Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Iisraeli riigi ajaluguAutor(id): Colin Shindler
Kujundaja: Kersti Tormis
Kirjastus: Valgus
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Krista Mits ja Karel Zova
ISBN: 9789985682678
Lehekülgi: 384
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 150 × 215 mm
Suurus: tavaformaadis ja pehmes köites raamat
Sisu:
Colin Shindler käsitleb Iisraeli ajalugu alates selle riigi tekkest 1948. aastal: selle optimistlikku algust – sisserännet, asustust, linnade ja institutsioonide rajamist – ning järgnenud sõdu oma araablastest naabritega ja vastasseisu palestiinlastega. Meie maailmapilt avardub, lugedes autori huvitavaid sissevaateid sellesse paljukultuurilisse ühiskonda, mis moodustus rohkem kui sajast erinevast juudi kogukonnast, keda seob ühine ajalugu. Vaatamata ühisjoontele lõhestavad 21. sajandil Iisraeli ühiskonda ideoloogilised vaidlused ning erinevad juutluse ja judaismi tõlgendused. Need lahkhelid avalduvad kõige eredamalt Iisraeli riigi juhtide elukäigus ja ideoloogias. Shindleri eluloolised käsitlused Iisraeli esimesest peaministrist Ben Gurionist, Jitshak Rabinist, kelle tapmine on paljudele iisraellastele jätnud traumaatilise mälestuse, ja vastuolulisest Ariel Šaronist on paeluvad uurimused inimestest, kes on toonud Iisraeli sellisesse tänasesse, nagu see on.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Iisraeli riigi ajalugu, Colin Shindler, Valgus 2011Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Anna Politkovskaja, Putini Venemaa,
Eesti Päevaleht, 2006, hind: 11,00 eurot
Sirje Endre, Mart Laar, Urmas Ott, Teine Eesti. Eesti iseseisvuse taassünd 1986-1991,
SE & JS, 1996, hind: 17,00 eurot
Stéphane Bruchfeld, Paul A. Levine, Jutustage sellest oma lastele... Raamat holokaustist Euroopas aastatel 1933-1945,
Iisraeli Sõbrad, 2003, hind: 5,00 eurot
Mai Krikk, Läänlaste ja saarlaste oma politsei 1918-1940,
Olion, 2003, hind: 16,00 eurot
Henriku Liivimaa kroonika,
Vaba Maa, Maarjamaa, 1962, hind: 12,00 eurot
Werner Hilgemann ja Hermann Kinder, Maailma ajalugu esiajast tänapäevani. Maailma ajaloo atlas ja käsiraamat. 249 värvilist kaarti ja skeemi,
Avita, 2001, hind: 18,00 eurot
Jonathan Fenby, Allianss. Lugu sellest, kuidas Roosevelt, Stalin ja Churchill võitsid ühe sõja ja alustasid järgmist,
Olion, 2009, hind: 24,00 eurot
Juhan Lindström, Tšehhi põrgus. Mälestusi sõjateelt ja vangipõlvest,
Faatum, 1997, hind: 17,00 eurot
Ants Kõverjalg, Valikud elus I: surmaväljad,
Hotpress Kirjastus, 2006, hind: 13,00 eurot
Aksel Tiideberg, Puka vald läbi ajalootuulte,
Puka Vallavalitsus, 2005, hind: 9,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5944 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!