Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Helgi Sallo. Sulle kõik nüüd ütlenAutor(id): Koostaja Sirje Endre
Kujundaja: Rein Seppius
Kirjastus: SE&JS
Linn: Tallinn
Aasta: 2023
Originaalkeel:
ISBN: 9789916980361
Lehekülgi: 432
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 215x145
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Raamat kutsub teid rändama koos Helgi Sallo ja tema tegelaskujudega läbi paljude aastate ja aegade. Ta oli 1964. aastal tulnud, et jääda. Lavale ja meie ellu.
Kuidas näitleja Helgi Sallo oma rolle teeb, mida ta elust ja teatrist mõtleb, sellele leiate raamatust vastuse, võib-olla. Aga võib-olla leiate hoopis vastuseid omaenda elu mõnele küsimusele. Sest see, mida Sallo näitlejana mängib, on alati ja üheaegselt nii roll kui ka aeg.
Laval on etendus, saalis rahvas. Kõik on täpselt nii, nagu teatris ikka, aga miks peatuvad inimeste pilgud just Helgi Sallol? On see tema rollisoorituse „väiksed nipid, väiksed trikid”, kui meenutada kas või Pipit? Või ime, kuidas eraelus tagasihoidlikust omapäi uitajast Helgist sünnib laval ühe hetkega särav diiva (Vera Kálmán lavastuses „Operetikuningas Imre Kálmán)? Kas tõesti seesama diiva, imestab vaataja, kui publiku ette silkab Sallo napsilembeline, natuke räsitud, aga kangesti särtsu täis Monika suvelavastuses „Metsas ei kuule su karjumist keegi”?
Opereti-, muusikali- ja ooperisolist ning draamanäitleja Helgi Sallo on mänginud 13 teatri laval. Kõige kauaaegsem draamaroll? – Kahtlemata proua Alma Saarepera ETV teleseriaalis „Õnne 13”. – „Kuni Õnne tänaval on Alma, seni on elus kõik hästi.” (tsitaat raamatust). Kas sellepärast poisid ja tüdrukud, kohates tänaval Helgit, hüüavad „Alma! Alma!” ja küsivad käe peale autogrammi?
Teose lõpuosas Helgi Sallo rollibibliograafia.
Raamatu värvitelg – Birgit Püve lustakas fotoseanss Sallost ja Salloga.
Märksõnad:
Kirjastus SE&JS
Rein Seppius
bibliograafiad
biograafiad
muusika
mälestused
teater
Hind:
19,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Arkadi Babtšenko ; eessõna: Marko Mihkelson, Sõda Tšetšeenias: ühe sõduri lugu,
Grenader, 2011, hind: 20,00 eurot
Viktor Suvorov, Võidu vari (Triloogia 1. osa),
Olion, 2003, hind: 26,00 eurot
Marko Pomerants, Minu ministeeriumid,
Hea Lugu, 2018, hind: 8,00 eurot
Mihkel Mutt, Mälestused II. Võru tänav. Lapsepõlv,
Fabian, 2009, hind: 13,00 eurot
Beryl Markham, Koos ööga läände,
Olion, 2008, hind: 7,00 eurot
Koostanud: Leho Lõhmus ja Leo Tõnisson, Unustamatu. Kindral Aleksander Tõnisson,
SE & JS, 2004, hind: 17,00 eurot
August Kitzberg, Ühe vana «tuuletallaja» noorpõlve mälestused I-II. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 13,00 eurot
Robert Sabbag, Lumepimedus. Ühe narkootikumide salakaubavedaja jutustus,
Metsarada, 1996, hind: 8,00 eurot
Ian Kershaw. Toimetanud Linda Uustalu, Hitler. Teine köide. 1936-1945: karistus,
Varrak, 2008, hind: 50,00 eurot
Harry Meindok, Rööbiti kulgevad elud. Arsti ülestähendusi,
Eesti Keele Sihtasutus, 2009, hind: 15,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4417 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!