Tuultest tõugatud Romaan, Erik Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Tuultest tõugatud. Romaan, Erik Schmidt, Eesti Raamat 1999 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Müügil 55057 raamatut
Otsi raamatut
Vaikimisi pealkirjadest ja autorite nimedest,
otsi lisaks ka muudelt väljadelt (aeglasem).
Ostukorv

"Keskkonnaeetikast säästva ühisk..""Inkvisiitor""Soomepoisid""20 aastat uut Eestit. 3. osa. Pö..""The 20th Century Art Book""Meie lapse kirjavihik 3""Vajan relva! (5. osa). Relvaseadus..""Porkuni preili. Esseid eesti kirja..""Lugemik 1. III klass""Eesti keele õpik. X klassile""Söödad""Eesti suured armastuslood""Turumajandus economicsi alusel (mi..""Metsapere laulikud (värssjutustus..""Lili Remma ja gongapuuhaldjas. Esi..""Days of Hope""Color Atlas of Physiology""Väike Mukk""Looming. Bibliograafia 1940-1984. ..""Vahva rätsep. 3 muinasjuttu""Rethinking Ethnology and Folkloris..""Vägivalla sotsioloogia""Veidrad fenomenid. Üle 1500 põne..""Русская Хоровая Му..""Minge üles mägedele. 2. köide""33 õnnehetke""Poolel teel mõttetusse""Ohtlik piirkond""Eesti-Norra sõnastik. Estisk-nors..""Semantika""Igapäevane eesti keel""Kotkasilm ja Studebaker. Minu isa ..""Toomas Tamm. Romaan""Väljapääsu ei ole""Hando Mugasto""Hetk enne homset""Armuavaldus""Trollilugu""Kummitushääled""Täheke 2020/6""Balti tee. Baltijas cels. Pabaltij..""Inglise keele grammatika""The art of iPhoneography: A Guide ..""Soome sõnakonstruktsioone ja väl..""Unustatud ja tundmatud printsessid""Rein ja Riina (jutustus)""Brendekenist Peeglini. Eesti ajaki..""Ajast unustatud""Elu jõud""Füüsika tehnikumidele""Alkohol. Kuidas säästa end tulev..""Vana-aastaõhtu""... ja sõdurid laulavad (2. osa)""Sarasvati liiv. Kui loodus maksab ..""Kuuskümmend kuus luuletust kahek..""Valeühendus. Tõde mobiiltelefoni..""Asjad, mida iga taimetoitlane peak..""Naera, pajats!""Estonian children and families. Si..""Võlavalgel (luuletusi 1990-1994)""Tervendaja 2011/6""Mormoni raamat. Teine testament Je..""Верблюд""Väike õigekeelsuse sõnaraamat""Armastus teisest pilgust (publitsi..""Ehitusraamatupidamine""Vikerkaar 1988/8""Jänes Felix maailma laste juures...""Missis Veiderval""Looming 1990/8""Arendav värvivihik [esikaanel lae..""Aja süda""Tik-tak tiksub kell""Photosynthetic cyclic electron tra..""Küülikukasvatus - komsomoli maja..""Üks Euroopa puha""Ellujäämise õpetus I""20 liiklustesti""Voodoo. Mis see on? Religioon või..""Naised. Käsiraamat meestele""Koduloomade histoloogia""Mikroökonoomika 1. Majapidamisteo.."
82 tk kogusumma: 626,30 EUR

Teema: Ilukirjandus: eesti kirjandus
Pealkiri: Tuultest tõugatud. Romaan
Autor(id): Erik Schmidt
Kujundaja: Erik Schmidt


Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1999
Originaalkeel:
Lehekülgi: 160

Seisukord: normaalses korras raamat, kaaned üle kiletatud, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras

Mõõdud: 146 × 212 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvade kaantega raamat

