Teema: Sõnaraamatud
Pealkiri:
Eesti-vene sõnaraamat 2. K-LAutor(id): Koostanud: Tiiu Lagle, Maimu Liiv, Anne Romet, Ülle Viks; Toimetanud: Anne Romet
Kujundaja: Jüri Kaarma
Kirjastus: Eesti Keele Sihtasutus
Linn: Tallinn
Aasta: 2000
Originaalkeel:
ISBN: 9985926021
Lehekülgi: 1080
Seisukord: normaalses korras kasutatud raamat, endine raamatukogu eksemlar
Mõõdud: 146 × 207 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Эстонско-русский словарь 2. K-L
Eesti-vene sõnaraamat sisaldab tänapäeva eesti kirjakeele põhisõnavara, hulgaliselt erialatermineid, aga ka keeles kinnistunud uut ja moodsat ainest. Sõnavaliku aluseks on õigekeelsussõnaraamatu märksõnastik ja Eesti Keele Instituudis koostatava kirjakeele seletussõnaraamatu ilmunud vihikud ning kartoteek. Eesti näitestik põhineb paljuski kirjakeele seletussõnaraamatul.
Siinne sõnaraamat erineb senistest sama tüüpi sõnastikest nii mahu kui ka keelendite esituslaadi poolest. Kõikidele märksõnadele ja nende vene vastetele on lisatud kasutajale vajalik grammatiline info. Sõnastik pakub rohkesti andmeid sõnakasutuse kohta, mis hõlbustab keelendite aktiivset tarvitust. Sõnaartikli kõige mahukama osa moodustavad sõnaühendid ja liitsõnad ning näitelaused, mis illustreerivad sõna erinevaid tähendusi ja tähendusvarjundeid. Sõnaartikli lõpus on antud hulgaliselt fraseoloogilisi väljendeid.
Hind:
16,00 EURTeema
Sõnaraamatud alla viimati lisatud:
Paul Alvre; toimittaneet Felix Vakk ja Vilma Parbo, Soome väljendeid eesti vastetega. Suomen sanontoja virolaisine vastineineen,
Valgus, 1995, hind: 11,00 eurot
Tiiu Kaarma ja Laine Paavo, Eesti-saksa vestmik / Estnisch-Deutsch Sprachführer,
Ilo, 1998, hind: 4,50 eurot
Koostanud Tiiu Kaarma, Saksa-eesti sõnastik. Deutsch-estnisch wörterbuch,
Ilo, 2005, hind: 8,00 eurot
Eva Toulouze, Heete Sahkai, Eesti-prantsuse vestmik. Estonien-Français guide de conversation,
Ilo, 1998, hind: 5,00 eurot
toimetaja Lea Ellert, Saksa-eesti sõnaraamat / Deutsch-Estnisches Wörterbuch,
TEA Kirjastus, 2010, hind: 28,00 eurot
Salomo Heinrich Vestring, Eesti-Saksa sõnaraamat. Lexicon Esthonico Germanicum,
1998, hind: 12,00 eurot
M. Rauk (koostaja), Inglise-eesti sõnaraamat koolidele,
Valgus, 1988, hind: 6,00 eurot
Koostanud Mai Eha, Väike eesti-itaalia ja itaalia-eesti sõnaraamat. Piccolo dizinario estone-italiano e italiano-estone,
Praktik, 1992, hind: 6,00 eurot
Lionel Kernerman, Inglise-eesti seletav sõnaraamat EELIS,
Festart, 2001, hind: 25,00 eurot
Vene-eesti/eesti-vene taskusõnastik. 30 000 sõna ja väljendit. Русско-эстонский/эстонско-русский карманный словарь,
TEA Kirjastus, 2006, hind: 15,00 eurot
Sõnaraamatud all on 908 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!