Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Nii see oli… Kroonika ühest unustuseliiva maetud ajastustAutor(id): Andrus Roolaht
Kirjastus: Perioodika
Linn: Tallinn
Aasta: 1990
Originaalkeel:
ISBN: 5797902079
Lehekülgi: 380
Seisukord: kaaned kulunud, sisu korras
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
#T091# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 011
Andrus Roolaht sündis 17. juunil 1914. a. Tartus. Õppis Tartu Ülikooli usuteaduskonnas (1935-1938), Tartu Riikliku Ülikooli ajaloo-keeleteaduskonnas eksternina eesti keelt ja kirjandust (1950-1952), Ed. Vilde nim. Tallinna Pedagoogilises Instituudis (1952-1954), EELK Usuteaduse Instituudis (1967). Eesti Üliõpilaste Seltsi liige (1935).
Töötanud Riiklikus Propaganda Talituses, «Noorte Hääle», «Pildi ja Sõna», «Kodumaa» ning «Sirbi ja Vasara» toimetuses ja Eesti NSV Teaduste Akadeemia Teadusliku Raamatukogu erihoiu osakonnas.
Andrus Roolahelt on Rein Kordese varjunime all ilmunud ka raamatud «Eesti emigrantide saatusaastad» I-III (1974-1980), «Mineviku teed ja rajad» (1976) ning «See, millest avalikult ei räägita» (1981).
Jutt tuleb sõja eelõhtust, mil võimu haaranud eesti kõige prominentsem kodanlik riigimees Konstantin Päts allutas endale kõik asutused: omavalitsused ja kiriku, ülikooli ja finantsid, koolid, kohtud, vanglad ja politsei, samuti kirjutatud, räägitud või isegi sosistatud sõnad. See äratas muidugi vastuseisu. Ja nii algaski võitlus võimu ja vaimu vahel. Kuidas see toimus, sellest võivad mõnevõrra aimu saada järgnevate lehekülgede lugejad. Peab olema ainult püsivust, et faktide taga näha seda, kui palju ja mida me oleme elus kaotanud või võitnud.
Märksõnad:
ajalugu
kultuuriajalugu
Eesti (riik)
1918-1940
mälestused
Hind:
5,50 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Mart Laar, Metsavennad,
Helmet Raja ja Co, 1993, hind: 14,00 eurot
Koostanud: Enno Tammer, Tsunami. Elu pärast katastroofi,
Tammerraamat, 2005, hind: 3,00 eurot
Alar Nigul. Toimetanud Lauri Suurmaa, Võitlus kahel rindel ehk eestlase juhtumised Nõukogude armee päevil Afganistanis,
Grenader, 2008, hind: 20,00 eurot
Aivar Jürgenson, Ladina rahva seas. Argentina ja sealsed eestlased,
Argo, 2012, hind: 15,00 eurot
Paul Mõtsküla, Nad läksid rinde paremal tiival. II maailmasõja sündmused Lõuna-Eestis,
Eesti Raamat, 1969, hind: 6,00 eurot
Sulev Vahtre, Jüriöö,
Eesti Raamat, 1980, hind: 7,00 eurot
Enn Sarv, Õiguse vastu ei saa ükski. Eesti taotlused ja rahvusvaheline õigus,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 1997, hind: 6,00 eurot
Luure võõrriigi territooriumil. Salateenistused,
IPU Instituut, 1995, hind: 4,00 eurot
Anto Raukas, Kõik on võrdsed, aga mõned on võrdsemad...,
Võlanõudjate Kirjastusgrupp, 1999, hind: 6,00 eurot
Vello Leito, Eesti ja geopoliitika. Iseseisev Eesti Vabariik või Euroopa Liidu uuskoloniseeritud provints?,
Mandala, 2002, hind: 6,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6020 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!