Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Järvamaa mõisadAutor(id): Alo Särg
Kujundaja: Kaspar Ehlvest
Kirjastus: Argo
Linn: Tallinn
Aasta: 2023
Originaalkeel:
ISBN: 9789916704295
Lehekülgi: 320
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 245x170
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Maalilisel Järvamaal leidub uhkeid härrastemaju ja põliseid parke, suurejoonelisi losse, nagu Väinjärve või Kolu, tõelisi aadlipaleesid, nagu Roosna-Alliku, Purdi või Aruküla, kunagist hiilgust meenutavaid varemeid, nagu Mäo, ning salapäraseid või isegi süngeid ja ebamaiseid mõisarahulaid ja kirikaedu.
Paljudes Järvamaa mõisaansamblites on praeguseks suudetud kunagine ilu taastada, ent omaaegse toreduse jälgi aimub ka hüljatud varemetest, maalingufragmentidest seintel või vanadest pargipuudest ja puiesteedest. Nende najal võib lugeja ja rändaja end hõlpsasti kujutleda nüüdseks kadunud maailma võrratusse miljöösse ning uurida kunagist aadlikultuuri, mõttes taaselustades möödaniku lugusid ja neis üles astunud tegelasi. Sel retkel sobib teejuhiks rikkalikult illustreeritud raamat, mis kirjeldab nii Järvamaa omaaegseid pärleid kui ka praeguseks pea unustusse vajunud paiku, vanadelt fotodelt õhkumas igale mõisale ainuomast hõngu.
Raamatu autori, põlise järvaka Alo Särje sulest on varem ilmunud sari põhjalikke käsitlusi Eesti mõisatest ja mõisnikest, viimastena „Hiiumaa mõisad“ ning „Tallinna mõisad ja mõisakesed“.
Märksõnad:
Argo kirjastus
Kaspar Ehlvest
eesti ajalugu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Järvamaa mõisad, Alo Särg, Argo 2023Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Edward Rutherfurd, Hiina,
Varrak, 2022, hind: 20,00 eurot
Raimo Pullat, Salapiirituse vedu Eestist Soome 1919-1939,
Saareke, 1993, hind: 14,00 eurot
Heimar Lenk; toimetaja: Urmi Reinde, Lõhutud elud. Eesti omandireformi sundüürnike lugu 1989-2011,
Eesti Üürnike Liit, 2011, hind: 8,00 eurot
Arno Köörna, J. Lepp, Heiki Lindpere, Lennart Meri, Eerik-Juhan Truuväli, 1940. aasta Eestis. Dokumente ja materjale,
Olion, 1990, hind: 7,00 eurot
Stéphane Bruchfeld, Paul A. Levine, Jutustage sellest oma lastele... Raamat holokaustist Euroopas aastatel 1933-1945,
Iisraeli Sõbrad, 2003, hind: 7,00 eurot
Jüri Selirand, Evald Tõnisson, Artur Vassar, Kui Lembitu kutsus...,
Eesti Raamat, 1968, hind: 6,00 eurot
Henrik Eberle, Matthias Uhl, Hitleri toimik. NKVD salajane ettekanne Jossif Stalinile, koostatud Hitleri isikliku adjutandi Otto Günsche ja kammerteener Heinz Linge ülekuulamise protokollide põhjal Moskvas 1948/49,
Tammerraamat, 2006, hind: 16,00 eurot
Kaljo Alaküla, 3. eskadrill,
1999, hind: 16,00 eurot
Leonid Brežnev, NSV Liidu põllumajanduse edasiarendamisest. NLKP Keskkomitee peasekretäri seltsimees L. Brežnevi ettekanne NLKP Keskkomitee pleenumil 3. juulil 1978. NLKP Keskkomitee pleenumi 4. juuli 1978. aasta otsus,
Eesti Raamat, 1978, hind: 2,50 eurot
Maailmapärand,
Tänapäev, 2009, hind: 21,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6063 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!