Teema: Kunstiajalugu
Pealkiri:
Konrad MägiAutor(id): Eero Epner
Kirjastus: Sperare / Enn Kunila
Linn:
Aasta: 2017
Originaalkeel:
ISBN: 9789949996506
Lehekülgi: 600
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 245x165
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Konrad Mägi (1878-1925) elulooline raamat antakse välja paralleelselt eesti, inglise ja itaalia keeles, tähistamaks Konrad Mägi suure isiknäituse toimumist Roomas Galleria Nazionale d´Arte Modernas (avamine 9. oktoobril 2017). Teos on suunatud laiemale lugejaskonnale ning lisaks Mägi elule ning loomingule tutvustab see ka 20. sajandi alguse Eesti kultuurielu. Eraldi vaadeldakse Konrad Mägi loomingu saatust viimase saja aasta jooksul, mil seda on püütud nii ära keelata kui kanoniseerida. Raamatu autor on Eero Epner, kujundaja Tiit Jürna, väljaandja Enn Kunila. Teose on tõlkinud itaalia keelde Daniele Monticelli, inglise keelde Peeter Tammisto. Raamat on varustatud mitmete Konrad Mägi elulooliste fotodega ning kümnete maalireproduktsioonidega. Konrad Mägi oli Eesti esimesi modernistlikke maalikunstnikke, kelle looming äratas kohe väga laialdast tähelepanu. Mägi tööd on sisendusjõulised ning värvirikkad, kujutades peamiselt maastikke nii Eestis, aga ka Norras ning Itaalias. Mägi jaoks oli loodus paik, kus ta tajus sakraalset ning metafüüsilist mõõdet. Selle edasiandmiseks kasutas ta värvipaletti, mille kirkus ja jõud on silmapaistev. Erinevatel põhjustel ei ole seni olnud võimalik tema loomingut piisavalt sageli tutvustada väljaspool Eestit ning Mägi nimi ei ole jõudnud Euroopa kultuuriajalukku. Käesolev lisaks eesti keelele ka itaalia ja inglise keeles ilmuv teos on üks osa Konrad Mägi tutvustamisest laiemale maailmale.
Märksõnad:
Sperare OÜ / Enn Kunila
Mägi, Konrad, 1878-1925
eesti
maalikunstnikud
maalikunst
kunstiajalugu
illustratsioonid
maalid
reproduktsioonid
kunstialbumid
biograafiad
mälestused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Konrad Mägi, Eero Epner, Sperare / Enn Kunila 2017Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kunst, arhitektuur alla viimati lisatud:
Koostanud Mai Levin, Maire Toom, Oskar Kallis 1892-1917,
Eesti Kunstimuuseum, 1992, hind: 5,00 eurot
Enn Põldroos, Läbi kolme aastakümne. Through three decades,
hind: 5,00 eurot
Kieli Linnavalitsus, Tallinna Linna RSN Täitevkomitee, Eesti NSV Kunstnike Liit, Peter Nagel (näituse kataloog). Tallinna Kunstisalong, 3.IX - 11.X 1987,
Kieli Linnavalitsus, 1988, hind: 15,00 eurot
Куно Миттельштедт, Винсент Ван Гог,
Хеншель Искусство и общество, 1987, hind: 5,00 eurot
Гец Экардт, Петер Пауль Рубенс,
Хеншель Искусство и общество, 1988, hind: 5,00 eurot
toimetanud Maie Kalamäe; eessõna: Vallo Nuust, Lend 2010. Tartu Kõrgema Kunstikooli valitud diplomitööd 2010,
Tartu Kõrgem Kunstikool, 2011, hind: 15,00 eurot
Koostanud: Aleksander Koemets, Eesti NSV kunstnikud Suures Isamaasõjas 1941-1945. Художники Эстонской ССР в Великой Отечественной войне 1941-1945,
Eesti NSV Kunst, 1963, hind: 9,00 eurot
Norbert Lynton, Moodsa kunsti lugu,
Avita, 2001, hind: 15,00 eurot
Heini Paas, Ferdi Sannamees 1895-1963,
Kunst, 1974, hind: 11,50 eurot
Philip Berrill, Õlimaal,
TEA Kirjastus, 2004, hind: 15,00 eurot
Kunst, arhitektuur all on 2185 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!