Raamat algab vaatega füüsika eelajalukku vanades idamaades, Kreeka-Rooma antiikkultuuris ning keskaegses Araabias ja Euroopas. Füüsika kui teadus sündis renessansi-järgsel ajal eelkõige Itaalias ja Madalmaades. Uue teaduse viis täiuslikkuseni Newton Inglismaal. Järgnesid klassikalise füüsika sajandid, mil arendati välja suured suhteliselt iseseisvad osad (nt. mehaanika, termodünaamika, optika ja elektromagnetism). 19. ja 20. saj. vahetusel selgus ootamatult, et uued katsed nõuavad «uut füüsikat», sündisid kvantmehaanika ning eri- ja üldrelatiivsusteooria. 20. saj. saavutusteks olid aatomi-, tuuma- ja elementaarosakeste füüsika, nende krooniks 1970ndail esitatud alusosakeste standardmudel. Raamat lõpeb tõdemusega, et 2013. a. õnnestus leida esimesed vihjed standardmudeli viimase puuduva osakese – Higgsi bosoni – olemasolu kohta. Raamat on ilmunud eestikeelsete kõrgkooliõpikute väljaandmise programmi raames.
Märksõnad:
füüsika ja keemia
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Füüsika ajalugu, Ivar Piir, Ilmamaa 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Thubten Džigme Norbu, Colin M. Turnbull, Tiibet - ajalugu, usk, inimesed,
Buddhakirjastus, hind: 6,00 eurot
Koostanud Valev Kaska; toimetas Kerstin Käärik ; eessõna: Trivimi Velliste, Võrumaa kooliõpilaste vastupanuvõitlus 1944-1950. Kommunism võrdub natsismiga ning sirp ja vasar haakristiga,
V. Kaska, 2008, hind: 9,00 eurot
Koostanud Valev Kaska; toimetas Kerstin Käärik ; eessõna: Trivimi Velliste, Võrumaa kooliõpilaste vastupanuvõitlus 1944-1950. Kommunism võrdub natsismiga ning sirp ja vasar haakristiga,
V. Kaska, 2008, hind: 7,00 eurot
Toimetanud Andres Parmas, Otto Tief ja 1944. a vahevalitsus,
Korporatsioon Rotalia, 2006, hind: 12,00 eurot
Jaan Ellen (koostaja), Varjatud valu I. Mälestusi Teisest maailmasõjast,
Jaan Ellen (kirjastaja), 2005, hind: 5,00 eurot
Koostaja Harry Tulp, Terasest tugevamad. Pataljon Narva ajalugu II,
Klubi, 1997, hind: 25,00 eurot
Patrick Howarth, Attila, hunnide kuningas. Inimene ja müüt,
Olion, 2000, hind: 5,00 eurot
Koostanud Mati Graf, Tallinna Polütehniline Instituut 1936-1986,
Valgus, 1986, hind: 8,00 eurot
Alan Butler ja Christopher Knight, Esimene tsivilisatsioon. Maailm pole niisugune, nagu ta teie arvates oli. Esiajaloo üliteaduse avastamine,
Sinisukk, 2005, hind: 7,00 eurot
Christopher Knight, Robert Lomas, Teine messias,
Sinisukk, 2003, hind: 7,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6240 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!