Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Sada aastat Luhametsa küla VõrumaalAutor(id): Koostanud Peeter Lasting ja Kalle Nurk
Kirjastus:
Linn:
Aasta: 2011
Originaalkeel:
ISBN: 9789949211623
Lehekülgi: 289
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 215 × 305 mm
Suurus: suures formaadis, kõvas köites
Sisu:
Raamatu panid kokku Luhametsa ja Tsooru kandi kohalikud mehed Kalle Nurk ja Peeter Lasting ning see sisaldab pea 50 Luhametsa talu põhjalikku ajalugu 300 leheküljel. Erinevalt paljudest omasugustest on see teos korralikult kaante vahele köidetud.
Küla on Eestis haruldane, sest täpselt on teada selle rajamise aasta – 1908. Lisaks on see ümbritsevast isoleerituna ka täiesti omaette seisev üksus.
1908. aastal sai 60 peret eesti talupoegi Tsooru mõisniku alt vabaks ning ostis mõisnikult endale Luhametsa külla maatükid ja hakkas neile talusid rajama. 1920. aastaks, mil vastse Eesti vabariigi kodanikud endale maid hakkasid saama, oli luhametsalastel juba tugev edumaa ja esimese iseseisvusaja lõpuaegadeks võis Luhametsa inimesi tollases mõistes juba rikkaks pidada. Külas oli kaks klaverit ja isegi oma raamatukogu.
Raamat sisaldab pea 50 perekonna lugu, sugupuid, majanduslikke andmeid, kultuuriloolisi seiku jpm. Nagu juba öeldud, oli palju abi arhiividest. Näiteks oli omaaegses raamatus «Eesti talundid« Luhametsa talude kohta pea kõik olemas – isegi see, kui palju oli mingis peres lehmi, lambaid ja marjapõõsaid.
Märksõnad
külad
kodulugu
külad
talud
talupered
perekonnad
elukäik
Luhametsa
Võrumaa
20. saj.
juubeliväljaanded
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Sada aastat Luhametsa küla Võrumaal, Koostanud Peeter Lasting ja Kalle Nurk, 2011Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Toimetanud Vello Tarmisto, Valga rajoonis (artiklite kogumik),
Eesti NSV Teaduste Akadeemia, 1987, hind: 6,00 eurot
Koostanud Enno Piir, Helme kihelkond,
Memento, 1997, hind: 10,00 eurot
Õie Elango, Ants Ruusmann, Karl Siilivask, Eesti maast ja rahvast. Maailmasõjast maailmasõjani,
Olion, 1998, hind: 12,00 eurot
Peter Englund, Poltaava,
Argo, 2006, hind: 15,00 eurot
Jan Burian, Bohumila Mouchova, Etruskide kuulsus ja langus,
Valgus, 1973, hind: 3,00 eurot
Nikolai Nikolski, Vene kiriku ajalugu,
Eesti Raamat, 1988, hind: 5,00 eurot
Koostajad ja toimetajad Jaan Kivistik, Riina Miljan, Reet Põldaru, Ülle Roosmaa, Eesti Maaülikool. Majandus- ja sotsiaalinstituut 40,
Eesti Maaülikool, 2009, hind: 13,00 eurot
Aarand Roos, Jumalaga, Kars ja Erzurum. Türgi eestlaste ajalugu,
Kommunaalprojekt, 1992, hind: 5,50 eurot
William Manchester, Kruppi relvad 1587-1968,
Eesti Raamat, 1974, hind: 6,00 eurot
Koostanud Isidor Goldman ja Priit Kaldoja, Tallinna legendid,
Perioodika, 1991, hind: 4,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6214 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!