Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Emajõelt ekvaatori allaAutor(id): Andres Saal; koostanud Hando Runnel
Kujundaja: Kaljo Põllu
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2023
Originaalkeel:
ISBN: 9789985778968
Lehekülgi: 288
Sari: Eesti Mõttelugu 172
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 200x140
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Eesti kirjanik, ajakirjanik, polüglott ja maailmarändur Andres Saal (1861–1931) on meie kultuurilukku läinud esmalt oma ajalooaineliste jutustustega “Aita”, “Leili” ja “Vambola” ning ajalooliste uurimustega “Päris ja prii” I–II. Olles õppinu Baieris Kronebergi fotomehaanika koolis ning reproduktsioonitehnika instituudis Viinis, sai temast tsinkograaf. 1897. aastal lahkus ta kui poliitiliselt ebasoovitav element (tema ajaloolised jutustused arvati rahva kirgi ülesässitavat) läbi Keks-Euroopa, Itaalia ja Hollandi Indiasse (praegusesse Indoneesiasse), kus asus Jaava saarel tööle fotograafia erialal.
Pensionile minnes kolis Saali pere Los Angelesse, kirjanik ise tegi peale seda veel mitu maailmareisi. Mõtteloo-köitesse on koondatud tema kirjutised aastatest 1889–1926, mis suuremas osas ilmusid “Oleviku”
veergudel. India nimede kirjaviisi osas on kirjastust aidanud Märt Läänemets.
Raamatu väljaandmist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Mõtteloo Sihtkapital.
Märksõnad:
Ilmamaa
Kaljo Põllu
Eesti Mõttelugu
eesti
Jaava (saar)
publitsistika
esseed
reisikirjad
artiklikogumikud
luuletused
Esseed. Valimik
Eesti mõttelugu 172
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Emajõelt ekvaatori alla, Andres Saal; koostanud Hando Runnel, Ilmamaa 2023Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Mari Tammar, Sõna raamat. Vaimuilmast nüüd ja muiste,
Tänapäev, 2012, hind: 15,00 eurot
Hardo Aasmäe. Koostanud Maarja Aasmäe ja Õie-Mari Aasmäe, Tähelepaneliku loodusvaatleja märkmed. Hardo Aasmäe kogutud artiklid,
Pikapäkk, 2016, hind: 9,00 eurot
Koostanud Eda Kalmre, Tüdruk veiniplekiga kleidis. Tänapäeva hirmu- ja õudusjutte,
Ajakirjade Kirjastus, 2011, hind: 15,00 eurot
Ilmar Talve, Koostanud: Simo Runnel, Vanem ja noorem Eesti,
Ilmamaa, 2008, hind: 8,00 eurot
Eduard Laugaste, Eesti rahvaluule,
Valgus, 1986, hind: 7,00 eurot
Ingrid Rüütel, Eesti uuema rahvalaulu kujunemine,
Eesti Kirjandusmuuseum, 2012, hind: 15,00 eurot
Nigol Andresen, Friedebert Tuglas,
Eesti Raamat, 1968, hind: 4,50 eurot
Mihhail Lotman, Struktuur ja vabadus I. Semiootika vaatevinklist. Tartu-Moskva koolkond,
TLÜ kirjastus, 2012, hind: 15,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald (kogunud ja ümber töötanud), Kalevipoeg,
Roto, 1992, hind: 15,00 eurot
Harald Peep, Kolm laipa, kõik surnud ehk Kriminaalne kirjandusmaastik,
Ilmamaa, 1996, hind: 7,00 eurot
Kultuur all on 4908 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!