Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Diana, üksildane jumalannaAutor(id): Carlos Fuentes
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 2012
Originaalkeel:
ISBN: 9789985659540
Lehekülgi: 176
Sari: Armastavad naised
Seisukord: normaalses korras raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned kiletatud
Mõõdud: 205x142 mm
Suurus: tavaformaadis pehmete kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 3-5 PÄEVA JOOKSUL. 246
Mis kirg või ideaal hoiab üht inimolendit käigus? Kas maine armastus väärib kunagi taevast? Need tunduvad olevat küsimused, mille esitab autor, mõtiskledes ühe üksildase kaunitari, tugeva, kuid siiski haavatava näitlejanna elu ja surma üle. See on Diana Soren, kellega mehhiko kirjanik Carlos kohtub esimest korda vana-aastaõhtul, kui üks aastakümme annab teed teisele. See on Diana Soren, kirglik loomus, kes kehastab traagilist seost igavese iha ja ajaliku armastuse vahel. See on Diana Soren, kes esindab kuuekümnendate põlvkonna ideaale ajal, mil tolle kümnendi illusioonid veel keelduvad hääbumast, ja kelle hilisem saatus on seotud ajajärgu poliitiliste hoovustega. See on Diana Soren ehk Jean Seberg, USA filmitäht, kes satub seitsmekümnendate alguses Mehhikosse filmivõtetele ja kohtub seal Carlose ehk autori alter ego’ga.
Maailmakuulsa mehhiko kirjaniku Carlos Fuentese (1928−2012) sulest jõudis ilmuda üle 60 raamatu ja ta pälvis oma loomingu eest ohtrat tunnustust: muu hulgas peeti teda Cervantese auhinna (1987) ja Roosevelti sõnavabaduse auhinna (2006) vääriliseks. Eesti lugeja on seni saanud Fuentese loominguga tutvuda kahe romaani („Artemio Cruzi surm“ ja „Inezi vaist“) ja ühe jutustuse („Aura“) kaudu.
Armastavad naised
Hind:
5,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Shannon Kirk, Meetod 15/33,
Hea Lugu, 2016, hind: 5,00 eurot
Lennart Meri. Koostanud ja toimetanud Urmas Sutrop ning Mart Meri, Hõbevalge. Reisikiri suurest paugust, tuulest ja muinasluulest. Eesti lugu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2008, hind: 12,00 eurot
Jules Verne, Robur Vallutaja,
Kuldsulg, 2004, hind: 7,00 eurot
Ene Mihkelson, Surma sünnipäev. Novelle ja laaste,
Tuum, 1996, hind: 6,00 eurot
Summersdale Publishers, On veini aeg,
Tammerraamat, 2019, hind: 10,00 eurot
Eve Chase, Klaasmaja,
Rahva Raamat, 2023, hind: 22,00 eurot
Reeli Reinaus, Kivid, tulnukad ja sekt,
Tänapäev, 2011, hind: 17,00 eurot
Wystan Hugh Auden, 39 luuletust ja 5 esseed,
SA Kultuurileht, 2012, hind: 7,00 eurot
Juhan Paju, Katkenud romaan,
Eesti Raamat, 1997, hind: 6,60 eurot
Erle Stanley Gardner, Kaldus küünla juhtum,
Kuldsulg, 1995, hind: 6,00 eurot
Ilukirjandus all on 23443 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!