Teema:
Pealkiri:
Tallinna lahing 1941Autor(id): Hanno Ojalo, Mati Õun
Kirjastus: Grenader
Linn:
Aasta: 2013
Originaalkeel:
ISBN: 9789949512218
Lehekülgi: 144
Seisukord:
Suurus: kõvas köites
Sisu:
«1941. aasta augustis toimus Tallinna ümbruses ja Soome lahel 1941. aasta kampaania veriseim heitlus Baltikumis, kus Suur-Saksamaa ja Nõukogude Liidu maa- ja merejõud omavahel rinda pistsid. Seekord lõppes titaanide heitlus sakslaste kasuks, kes vallutasid 28. augustil Tallinna ja tekitasid Eesti pealinnast Kroonlinna pagevale Punalipulisele Balti laevastikule suuri kaotusi. Raamat annab ülevaate jõudude vahekorrast Tallinna pärast peetud lahingus, maismaavõitluste käigust ja Juminda miinilahingust, kus hukkus kokku 33 sõjalaeva ja 58 tsiviillaeva. Augustikuistes heitlustes osales venelaste ja sakslaste poolel kokku üle 150 tuhande sõjamehe, kellest sai maal ja merel surma ligi 27 tuhat. Eraldi on vaadeldud ka eestlaste rolli mõlemal poolel ja nende kaotusi. Meie mehi ja naisi langes Tallinna lahingus nii võitlejate kui ka tsiviilelanike staatuses ja uppus koos laevadega Soome lahte. Ka paljudel elusalt Venemaale pääsenutel ei õnnestunud enam kunagi kodumaad näha. Tänu käesoleval sajandil Venemaal ilmunud uutele uurimustele on raamatus täpsustatud Punaarmee ja Balti laevastiku üksuste arvukust ja kaotuste suurust. Samuti ei ole tähelepanuta jäetud tallinlaste eluolu sõjakeerises. Ülevaade on antud linnaelanike katsumustest 1941. aasta suvel, kaitsetöödest, mobilisatsioonist, sõjapurustustest. Peale linna langemist sakslaste kätte ka uuest linnavõimust, Omakaitse loomisest ja tegevusest ning püüetest normaalne elu taastada. Raamatus on kasutatud palju esmakordselt trükis avaldatud haruldasi fotosid.»
Märksõnad:
Eesti ajalugu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Tallinna lahing 1941, Hanno Ojalo, Mati Õun, Grenader 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Otsing autori järgi:
Hanno Ojalo, Mati Õun, Võitlused Läänemerel 1939-1941,
Grenader, 2015, hind: 15,00 eurot
Hanno Ojalo ja Mati Õun, Aur ja püssirohi. Võitlused läänemerel 19. sajandil,
Kunst, 2011, hind: 15,00 eurot
Hanno Ojalo, Unustatud väeosa. Admiral Pitka Löögiüksus 1944,
Ammukaar, 2021, hind: 18,00 eurot
Hanno Ojalo, Mati Õun, Pooleteistkümnes maailmasõda,
Grenader, 2015, hind: 7,50 eurot
Hanno Ojalo, Mati Õun, Peedu Sammalsoo, Võitlused Peipsil ja Emajõel 1234-1944,
Grenader, 2012, hind: 15,00 eurot
Hanno Ojalo, Valga Teises maailmasõjas,
Ammukaar, 2023, hind: 18,00 eurot
Merike Jürjo, Hanno Ojalo ja Mati Õun, «Lennuki» ja «Wambola» lugu. Aeg, sündmused, inimesed 1915-1954,
Eesti Akadeemiline Sõjaajaloo Selts, 2012, hind: 12,00 eurot
koostaja Hanno Ojalo, Vabadussõda 1918-1920. Hannes Walteri artiklite kogumik,
Ühinenud Ajakirjad, 2021, hind: 12,00 eurot
Mati Õun, Hanno Ojalo, Kuldsed kuuekümnendad ja sealt edasi,
Ühinenud Ajakirjad, 2024, hind: 25,00 eurot
Hanno Ojalo, Noor leegion,
Ammukaar, 2019, hind: 14,00 eurot
Hanno Ojalo, Lõikusaeg. Kuidas haihtus Eesti Diviis. 17.-24. september 1944,
Ammukaar, 2016, hind: 14,00 eurot
Hanno Ojalo, Sinimägede legend. Sinimägede legend,
Ammukaar, 2017, hind: 19,00 eurot
Teema
alla viimati lisatud:
all on 0 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!