Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Globaalprobleemid ja tulevikustsenaariumidAutor(id): Lembit Valt, Edgar Savisaar
Kujundaja: Peeter Kass
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1983
Originaalkeel:
Lehekülgi: 160
Seisukord: kaaned kohati kulunud ja seljalt pleekinud, leheservad määrdunud, sisu olemas ning loetav
Mõõdud: 144 × 215 mm
Suurus: tavaformaat, pehme köide
Sisu:
#T124# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 199
Murrangulisel ja vastuolulisel ajajärgul, mida maailm käesoleval ajahetkel läbi elab, sugeneb sotsiaalsete edusammude varjuküljena uuelaadilisi muresid, mis ühel või teisel viisil annavad endast märku kogu maailmas. Need inimühiskonna kasvuraskused – globaalprobleemid – puudutavad inimese ja looduse suhete, aga ka puhtsotsiaalsete küsimuste paljusid tahke korraga.
Globaalprobleeme loendavad teadlased erinevalt. Ühed nimetavad viit, teised seitset, kolmandad koguni kahtkümmend seitset. Katseid globaalprobleemide rühmitamiseks on korduvalt tehtud. Suunitluselt on globaalprobleeme klassifitseeritud negatiivseteks ja positiivseteks.
Negatiivsed (nn. üleelamise- ehk ohuprobleemid) käsitlevad protsesse, mille tagajärjed ohustavad inimese kui bioloogilise liigi eksisteerimist.
Positiivsed probleemid väljendavad aga selliseid globaalsel tasandil toimuvaid protsesse nagu inimkonna üleminek kapitalismilt sotsialismile või teaduse ja tehnika revolutsiooni võidukäik.
Märksõnad:
globaalprobleemid
tuleviku-uuringud
majanduslik areng
sotsiaalne areng
tehnoloogia
keskkond
Hind:
4,50 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Mart Laar, Metsavennad,
Helmet Raja ja Co, 1993, hind: 14,00 eurot
Koostanud: Enno Tammer, Tsunami. Elu pärast katastroofi,
Tammerraamat, 2005, hind: 3,00 eurot
Alar Nigul. Toimetanud Lauri Suurmaa, Võitlus kahel rindel ehk eestlase juhtumised Nõukogude armee päevil Afganistanis,
Grenader, 2008, hind: 20,00 eurot
Aivar Jürgenson, Ladina rahva seas. Argentina ja sealsed eestlased,
Argo, 2012, hind: 15,00 eurot
Paul Mõtsküla, Nad läksid rinde paremal tiival. II maailmasõja sündmused Lõuna-Eestis,
Eesti Raamat, 1969, hind: 6,00 eurot
Sulev Vahtre, Jüriöö,
Eesti Raamat, 1980, hind: 7,00 eurot
Enn Sarv, Õiguse vastu ei saa ükski. Eesti taotlused ja rahvusvaheline õigus,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 1997, hind: 6,00 eurot
Luure võõrriigi territooriumil. Salateenistused,
IPU Instituut, 1995, hind: 4,00 eurot
Anto Raukas, Kõik on võrdsed, aga mõned on võrdsemad...,
Võlanõudjate Kirjastusgrupp, 1999, hind: 6,00 eurot
Vello Leito, Eesti ja geopoliitika. Iseseisev Eesti Vabariik või Euroopa Liidu uuskoloniseeritud provints?,
Mandala, 2002, hind: 6,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6020 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!