Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Leiutajad ja laiutajad. Kuidas ajalugu unustab tõelised avastajad ja leiduridAutor(id): Daniel Diehl ja Mark P. Donnely
Kujundaja: Kaanekujundus: Tiit Tõnurist
Kirjastus: Koolibri
Linn: Tallinn
Aasta: 2009
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Heino Pedusaar
ISBN: 9789985024348
Lehekülgi: 190
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 145 × 221 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 151
Igaüks teab, et elektrilambi leiutas Thomas Edison. See on üks nendest faktidest, mida õpite tundma juba varakult, koos teabega, et mesilased teevad mett ja Maa on ümmargune.
Kuid äkki nad ei teinudki seda? Ja mis juhtuks, kui Alexander Graham Bell ei leiutanudki telefoni ega James Watt aurumasinat? Ajalugu on olnud julm mitme suure leiduri vastu, keeldudes tunnustamast eellaste panust. Kes on need loorberiteta jäetud kangelased, kellelt on võetud nendele õigupoolest kuuluv koht maailmas?
Selles raamatus pöörduvad autorid Daniel Diehl ja Mark P. Donnelly nende unustatud geeniuste poole, kelle toel sündisid inimkonna suurimad avastused ja leiutised. Lähemal vaatlusel selgub, et see lugu on jutustatud otsekui hõlpsalt loetava romaanina, mida ei saa pärast lugemise alustamist lihtsalt käest panna.
Originaalkeelne pealkiri: Inventors & impostors. How history forgot the true heroes of invention and discovery
Märksõnad:
leiutajad
leiutised
avastused
teaduslikud avastused
teadusajalugu
tehnika ajalugu
aimekirjandus
Hind:
15,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Thomas B. Costain, Viimased Plantagenetid,
Eesti Raamat, 2000, hind: 14,00 eurot
Mati Laur, Eesti ala valitsemine 18. sajandil (1710-1783),
Eesti Ajalooarhiiv, 2000, hind: 15,00 eurot
Eesti Riigiarhiiv; koostanud Heino Arumäe; dokumendid välja selgitanud ja tõlkinud Tiit Arumäe, Eesti ja Soome suhted 1920-1925. Dokumentide kogumik,
Umara, 1997, hind: 15,00 eurot
Ea Jansen, Vaateid eesti rahvusluse sünniaegadesse,
Ilmamaa, 2004, hind: 18,00 eurot
koostanud ja toimetanud Marika Mägi, Eesti aastal 1200,
Argo, 2003, hind: 17,00 eurot
Eesti diviisi struktuur ja ohvitseride koosseis II maailmasõjas,
Eesti Riigikaitse Akadeemia Kirjastus, 1998, hind: 10,00 eurot
koostanud Jüri Kivimäe ja Lea Kõiv, Tallinn tules. Dokumente ja materjale Tallinna pommitamisest 9./10. märtsil 1944,
Tallinna Linnaarhiiv, 1997, hind: 6,00 eurot
Kristi Kukk, Väikerahvuste ajalookäsitluste genees ja narratiivid. Eesti võrdluses teiste Põhjala ja Baltikumi mittedominantsete rahvustega 19. sajandist kuni Teise maailmasõjani,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2013, hind: 13,00 eurot
Hillar Palamets, Bütsantsi ja Araabia kalifaadi kultuurist ja olustikust,
Valgus, 1991, hind: 7,00 eurot
Jaan Hatto, Kuhu kadus Eesti demokraatia?,
Matrix, 2011, hind: 14,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6151 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!