Teema: Sari: Suuri sõnameistreid
Pealkiri:
Consuelo I-IIAutor(id): George Sand
Kujundaja: H. Vitsur, P. Reeveer, V. Tõnisson
Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 1961
Originaalkeel: prantsuse keel
Tõlkija: L. Kask
Lehekülgi: 950
Sari: Suuri sõnameistreid
Seisukord: ümbrispaber kohati kulunud, seljalt pleekinud ja servadest veidi katki, sisud korras
Mõõdud: 140 × 208 × 58 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T255# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. VPT
Prantsuse tuntuima naiskirjaniku esimene köide viib lugeja kaheksateistkümnenda sajandi Veneetsiasse. Vaimulikus laulukoolis õpib vaese rändmuusiku tütar, silmapaistmatu hispaanlanna Consuelo, kelle erakordset annet ta õpetaja kadedalt varjab, et päästa seda ilutseva aristokraatliku kunsti võrgust. Kui noor lauljatar lõpuks lavale pääseb, äratab ta ainuline talent vaimustustormi, hiilgav karjäär on käega katsuda. Ent consuelo on aateline hing, kes ei taha menu eest maksta oma südamepuhtusega ega ohverdada sõltumatust kunstis. Suutmata tema ümber põimunud intriigide sasipundart lahti harutada, põgeneb ta Veneetsiast ning satub Tšehhimaale, saksastunud aadliperekonda, kelle ta oma õilsuse ja tarmukusega elujõuetust tuimusest üles raputab.
Teises osas ei paku Consuelole uueks koduks saanud aadliloss enam loodetud vaikset pelgupaika. Sündmuste käik mässib lauljatari jällegi keerukatesse suhetesse, mille sõlmi peab harutada aitama järjekordne põgenemine. Seekord viib ohurikas tee Viini, kuhu Consuelo rändab koos noorukese Haydniga. Järgneb rida mälestusväärseid kohtamisi ajalooliste isikutega. Nende reas ei puudu keisrinna Maria Theresia ja Friedrich II, kellega teose seiklusrikkaks paisutatud kulg peategelased lähedasse kokkupuutesse juhib. Viini õukonnaintriigide padrikus otsib Consuelo õiget rada. Tema saatuseks on alatasa ränga valiku ees seista, armastuse, kohusetunde ja muusikukutsumuse vahel piinelda. Kibedate ohvrite hinnaga püüab kangelanna sisemise selguse poole.
Märksõnad:
ilukirjandus
romaanid
Sari: Suuri sõnameistreid
Hind:
8,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Jules Verne, Kaheksakümne päevaga ümber maailma,
Eesti Raamat, 1994, hind: 9,00 eurot
Ivan Vazov, Ikke all. Romaan kolmes osas bulgaarlaste elust vabastamise eelõhtul,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1961, hind: 6,50 eurot
Eesti Skautide Liit; peatoimetaja Jaan Lepp; toimetus: Egbert Runge, Silver Kask, Eino Kuris, Peeter Kallaste, Eesti skautlus. 50. aastat võõrsil,
Eesti Skautide Liit, 2003, hind: 25,00 eurot
Viivi Luik, Seitsmes rahukevad,
Eesti Raamat, 1985, hind: 4,00 eurot
Viivi Luik, Ajaloo ilu,
Eesti Raamat, 1991, hind: 4,00 eurot
Anton Hansen Tammsaare, Tõde ja õigus I,
Eesti Raamat, 1974, hind: 6,00 eurot
Anton Hansen Tammsaare, Tõde ja õigus I,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1964, hind: 4,00 eurot
Edward Phillips Oppenheim, Härra Grex Monte Carlost,
Eesti Raamat, 1997, hind: 7,00 eurot
Santa Montefiore, Valentina viimane reis,
Varrak, 2006, hind: 9,00 eurot
Santa Montefiore, Meelespeasonaat,
Varrak, 2004, hind: 5,00 eurot
Ilukirjandus all on 22581 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!