Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Võimsad valitsejad. Suurejoonelise kuningavõimu ajaluguAutor(id): Hywell Williams
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2008
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Kaja Riikoja ja Sash Uusjärv
ISBN: 9789985316696
Lehekülgi: 256
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 223 × 283 mm
Suurus: suures formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T342# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.
Tuhandete aastate jooksul on kuningavõimu stiil ja autoriteet maailma kujundanud. Iisraeli valitsejast Saalomonist ja Babüloonia kuningast Nebukadnetsarist alates kuni Venemaa keisrinna Katariina Suure ja Prantsusmaa keisri Napoleonini on ajaloo suurimad valitsejad kehastanud oma impeeriumide hiilgust.
See põnev raamat ei paku mitte üksnes olulisi detaile rohkem kui 50 võimsa monarhi elust ja saavutustest, vaid ka köitvat ajaloolist ülevaadet kuningavõimu arenemisest, mis hõlmab umbes 3000 aastat inimkonna ajaloos. 150 värvilist illustratsiooni toovad esile Päikesekuningate suurejoonelise valitsemise hiilguse – nende paleed, monumendid, portreed ja võimusümbolid.
Lisaks kuningatele ja printsidele leiate siit ka keisreid ja sultaneid, kuningannasid ja paavste, sealhulgas Ramses II, Nebukadnetsar II, Constantinus Suur, Karl Suur, Henry VIII, Elizabeth I, Peeter I, Katariina Suur ja kuninganna Victoria.
Originaali pealkiri Sun Kings : a history of magnificent kingship. Eesti keeles
Märksõnad
valitsejad
monarhid
monarhia
ajalugu
tsivilisatsioon
valitsemine
valitsejad
monarhid
monarhia
ajalugu
tsivilisatsioon
valitsemine
biograafiad
kronoloogiad
Hind:
43,00 EURTeema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Viktor Suvorov, Akvaarium,
Tänapäev, 2010, hind: 81,00 eurot
Rudolf Droßler, Kui tähed olid jumalad,
Valgus, 1983, hind: 4,00 eurot
Vladimir Kuzmištšev, Päikesepoegade riik. Jutustus inkade impeeriumi loomisest, hiilgusest ja langusest,
Valgus, 1985, hind: 4,00 eurot
Jüri Kotšinev, Kahepäise kotka tiiva all. Venemaa hiilgus ja hukk 862-1917,
Koolibri, 2006, hind: 19,80 eurot
Nikolai Zenkovich, Atentaadid ja lavastused Leninist Jeltsinini,
Olion, 2002, hind: 12,00 eurot
Ross Terrill, Uus Hiina impeerium,
Ilmamaa, 2006, hind: 7,00 eurot
Tatjana Blavatskaja, V. Blavatski, A. Bokštšanin, L. Kazamanova, K. Kolobova, S. Kovaljov, J. Lentsman, N. Pikus ja O. Savostjanova. Toimetanud V. Avdijev ja N. Pikus, Vana-Kreeka ajalugu (õpik ülikoolide ja pedagoogiliste instituutide ajaloo- ja ajaloo-keeleteaduskondadele),
Eesti Raamat, 1965, hind: 8,00 eurot
David Engel, Sionism,
Pegasus, 2011, hind: 7,00 eurot
David Satter, Meeletuse ajastu. Nõukogude Liidu allakäik ja langus,
Varrak, 2005, hind: 6,00 eurot
Alan Butler ja Christopher Knight, Esimene tsivilisatsioon. Maailm pole niisugune, nagu ta teie arvates oli. Esiajaloo üliteaduse avastamine,
Sinisukk, 2005, hind: 7,00 eurot
Maailma ajalugu all on 1951 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!