Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Teremi jutustus ''Estonia mässust'', sõjast, Berliinist, KZ-laagrist ja muustAutor(id): Hans Meret
Kirjastus: Oma Press
Linn: Toronto
Aasta: 1984
Originaalkeel:
Lehekülgi: 272
Seisukord: kohati kulunud ja määrdunud ümbrispaber, nimi sees, sisu olemas ja korras (pildil teine eksemplar)
Mõõdud: 160 × 240 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T038# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.040
Käesoleva raamatuga astub Teie ette autor, kes juba pikemat aega on kavatsenud paberile panna mõndagi, mis oleks rahulikuks jutuks neist mineviku sündmusist, milledega ta kas otseselt või kaudselt oli seotud, - olgu siis isikliku osavõtuga või eemalt kaasaelanuna.
On palju asju, millele ei taheta ei mõtelda ega neist ka mitte rääkida. Aga kunagise tulevase ajaloo uurija hüveks on tingimata vajalik ja oluline, et mineviku sündmusi kirjeldatakse kiretult mitmest vaatenurgast ja nende inimeste poolt, kes asjadele olid nii või teisiti lähedal ka siis, kui niisugune lähedalolek polnud ei kuigi mõnus ega populaarne.
Kui Te loete käesolevat raamatut, siis pidage silmas autori soovi, et «Teremi jutustust» võetaks nagu see esitatud. Kui keegi tahaks sellele saada täiendavaid pildikesi, siis loetagu Eesti diplomaatide memuaare, Voldemar Mettuse raamatuid, Helmi Rajamaa romaani «Varjutatud Südamed» – aga ka Helmi Mäelo mälestusi, kus nii mitmel puhul on «vapsid» päris rappa aetud kui kõlbeliselt allakäinud inimesed.
Hans Meret
Märksõnad:
Väliseesti, poliitilised liikumised, vabadussõdalased, pagulased, poliitiline ajalugu, 1930, 1940, mälestused
Hind:
17,00 EURTeema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Kaitsepolitsei aastaraamat 2022/2023,
Kaitsepolitseiamet, hind: 11,00 eurot
compiled by Ago Pajur and Tõnu Tannberg, History of Estonia 1918-2017. A brief overview,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2017, hind: 10,00 eurot
Margus Laidre, The Great Northern War and Estonia. The trials of Dorpat 1700-1708,
Argo, 2010, hind: 10,00 eurot
Viktor Kastra, Jaan Anvelt August Kastra vastu (Eesti töölisliikumise ajaloost),
2018, hind: 5,00 eurot
Toimetanud: Lembit Jaanits ja Harri Moora, Muistsed asulad ja linnused (artiklid). Древние поселения и городища,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1955, hind: 15,00 eurot
Alo Särg, Valgamaa mõisad ja mõisnikud,
Argo, 2009, hind: 25,00 eurot
Koostanud Valev Kaska; toimetas Kerstin Käärik ; eessõna: Trivimi Velliste, Võrumaa kooliõpilaste vastupanuvõitlus 1944-1950. Kommunism võrdub natsismiga ning sirp ja vasar haakristiga,
V. Kaska, 2008, hind: 12,00 eurot
Enno Tammer, 20 AASTAT UUT EESTIT I osa. Valimised, valitsused, peaministrid, presidendid. Murrangulised aastad 1991, 1992,
Tammerraamat, 2011, hind: 40,00 eurot
koostaja Helju Staal, projekti koostaja Urve Ojamäe, Kuijõe küla enne ja nüüd1 I,
Kuijõe Külaselts, 2012, hind: 15,00 eurot
Heino Tõnismägi, Ülekohtu toimikud,
BNSi kirjastus, 1998, hind: 16,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3430 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!