Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Muinsuskaitseraamat 2010Autor(id): Toimetanud Liina Jänes ja Kais Matteus
Kujundaja: Tuuli Aule
Kirjastus: Muinsuskaitseamet
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9771736468006
Lehekülgi: 128
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 209 × 296 mm
Suurus: suures formaadis ning pehmes köites raamat
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 281
Muinsuskaitseraamat võtab kokku möödunud aastal valminud olulisemad restaureerimistööd, põnevamad uuringud ja leiud üle Eesti ning sisaldab artikleid muinsuskaitse ja restaureerimise valdkonna teemadel laiemalt.
2010. aasta oli rikkalik mõisa-aasta. Taastati ja taasavati erakordselt palju hooneid, millest üheksa on leidnud koha ka raamatus. Nende hulgas on mõisakoole (Kiltsi, Laupa, Puurmani), puhkuseveetmise ja spaaturismi näiteid (Saka, Vihula), kultuuri- ja loomemajanduse keskusi (Mooste, Alatskivi) ning kaks endist suvemõisa (Kõltsu ja Pfaffi).
Põnevamatest objektidest on raamatus juttu veel Tartu Mänguasjamuuseumi teatrimajast, Kiek in de Köki muuseumist ja bastionikäikudest Tallinnas, Pärnu Vallikäärust, Amandus Adamsoni suveateljeest Paldiskis, Haapsalu promenaadist ja kuursaalist jt.
Lisaks hoonete restaureerimisele on vaatluse all paljud teised pärandikaitse valdkonnad: kunstimälestised, linnaehitus, 20. sajandi arhitektuuri kaardistamine, Eesti esmakordne osalemine UNESCO maailmapärandi komitee töös, ajalooliste linnade haldamine, tapeetide ja orelite restaureerimine jm. Oma osa on sellelgi, mis alles servapidi muinsuskaitse huviorbiiti jõudnud, näiteks kommunaalmajanduse mälestusmärgid.
Hind:
8,00 EURTeema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Kaitsepolitsei aastaraamat 2022/2023,
Kaitsepolitseiamet, hind: 11,00 eurot
compiled by Ago Pajur and Tõnu Tannberg, History of Estonia 1918-2017. A brief overview,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2017, hind: 10,00 eurot
Margus Laidre, The Great Northern War and Estonia. The trials of Dorpat 1700-1708,
Argo, 2010, hind: 10,00 eurot
Viktor Kastra, Jaan Anvelt August Kastra vastu (Eesti töölisliikumise ajaloost),
2018, hind: 5,00 eurot
Toimetanud: Lembit Jaanits ja Harri Moora, Muistsed asulad ja linnused (artiklid). Древние поселения и городища,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1955, hind: 15,00 eurot
Alo Särg, Valgamaa mõisad ja mõisnikud,
Argo, 2009, hind: 25,00 eurot
Koostanud Valev Kaska; toimetas Kerstin Käärik ; eessõna: Trivimi Velliste, Võrumaa kooliõpilaste vastupanuvõitlus 1944-1950. Kommunism võrdub natsismiga ning sirp ja vasar haakristiga,
V. Kaska, 2008, hind: 12,00 eurot
Enno Tammer, 20 AASTAT UUT EESTIT I osa. Valimised, valitsused, peaministrid, presidendid. Murrangulised aastad 1991, 1992,
Tammerraamat, 2011, hind: 40,00 eurot
koostaja Helju Staal, projekti koostaja Urve Ojamäe, Kuijõe küla enne ja nüüd1 I,
Kuijõe Külaselts, 2012, hind: 15,00 eurot
Heino Tõnismägi, Ülekohtu toimikud,
BNSi kirjastus, 1998, hind: 16,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3430 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!