Sisu:
Erik Schmidt on sõndinud ja üles kasvanud Naissaarel, kuid elanud viimased poolsada aastat mujal maailmas – peamiselt Hispaanias. Tunnustatud maalikunstnik. Tema kirjanduslik looming on enamasti pühendatud Naissaare oludele läbi aegade. «Tuultest tõugatud» moodustab koos «Tormiste teekondade» (Perona, 1993) ja «Pagana eestlasega!» (Eesti Raamat, 1996) Naissaare triloogia, mis kirjeldab saare olusid ja elanikkonda 19. sajandist meie päevini. Tõsi on, et tagumised rattad on siinjuures jõudnud esimestest ette, sest triloogia esimene raamat «Tuultest tõugatud» on valminud viimasena. Romaani tegevus toimub 19. sajandi Naissaarel ja põhineb suurel määral suulistel pärimustel, mida täiendavad dokumenteeritud andmed. Selles loos ette tulevad inimesed on kirjeldatud nende õigete nimedega ja sel ajastul ja kohal, kus nad tegelikult elasid. Romaani peategelaseks on autori vanaema isa Jüri Rosen (1808-1887), suure perekonna pea, legendaarne Naissaare kalur, keda rahvasuus tunti kui «Karu-Jüri».
Triloogia juba ilmunud teosed on saanud erakordselt hea vastuvõtu. Mõned nopped ilmunud arvustustest:
«Tükike eesti maad ja Eestimaad, millest valdav osa eestlasi väga vähe teab, millest puudub kogemus. /…/ Raamatu kirjutamisest kui kolme võla tasumisest räägib Erik Schmidt saatesõna alustades. Võõrsilolija võlatunne kodumaa ees, Naissaarel sündinu võlg kodusaare ees, lapse võlg vanematele. /…/ Võlg on kaunilt tasutud.» (Hommikuleht, 13.03.93)
«Materjal on tohutu ja väga mitmekülgne. Kultuuriloolisi kirjeldusi, psühholoogilisi vaatlusi, episoode ja anekdoote külast ning merelt. Kõik on elavalt kirja pandud, humoristlikult jutustatud, kaasaelamisega edasi antud. Rikas kultuurilooline materjal, mida iialgi küllalt ei saa.» (Eesti Päevaleht, Stockholm, 16.06.93)
«Naissaart külastades ärge unustage aga seisatamast selle maja vundamendikivide hunniku ees, kust võrsunud mehed meie väikest rahvast suureks on aidanud teha.» (Meremees, 30.04.96)

Märksõnad:
väliseesti
eesti
väliseesti
ilukirjandus
romaanid
dokumentaalkirjandus

Hind: - Hetkel on otsas*

*Jäta enda märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.

Teema Ilukirjandus: eesti kirjandus alla viimati lisatud:

Oskar Luts, Mälestused I,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 4,00 eurot

Oskar Luts, Mälestused III,
Eesti Raamat, 1965, hind: 5,50 eurot

Ülo Kesker, Pärast ülimagusat vahekorda... paugupealt manalasse. Ja teisi lugusid,
2003, hind: 4,00 eurot

Albert Uustulnd, Avali väraval,
Eesti Raamat, 1977, hind: 4,00 eurot

Jaan Kross, Silmade avamise päev (jutustused),
Eesti Raamat, 1988, hind: 4,00 eurot

Lennart Meri. Koostanud ja toimetanud Urmas Sutrop ning Mart Meri, Hõbevalge. Reisikiri suurest paugust, tuulest ja muinasluulest. Eesti lugu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2008, hind: 10,00 eurot

Herman Sergo, Vihavald. Ajalooline romaan,
Eesti Raamat, 1970, hind: 5,50 eurot

Lennart Meri, Hõbevalge. Reisikiri tuulest ja muinasluulest,
Eesti Raamat, 1976, hind: 7,00 eurot

Caspar Trees, Sergo. Seiklusromaani sugemetega armastuslugu,
C. Trees, 2004, hind: 4,00 eurot

Karl Ristikivi, Ei juhtunud midagi,
Ilmamaa, 2000, hind: 12,00 eurot



Ilukirjandus: eesti kirjandus all on 4371 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Tuultest tõugatud. Romaan, Erik Schmidt, Eesti Raamat 1999 | vanaraamat.ee
Tuultest tõugatud. Romaan, Erik Schmidt, Eesti Raamat 1999 | vanaraamat.ee
Tuultest tõugatud. Romaan, Erik Schmidt, Eesti Raamat 1999 | vanaraamat.ee
Tuultest tõugatud. Romaan, Erik Schmidt, Eesti Raamat 1999 | vanaraamat.ee
Tuultest tõugatud. Romaan, Erik Schmidt, Eesti Raamat 1999 | vanaraamat.ee
Tuultest tõugatud. Romaan, Erik Schmidt, Eesti Raamat 1999 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud