Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Mälestusi. NoorusmailAutor(id): August Leps
Kujundaja: Mart Kivisild
Kirjastus: EÜS Kirjastus
Linn:
Aasta: 2026
Originaalkeel:
ISBN: 9789916960776
Lehekülgi: 174
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x148
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
"August Leps (1896–1972) oli Eesti jurist, kes tegutses kahe maailmasõja vahel Rakveres vandeadvokaadina ja oli Riigikogu liige 1930–1934. a asunike ja põllumeeste esindajana. Ta oli Eesti Üliõpilaste Seltsi liige. 1944. a septembris põgenes ta Rootsi ja elas Uppsalas. Käesolevas raamatus on avaldatud tema paguluses kirja pandud noorpõlvemälestused - eluolu 20. sajandi alguse Adaveres ja Põltsamaal, õpingud Põltsamaa kihelkonnakoolis ja edasi juba Tartu ning Valga kommertskoolis, samuti Esimese maailmasõja ajal ringirändamine ning hooajalised tööd Venemaal, eelkõige Kaukaasias. Kõige eksootilisem osa mälestustest ongi kirjeldused Gruusia ja eriti Abhaasia eluolust 1917. a, Eesti asundused, töö Suhhumi botaanikaaia teenistuses, kokkupuuted Aleksander Uuritsa jt Eesti kunstnikega Kaukaasias. Gümniaasiumieksami sooritas Leps eksternina Kutaisis 1917. a. 1918. a naases August Leps Eestisse, immatrikuleerus Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudengiks, astus EÜSi liikmeks ja osales Vabadussõjas. Raamatus on avaldatud lisaks Lepsi noorpõlvemälestustele ka rikkalik fotomaterjal, sh unikaalsed kaadrid Eesti Üliõpilaste Seltsi seltskondlikest koosolemistest, mis on säilinud August Lepsi fotokogus." Raamatu on koostanud ja eessõna kirjutanud August Lepsi lapselapselaps, õigusteadlane ja akadeemik Lauri Mälksoo.
Märksõnad:
EÜS Kirjastus
Mart Kivisild
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Mälestusi. Noorusmail, August Leps, EÜS Kirjastus 2026Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Waris Dirie ja Cathleen Miller, Kõrbelill. Kõrbenomaadi ebatavaline teekond,
Sinisukk, 2000, hind: 20,00 eurot
Mende Nazer ja Damien Lewis, Orjatar,
Sinisukk, 2003, hind: 15,00 eurot
Raoul Üksvärav, Mälurännak nooruseriiki: Tagantjärele päevik 1928–1948,
Ilmamaa, 2018, hind: 7,00 eurot
Tony Calder, Colin Irwin ja Andrew Oldham, ABBA. Mängu nimi,
Hotger, 1999, hind: 9,00 eurot
Virve Normet, Saatus valib meie muusika. Ene Üleoja,
Eesti Segakooride Liit, 2007, hind: 5,00 eurot
Allan Vurma, Mati Palm. Slancio della voce,
Eesti Teatriliit, 2012, hind: 9,00 eurot
Edvard Radzinski, Stalin,
Varrak, 2000, hind: 5,00 eurot
Edvard Radzinski, Rasputin. Elu ja surm,
Varrak, 2002, hind: 9,00 eurot
Gustav Ernesaks sõnas ja pildis,
Muusika, 1998, hind: 4,00 eurot
Will Berthold, 42 atentaati Adolf Hitlerile,
Olion, 2008, hind: 7,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4609 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!