Teema: Ajalugu, militaar ja punanurk
Pealkiri:
Mis on kultuuriajalugu?Autor(id): Peter Burke
Kirjastus: Tallinna Ülikool
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Triinu Pakk
ISBN: 9789985587218
Lehekülgi: 223
Sari: Gigantum Humeris
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 230x150 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 288
Peter Burke on tõenäoliselt tuntuim kultuuriajaloolane tänapäeval ja tema „Mis on kultuuriajalugu?” usutavasti üks parimaid sissejuhatusi kultuuriajaloo uurimisse. See raamat on asendamatu teejuht kõigile lugejaile, kes otsivad kultuuri ja ajaloo tähendust meie kadunud minevikus ja rahutus tänapäevas.
Burke’i raamat esitab ülevaate kultuuriajaloo kui omaette ajaloodistsipliini kujunemisest alates 19. sajandist, peatub pikemalt ‘uue kultuuriajaloo’ sünnil ja selle taotlustel 20. sajandi viimastel kümnenditel ning arutleb kultuuriajaloo väljavaadet üle uuel aastatuhandel.
Peter Burke (sünd. 1937) on Cambridge’i ülikooli kultuuriajaloo emeriitprofessor, kelle loomingu põhiosa on pühendatud varauusaegse Euroopa kultuuriajaloole. Väga viljaka teadlasena on tema püsivaks huviks on olnud Itaalia renessansikultuur, sellele lisaks on ta süvitsi tegelenud varauusaegse Euroopa rahvakultuuri, kommunikatsiooni, visuaalkultuuri, argikäitumise jpt. teemade uurimisega.
Sari: Gigantum Humeris
Hind:
15,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Aarne Ruben, Nõiaprotsessid Eestis,
Varrak, 2016, hind: 25,00 eurot
Norbert Elias, Tsiviliseerumisprotsess II,
Varrak, 2007, hind: 16,00 eurot
Lembit Anton, Selles sõjas mina ei sure,
2007, hind: 18,00 eurot
Toimetanud Ester Oras ja Erki Russow, Archaeological fieldwork in Estonia 2008. Arheoloogilised välitööd Eestis,
Muinsuskaitseamet, 2009, hind: 9,00 eurot
Imbi paju, Tõrjutud mälestused,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2007, hind: 13,00 eurot
Jüri Saar, Arnold Sinisalu, Ramon Loik, Erkki Koort, Kaide Tammel, Raul Savimaa, Venemaa võimalike arengute mõjust Eesti julgeolekule,
Sisekaitseakadeemia, 2024, hind: 4,00 eurot
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 6,00 eurot
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 4,00 eurot
Jüri Ant, Kaido Jaanson, Andres Kasekamp, Mart Laar, Mart Nutt, Ago Pajur, Raimo Raag, Tõnu Tannberg, Lauri Vahtre ja Sulev Vahtre, Eesti ajalugu VI. Vabadussõjast taasiseseisvumiseni,
Ilmamaa, 2005, hind: 30,00 eurot
Seppo Zetterberg, Eesti ajalugu,
Tänapäev, 2011, hind: 35,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5963 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!