Teema: Kultuur
Pealkiri:
Õige keha, vale keha? Näitus keha tähendustest EestisAutor(id): Anu Kannike, Kristel Rattus
Kirjastus: Eesti Rahva Muuseum
Linn: Tartu
Aasta: 2023
Originaalkeel:
ISBN: 9789916718063
Lehekülgi: 310
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 229x150
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Eesti Rahva Muuseumi näituse "Õige keha, vale keha?" kataloog vahendab Eesti teadlaste värskeid uurimistulemusi, mis heidavad uut valgust keha kultuurilistele tähendustele.
Näitus ja selle teemaringe sügavamalt käsitlev artiklikogumik keskenduvad sellistele kehaga seotud aspektidele ja probleemidele, mis on olnud aktuaalsed minevikus, kuid tekitavad arutelusid ja vaidlusi ka tänapäeval: keha erinevates eluetappides, toit ja tervis, ilu ja sündsus, rahvuskeha, kannatus ning tehnoloogiline keha.
Kultuuriuurijad vahendavad oma vaateid kehale eri distsipliinide vaatenurkadest, tuginedes mitmekesistele humanitaarteaduste meetoditele. Kuraatorid ja artiklite autorid keskenduvad kehaga seotud normide dünaamikale ajas ja ruumis ning mitmekesistele, muutlikele ja vastuolulistele kehakogemustele nii rahva kui üksikinimese tasandil.
Märksõnad:
Eesti Rahva Muuseum
Õige keha, vale keha?, näitus (2023-2024 : Tartu)
keha
kehakuvand
kehasotsioloogia
sotsiaalantropoloogia
kultuuriantropoloogia
interdistsiplinaarsed uuringud
Eesti (riik)
artiklikogumikud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Õige keha, vale keha? Näitus keha tähendustest Eestis, Anu Kannike, Kristel Rattus, Eesti Rahva Muuseum 2023Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Toby Harnden, Surnuist tõusnud mehed. Lugu sellest, kuidas britid tegelikult Afganistanis sõdivad,
Kunst, 2012, hind: 15,00 eurot
Lauri Vahtre, Eestlane seest ja väljast,
Pilgrim, 2016, hind: 17,00 eurot
Lawrence Lessig, Vaba kultuur ehk loovuse loomus ja tulevik,
TÜ Kirjastus, 2017, hind: 13,00 eurot
Mall Jürma; koostanud Hando Runnel, Naine raamatute keskel,
Ilmamaa, 2021, hind: 12,00 eurot
Maailma parim... Astrid Lindgrenist lastele,
Eesti NSV Kultuuriministeerium, 1982, hind: 4,50 eurot
Herbert Tampere, Eesti rahvapillid ja rahvatantsud,
Eesti Raamat, 1975, hind: 16,00 eurot
Jaak Tomberg, Kuidas täita soovi. Realism, teadusulme ja utoopiline kujutlusvõime,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2023, hind: 20,00 eurot
Henrik Visnapuu; koostanud Hando Runnel; toimetanud Katrin Raid, Mõni nendest, mu kaasaeglastest,
Ilmamaa, 2021, hind: 22,00 eurot
Mudlum, Ümberjutustaja,
2017, hind: 7,00 eurot
Ferdinand Leinbock,
Eesti Rahva Muuseum, 2015, hind: 4,50 eurot
Kultuur all on 4852 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!