Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Soomepoisid. Eesti mehed Soome JätkusõjasAutor(id): Anne-Riitta Isohella
Kujundaja: Rein Seppius
Kirjastus: Soome Sõjaveteranide Eesti Ühendus
Linn:
Aasta: 2008
Originaalkeel: soome keel
Tõlkija: Katre Koit
ISBN: 9789985854846
Lehekülgi: 574
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 140 × 218 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Soome ajaloolase ja ajakirjaniku eesti keeles ilmuv raamat Soome Jätkusõjas osalenud noortest eesti meestest – soomepoistest. Tormisel Soome lahel patrullisid Saksa ja Vene sõjalaevad, kui mehed sakslaste poolt okupeeritud Eestist ohtlikule teekonnale Soome läksid. Nad hakkasid Soome armee sõduriteks, milles nägid ainsat võimalust kaasa aidata Teise maailmasõja jalgu jäänud kahe väikerahva heitlustele. Nad läksid võitlema Soome vabaduse ja Eesti au eest. 200. jalaväerügemendi mehed, selle raamatu peategelased, võitlesid 1944. aasta suvel Karjala kannasel. Augustis 1944 mindi Hanko sadamas laevale ja sõideti n.-ö. viimsel hetkel tagasi Eestisse, kus Punaarmee liikus juba põhja suunas. Nüüd võitlesid soomepoisid juba Eesti eest.
Dokumentaaljutustus põhineb autori poolt Eestis ja Soomes kogutud unikaalsetel materjalidel ja intervjuudel. See suurteos on ühtlasi lugu nii Soomest kui Eestist, kahest rahvast Teises maailmasõjas.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Soomepoisid. Eesti mehed Soome Jätkusõjas, Anne-Riitta Isohella, Soome Sõjaveteranide Eesti Ühendus 2008Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Mart Niklus, Ma ei vaiki ikka veel. Valimik artikleid, kõnesid, tõlkeid ja dokumente lähiminevikust,
Hereditas, 2010, hind: 16,00 eurot
Ajalooarhiiv ; koostanud Lea Teedema, Arhiivijuht. IV, Isikud, perekonnad ja mõisad,
Eesti Ajalooarhiiv, 2012, hind: 11,00 eurot
Margus Laidre, Lõpu võidukas algus. Karl XII Eesti- ja Liivimaal 1700-1701,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 1995, hind: 11,00 eurot
Leo Kunnas, Takerdunud rünnak. Eesti riigikaitse võtmeprobleemid ja lahendused,
Eesti Päevaleht, 2008, hind: 18,00 eurot
Sulev Vahtre, Muinasaja loojang Eestis. Vabadusvõitlus 1208-1227,
Olion, 1990, hind: 6,00 eurot
Koostanud Rein Järlik, Kui taastasime Eesti iseseisvuse. Kogumik,
20. Augusti Klubi, 2008, hind: 7,00 eurot
Oliver Pagel, Odette Kirss, Rakvere linnuse ajalugu,
Tänapäev, 2008, hind: 6,00 eurot
Edgar V. Saks. Toimetanud: Lauri Suurmaa, Õigusenõudjad,
Grenader, 2013, hind: 3,00 eurot
Andreas Haunmann, Ahto Raudoja, Raivo Rüütli, Ana Sirge, Ingmar Tuuga, Enn Soom, Lembitu Tarang, Erki Uustalu, Väino Suigusaar, Bruno Sepp, Teele Tulev, Andre Purret, Rauno Schults, Merilin Miljan, Peeter Kiuru, Nääli Rebane, Tartumaa pärandkultuurist,
Eesti Loodusfoto, 2011, hind: 15,00 eurot
Heinz Valk, Kuidas Eesti NSV-st sai jälle Eesti,
Tänapäev, 2013, hind: 9,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3360 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!