Aju on ajamasin Neuroteadus Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Aju on ajamasin. Neuroteadus ja aja füüsika, Dean Buonomano, Postimees Kirjastus 2022 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Pipeliine""Vahelugemised""Teatrielu '99""Romantilised mütsid""Pildikesi Põltsamaa ajaloost 1. K..""Korea muinasjutud""Alõi""Tallinna XVIII sajandi fajanss. Ka..""Itaalia 16.-17. sajandi graafika""Maalikunstnik Juhan Püttsepa loom..""Saksamaa""On. Lühijutud väikelastele""Im Schönsten Wiesengrunde""Laule pulmadeks""Hambahaldja külaskäik (lühijutu..""Luuseri päevik 6. Lood mitte kuig..""Sporditäht. August 2003""Mürisevad autod""Vargapoiss Vend Jänes. Venetsueel..""Tallinn. Ring ümber vanalinna""Meie kaugem minevik. Fakultatiivku..""Kleio. Ajaloo ajakiri 1992/5-6""Keelenõuanne soovitab. 2. osa. Ar..""Ars Estoniae medii aevi grates Vil..""Armastatud Lydia""War of the Wolf (The Last Kingdom ..""Pärnaõietee""Torujuhtme saladused. Uus majandus..""Vana siddalane""Sipelgas sinise kausi all""Unenägude seletaja""Surface studies of some oxide film..""Edevuse tuleriit""Minu suur piraadiraamat""Seksuaalne arukus""Totu kivilinnas""Punane terror ja Läänemaa VI. To..""Metsatarga ravimtaimed. Kodused re..""Jutte""Väike maaligalerii. Jutustusi ven..""Avatud vaimuga. Ajalooarhiiv 80""Mida sa tegid""Pime areen""Purjed tõusevad päikesesse""Imetajad""Loomade elu""Õpetatud eesti seltsi ajalugu""Toccatas""Laulik V kl.""Väike Lykke-raamat""Nimekaid kambjalasi III. Kambja al..""Kahe lehega kapsapea. Mõistatusi ..""Tasaste laulude öö""Tervendaja 2015/10""Esteetika ja kaasaeg""Tallinna Keskraamatukogu 1907-2007""Metsamoori ravimtaimed. Kodused re..""Riigi sünd ja surm läbi astroloo..""Metsamoori ravimtaimed 2008/8. Kod..""Kõrbelõõsk""Looming 1970/10"
61 tk kogusumma: 501,10 EUR

Teema: Psühholoogia, psühhiaatria ja neuroteadus
Pealkiri: Aju on ajamasin. Neuroteadus ja aja füüsika
Autor(id): Dean Buonomano
Kujundaja: Villu Koskaru


Kirjastus: Postimees Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2022
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Tiina Randus
ISBN: 9789916698044
Lehekülgi: 263
Sari: Postimehe raamat

Seisukord: heas korras raamat

Mõõdud: 230x150
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites

Sisu:
Dean Buonomano tugineb evolutsioonibioloogiale, füüsikale ja filosoofiale, et esitada teooria sellest, kuidas me aega käsitleme ja tajume. Tema väitel pole inimaju mitte ainult aega tajuv keerukas süsteem, vaid see lausa loob seda: aju konstrueerib meie kronoloogilise voolu ja võimaldab vaimseid ajarännakuid – tulevaste ja möödunud sündmuste simulatsioone. Need funktsioonid pole hädavajalikud mitte ainult igapäevaeluks, vaid inimkonna evolutsiooniks: kui inimkonnal poleks võimet tulevikku ette näha, poleks ta kunagi loonud tööriistu või leiutanud põllundust. Aju on loodud navigeerima meie pidevalt muutuvas maailmas, ennustades, mis juhtuma hakkab ja millal.
Buonomano kombineerib neuroteaduste teadmisi laiaulatusliku multidistsiplinaarse lähenemisega. Kaasahaaravas stiilis heidab ta valgust sellistele mõistetele nagu teadvus, aegruum ja relatiivsus, käsitledes samas sügavmõttelisi küsimusi, mis on pikalt köitnud nii teadlasi kui ka filosoofe. Mis on aeg? Kas meie taju aja möödumisest on illusioon? Kas vaba tahe on olemas või on kõik ette määratud? Vastuste otsimisel näitab Buonomano sama palju aju põneva ehituse kui aja enda kohta. See meisterlik käsitlus jõuab hämmastava tulemuseni: inimaju on põhiolemuselt ajamasin.
*
„Aju on ajamasin“ võtab suurepäraselt kokku selle, mida filosoofidel, füüsikutel, neuroteadlastel ja psühholoogidel on seni õnnestunud inimeksistentsi ühe kõige salapärasema nähtuse – aja – kohta olulist öelda. Nii hästi, et võib tekkida tunne, nagu oleks aja olemuse müsteerium peaaegu lahendatud. Ometi näitab Buonomano raamat
meile seda, et kui ühelt poolt valitseb aeg maailma ja inimesi, siis samas on inimese aju evolutsiooni käigus omandanud imetlusväärse võime ise aega valitseda.
– Margus Vihalem, Tallinna Ülikooli filosoofiaõppejõud

Autorist:
Dean Buonomano on Los Angelese California ülikooli (UCLA) neurobioloogia ja psühholoogia professor ning aja neuroteaduse juhtivteoreetik. Tema varasem raamat „Aju vead: kuidas aju puudujäägid meie elu kujundavad“ (2011) oli Wall Street Journali menuk.


Märksõnad:
Postimehe Kirjastus
Villu Koskaru
Postimehe raamat
peaaju
neurofüsioloogia
neuropsühholoogia
aeg
ajataju

Hind: - Hetkel on otsas*

*Jäta enda märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.

Aju on ajamasin. Neuroteadus ja aja füüsika, Dean Buonomano, Postimees Kirjastus 2022 | vanaraamat.ee
Aju on ajamasin. Neuroteadus ja aja füüsika, Dean Buonomano, Postimees Kirjastus 2022 | vanaraamat.ee
Aju on ajamasin. Neuroteadus ja aja füüsika, Dean Buonomano, Postimees Kirjastus 2022 | vanaraamat.ee
Aju on ajamasin. Neuroteadus ja aja füüsika, Dean Buonomano, Postimees Kirjastus 2022 | vanaraamat.ee
Aju on ajamasin. Neuroteadus ja aja füüsika, Dean Buonomano, Postimees Kirjastus 2022 | vanaraamat.ee
Aju on ajamasin. Neuroteadus ja aja füüsika, Dean Buonomano, Postimees Kirjastus 2022 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud