Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Katastroofid, mis vapustasid maailmaAutor(id): Guido Ilves
Kirjastus: Maalehe Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1998
Originaalkeel:
ISBN: 9985640233
Lehekülgi: 400
Seisukord: kohati kulunud kaaned, normaalses seisukorras sisu (pilt on illustratiivne)
Mõõdud: 148 × 215 mm
Suurus: tavaformaadis kõva kaanega
Sisu:
#T211# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.
Tehnika ajalugu on ühtlasi üha töökindlamate liiklusvahendite loomise ajalugu. Samal ajal on liiklusvahendite ajalugu arvukate ebaõnnestumiste ja katastroofide otsatu jada. Kõige selle eest, mida inimene loonud, on tal tulnud maksta kallist kooliraha.
Katastroofi võib põhjustada mingi seadme, jõuallika või mõõteriista ülesütlemine, liiklusvahendi konstruktsioonivead, materjali halb kvaliteet, sagedamini aga siiski mitme asjaolu õnnetu kokkusattumine. Kuid mitte alati ei vea tehnika alt. Sageli on inimene ise süüdi. Lohakus, vastutustundetus, üleväsimusest tingitud tähelepanu hajumine, ebapiisav erialane ettevalmistus, ohutusnõuete eiramine kasumi tagaajamisel ning igas mõeldavas situatsioonis ehku peale lootmine ongi see inimtegur, mis on olnud arvukate katastroofide vahetuks põhjuseks.
Sisu:
Laevaõnnetused
Õnnetused sõjalaevadega
Rongiõnnetused
«Lendavate vaalade» ajastu lõpp
Lennuõnnetused
Terror õhuavarustes
Kosmose alistamise valusad õppetunnid
Eksimuste hind
Bibliograafia
Märksõnad:
katastroofid
laevaõnnetused
lennuõnnetused
rongiõnnetused
Hind:
10,00 EURTeema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Rolf-Dieter Müller, Wermachti rivis. Hitleri välismaised abilised ristisõjas bolševismi vastu aastatel 1941-1945,
Olion, 2010, hind: 8,00 eurot
Eric Kurlander, Hitleri koletised. Kolmanda Riigi üleloomuliku ajalugu,
Tänapäev, 2018, hind: 19,00 eurot
Tõnis Arnover, Rootsi hiilguses ja varjus,
Eesti Raamat, 2018, hind: 18,00 eurot
Nigel McCrery, Tummad tunnistajad. Kriminalistika ajalugu,
Äripäev, 2015, hind: 11,00 eurot
Giles Milton, Veidram kui väljamõeldis,
Tänapäev, 2016, hind: 11,00 eurot
Kaarel Piirimäe, „Sama hästi kui venelaste maa”. Roosevelt, Churchill ja Stalin ning Balti küsimus Teises maailmasõjas,
Argo kirjastus, 2020, hind: 19,00 eurot
Joseph Farrell, SS Kella Vennaskond. Natside uskumatud salarelvad,
Reval-Buch, 2020, hind: 24,00 eurot
Robert Bauval ja Adrian Gilbert, Orioni mõistatus. Püramiidide saladuste lahtimõtestamine. Revolutsiooniline avastus, mis muudab ajalugu,
Sinisukk, 2003, hind: 28,00 eurot
Bill Bryson, Üks suvi. Ameerika 1927,
Hea Lugu, 2016, hind: 18,00 eurot
Werner Hilgemann ja Hermann Kinder, Maailma ajalugu esiajast tänapäevani. Maailma ajaloo atlas ja käsiraamat. 249 värvilist kaarti ja skeemi,
Avita, 2001, hind: 20,00 eurot
Maailma ajalugu all on 1935 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!