Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Keskmiselt küps. Verine tervitus toidumaailmale ja kõigile, kes toitu valmistavadAutor(id): Anthony Bourdain
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel:
Tõlkija: Juhan Habicht
ISBN: 9789985323281
Lehekülgi: 296
Seisukord: pisut kulunud kaaned, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 210x150 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Veidi rohkem kui kümne aasta eest kirjutas New Yorgi kokk Anthony Bourdain raamatu sellest, kuidas temast sai kokk – ja mis toimub tipprestoranide köögipoolel. Algselt peamiselt kolleegideringile mõeldud, vihane ja sarkastiline „Avameelselt köögist” (eesti keeles Varrakult 2005 ja 2010) sai aga kogu maailmas bestselleriks ning võimaldas teoks teha autori ammuse unistuse: rännata ümber maailma ja maitsta kõike, mida kusagil söödi. Sellest sai juba uus raamat „Koka rännakud”(eesti keeles Varrakult 2003 ja 2011), aga ka telesaadete sari.
Nüüd vaatab Anthony Bourdain tagasi neile kümnele aastale. „Keskmiselt küps” räägib sellest, mis on muutunud tema elus, New Yorgi kulinaarias ja koguni inimeste toitumisharjumustes. Avanevad mõned vanad saladused ja saavad tuttavaks uusi maitseelamusi pakkuvad kangelased – aga nagu igas muus valdkonnas, tiirlevad ka kokanduses oma lurjused, keda autor ei häbene paljastada.
Hind:
20,00 EUROtsing autori järgi:
Anthony Bourdain. Toimetanud Linda Uustalu, Avameelselt köögist ehk seiklused kulinaarses allmaailmas,
Varrak, 2010, hind: 20,00 eurot
Anthony Bourdain, Koka rännakud,
Varrak, 2011
Anthony Bourdain, Koka rännakud. Täiusliku eine otsinguil,
Varrak, 2003
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Kurt Vonnegut, Tšempionide eine,
Eesti Raamat, 1978, hind: 6,00 eurot
Albert Uustulnd, Tuulte tallermaa II,
Eesti Raamat, 1990, hind: 6,00 eurot
Jaan Kross, Keisri hull,
Virgela, 1999, hind: 15,00 eurot
Egon Rannet, Kivid ja leib I,
Eesti Raamat, 1976, hind: 6,00 eurot
Urmas Vadi, Urmo Jaanimägi, Maarja Kangro, Kertu Moppel, Paula Nerve, Toomas Haug, Piret Põldver, Jüri Kolk, Kairi Look, Tauno Vahter, Kristjan Sander, Margit Lõhmus, Maimu Berg, Andrei Ivanov, P.I. Filimonov, Livia Viitol, Eessaare Aadu, Eesti novell 2020,
MTÜ Eesti Jutt, 2020, hind: 14,00 eurot
Jodi Picoult, Oma õe hoidja,
Ersen, 2006, hind: 13,00 eurot
Anu Raud, Juturaamat,
2011, hind: 16,00 eurot
Derek Landy, Tanita Tasane: Seitse pahalast. Lugu detektiiv Luuker Leebesurma maailmast,
Pikoprint, 2019, hind: 11,00 eurot
Robert Ludlum, Aquitainei progressioon,
Hotger, 2003, hind: 20,00 eurot
Robert Ludlum, Aquitainei progressioon,
Hotger, 2003, hind: 15,00 eurot
Ilukirjandus all on 22560 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!