Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Rahvasterännuaeg, eelviikingiaeg ja viikingiaeg EestisAutor(id): Andres Tvauri. Toimetanud: Margot Laneman
Kujundaja: Kristel Roog
Kirjastus: Tartu Ülikooli Kirjastus
Linn: Tartu
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789949325108
Lehekülgi: 352
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 205x260 mm
Suurus: suures formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Käesolev uurimus käsitleb Eesti ala ühiskonda, majandust, asustust ning kultuuri ajavahemikus umbes 450–1050 pKr. Tegemist oli suurte muutuste ajastuga, mille lõpuks kujunes Eesti talurahvakultuur, millisena tunneme seda kuni 19. sajandini.
Rahvasterännu-, eelviikingi- ja viikingiaeg on olnud Eesti metalliaja kõige vähem uuritud perioodid. Selles raamatus on esmakordselt antud täielik ülevaade kõnealuse ajastu uurimise allikatest. Monograafia sisaldab teavet selle aja linnustest, asulakohtadest, kalmetest, põllujäänustest, rauasulatuskohtadest, aaretest jt muististest. Tutvustatakse vaadeldava ajastu leiuainest, täpsustades olulisel määral seniseid esemetüpoloogiaid ja -kronoloogiaid ning terminoloogiat. Allikmaterjal esitatakse süstemaatiliselt teemade kaupa, analüüsitakse mitmekülgselt ning esitatakse tõlgendus Eesti alal toimunud ühiskondlike, majanduslike ja demograafiliste arengute kohta.
Selle raamatu algne, ingliskeelne versioon pälvis 2012. aastal Eesti Vabariigi teaduspreemia humanitaarteaduste alal. Käesolev on algteose parandatud ja täiendatud variant.
Märksõnad:
Suur rahvasterändamine
eelviikingiaeg
viikingiaeg
esiajalooline arheoloogia
asustusarheoloogia
asulakohad
linnused
irdmuistised
aineline kultuur
elatusvahendid
käsitöö
kaubavahetus
matmiskombestik
kalmed
usundid
kirjalikud allikad
Eesti
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Rahvasterännuaeg, eelviikingiaeg ja viikingiaeg Eestis, Andres Tvauri. Toimetanud: Margot Laneman, Tartu Ülikooli Kirjastus 2014Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Peep Kärp, Virumaa kroonika 1940–1941. Virumaa punased valitsejad,
Ilo, 2001, hind: 7,00 eurot
Sirje Piht, Imre Kaas, Raske tee tõeni. Parvlaev Estonia lugu,
Mandala, 2003, hind: 24,00 eurot
Toots Normann, Vastu tahtmist võõral maal. Eesti poisid soldatina Kuubas,
Toots Normann, 2012, hind: 7,00 eurot
Pekka Lilja, Kulle Raig, Urho Kekkonen ja Eesti,
K & K Kirjastus, 2007, hind: 6,00 eurot
Eesti riiklikud teenetemärgid. The Estonian state decorations. Les decorations nationales de lEstonie,
SE & JS, 1998, hind: 15,00 eurot
Mart Laar, Unustatud sõda. Relvastatud vastupanuliikumine Eestis 1944-1956,
Grenader, 2005, hind: 5,00 eurot
Sulev Vahtre, Muinasaja loojang Eestis. Vabadusvõitlus 1208-1227,
Olion, 1990, hind: 8,00 eurot
Kersti Kuuse, Lohusuu läbi aegade. Küla 1599., kirik 1667., kool 1697. aastast,
K. Kuuse, 1995, hind: 16,00 eurot
Karl Elken, Anne Elken, Peipsi piiril, Alatskivil,
A. ja K. Elken, 2000, hind: 7,00 eurot
Mai Krikk, Eesti politsei loomine ja areng 1918-1940,
Olion, 2001, hind: 6,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3582 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!