Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Maitse füsioloogia ehk mõlgutused kõrgemast gastronoomiastAutor(id): Jean Anthelme Brillat-Savarin
Kirjastus: Tänapäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel:
Tõlkija: Külli Kressa
ISBN: 9789949274765
Lehekülgi: 448
Seisukord: normaalses korras kasutatud raamat
Mõõdud: 165x240 mm
Suurus: tavaformaadist veidi suuremas formaadis, kõvas köites
Sisu:
„Maitse füsioloogia“ on kentsakas raamat toidust, söögist ja joogist, söömiskommetest ja kõigest muust gastronoomiaga seonduvast. Tegu on toidukirjanduse ühe alusteosega, mis ilmus algselt 1825. aastal, kuid on endiselt väga loetud ja tõlgitud raamat. Kuigi raamat kõneleb toidust ja söömisest, ei ole see kokaraamat, vaid üritab pigem entsüklopedisti ambitsiooniga haarata kõike, mis sellesse teemasse üldse puutub: inimese meeltest ja seedesüsteemist alustades, ajaloosündmuste juures peatudes ja tõestisündinud lõbusate ja kurbade lugudega lõpetades.
Jean Anthelme Brillat-Savarin (1755–1826) oli Prantsuse jurist ja poliitik. Eluajal tunti teda just juristi ja ühiskonnategelasena, kuid tänapäeval on tema kõige loetum ja kuulsam teos „Maitse füsioloogia“.
Originaali pealkiri: Physiologie du Goût. Eesti keeles
Märksõnad:
ajalugu
kokaraamatud
kultuur
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Maitse füsioloogia ehk mõlgutused kõrgemast gastronoomiast, Jean Anthelme Brillat-Savarin, Tänapäev 2014Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Mari Tammar, Sõna raamat. Vaimuilmast nüüd ja muiste,
Tänapäev, 2012, hind: 15,00 eurot
Hardo Aasmäe. Koostanud Maarja Aasmäe ja Õie-Mari Aasmäe, Tähelepaneliku loodusvaatleja märkmed. Hardo Aasmäe kogutud artiklid,
Pikapäkk, 2016, hind: 9,00 eurot
Koostanud Eda Kalmre, Tüdruk veiniplekiga kleidis. Tänapäeva hirmu- ja õudusjutte,
Ajakirjade Kirjastus, 2011, hind: 15,00 eurot
Ilmar Talve, Koostanud: Simo Runnel, Vanem ja noorem Eesti,
Ilmamaa, 2008, hind: 8,00 eurot
Eduard Laugaste, Eesti rahvaluule,
Valgus, 1986, hind: 7,00 eurot
Ingrid Rüütel, Eesti uuema rahvalaulu kujunemine,
Eesti Kirjandusmuuseum, 2012, hind: 15,00 eurot
Nigol Andresen, Friedebert Tuglas,
Eesti Raamat, 1968, hind: 4,50 eurot
Mihhail Lotman, Struktuur ja vabadus I. Semiootika vaatevinklist. Tartu-Moskva koolkond,
TLÜ kirjastus, 2012, hind: 15,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald (kogunud ja ümber töötanud), Kalevipoeg,
Roto, 1992, hind: 15,00 eurot
Harald Peep, Kolm laipa, kõik surnud ehk Kriminaalne kirjandusmaastik,
Ilmamaa, 1996, hind: 7,00 eurot
Kultuur all on 4908 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!