Lev Tolstoi (Lev Nikolajevitš Tolstoi), Sõda ja rahu I-II, 1962 Eesti Riiklik Kirjastus

Sõda ja rahu on Lev Tolstoi romaan, mida peetakse tema peateoseks. Sõjast ja rahust teevad vene ja maailmakirjanduse tähtteose mitte üksi Lev Tolstoi realistlik jutustamisoskus, vaid ka ajaloosündmuste ja ajalooliste seoste kujutamise ning tõlgenduse sügavus. Sõja ja rahu venekeelne (Vоina i mir) pealkiri on filosoofiliselt kahemõtteline, kuna ilmudes viitas selle kirjapilt võimalusele tõlkida romaani pealkirja teistesse keeltesse ka hoopis Sõja ja maailmana. Erinevalt praegusest lubas vene ortograafia sellal nimelt teha vahet sõnal mir (rahu) ja mi´r (maailm). Teoses kesksele kohale paigutuv ajaloosündmus – Napoleoni lüüasaamine – sümboliseerib müstilise vene hinge võitu ratsionalistliku võõrvõimu üle, mis upsakalt pidas end ainsana võimeliseks ajaloo käiku suunama. Tolstoi veendumusel lähevad kuulsate väepealikena ajalukku pigem niisugused sõjamehed, kellel lihtsalt veab sõjaväljal nagu kindral Kutuzovil, kes maailmavalitsemise plaane haudunud Napoleoni üle võidu kindlustas. See romaan pole niisiis ausambaks sõjasangarlusele, pigem vastupidi. Napoleon Bonaparte'is kehastunud võimuülbus viib Tolstoi tõlgendusel paratamatult sõjani ja sõda oli tema jaoks kõige nurjatum kuritegu. Autor osales ohvitserina Krimmi sõjas ning sai hiljem veendunud patsifistiks ja vägivalla eitajaks (see kujunes osaks Tolstoi usulistest tõekspidamistest ning sellest välja koorunud usukuulutus võitis Venemaal arvukalt järgijaid (tolstoilus). “Sõja ja rahu” valmimine oli aastatepikkune protsess, mis sai alguse dekabristide ülestõusust ja lõppes romaani ilmumisega 1869. Algul plaanis Tolstoi teost dekabristide 1825. aasta ülestõusust. Nimelt kavatses ta romaani ühe isevalitsusele vastu hakanu, Detsembriülestõusus osalenud ohvitseri saatusest, kuid nii sattus ta Napoleoni sõdade teemale... Nõnda kasvas ulatuslikust ainesest välja teine, ühele ainsale ajaloosündmusele keskenduvast romaanist märksa panoraamsem ja sügavam romaaniepopöa, millest “Dekabristid” moodustasid vaid fragmendi. Tolstoi kirjeldab Aleksandri-aegse Venemaa hiilgust ja tollase ühiskonna vaimset palet ületamatu täpsusega. Laiahaardelise perekonnasaagana on “Sõda ja rahu” XIX sajandi

Raamatu autoriks on Lev Tolstoi (Lev Nikolajevitš Tolstoi) kasutatud raamatud pealkirjaga Sõda ja rahu I-II on raamat kirjastuselt Eesti Riiklik Kirjastus aastast 1962

mille on kirjutanud Lev Tolstoi (Lev Nikolajevitš Tolstoi) antud 1962 aasta raamat Sõda ja rahu I-II on Lev Tolstoi (Lev Nikolajevitš Tolstoi) oluline teos, kasutatud raamatute hulgas. Siin saad osta uusi ja kasutatud raamatuid veebipoest vanaraamat.ee vaata ka uute ja vanade raamatute nimistut Lev Tolstoi (Lev Nikolajevitš Tolstoi), Sõda ja rahu I-II vanaraamat.ee raamatupood Lev Tolstoi (Lev Nikolajevitš Tolstoi), Sõda ja rahu I-II
vaata plaate reklaam
Raamatu otsing
raamatRaamat "Sõda ja rahu I-II",
teema: Ilukirjandus: väliskirjandus

Sõda ja rahu I-II
Pealkiri: Sõda ja rahu I-II
Autor(id): Lev Tolstoi (Lev Nikolajevitš Tolstoi)
Kujundaja: Alo Hoidre

Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 1962
Originaalkeel: vene keel
Tõlkija: Oskar Truu, Väino Linask, Eduard Suursepp
ISBN:
Lehekülgi: 1604


Seisukord: kohati kulunud ümbrispaberid, sisud normaalses seisukorras
Mõõdud: 140 × 210 × 97 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega


Sisu:
"Sõda ja rahu" on Lev Tolstoi romaan, mida peetakse tema peateoseks. "Sõjast ja rahust" teevad vene ja maailmakirjanduse tähtteose mitte üksi Lev Tolstoi realistlik jutustamisoskus, vaid ka ajaloosündmuste ja ajalooliste seoste kujutamise ning tõlgenduse sügavus.

"Sõja ja rahu" venekeelne (Vоina i mir) pealkiri on filosoofiliselt kahemõtteline, kuna ilmudes viitas selle kirjapilt võimalusele tõlkida romaani pealkirja teistesse keeltesse ka hoopis "Sõja ja maailmana". Erinevalt praegusest lubas vene ortograafia sellal nimelt teha vahet sõnal mir (rahu) ja mi´r (maailm).
Teoses kesksele kohale paigutuv ajaloosündmus – Napoleoni lüüasaamine – sümboliseerib müstilise vene hinge võitu ratsionalistliku võõrvõimu üle, mis upsakalt pidas end ainsana võimeliseks ajaloo käiku suunama. Tolstoi veendumusel lähevad kuulsate väepealikena ajalukku pigem niisugused sõjamehed, kellel lihtsalt veab sõjaväljal nagu kindral Kutuzovil, kes maailmavalitsemise plaane haudunud Napoleoni üle võidu kindlustas.

See romaan pole niisiis ausambaks sõjasangarlusele, pigem vastupidi. Napoleon Bonaparte'is kehastunud võimuülbus viib Tolstoi tõlgendusel paratamatult sõjani ja sõda oli tema jaoks kõige nurjatum kuritegu. Autor osales ohvitserina Krimmi sõjas ning sai hiljem veendunud patsifistiks ja vägivalla eitajaks (see kujunes osaks Tolstoi usulistest tõekspidamistest ning sellest välja koorunud usukuulutus võitis Venemaal arvukalt järgijaid (tolstoilus).

“Sõja ja rahu” valmimine oli aastatepikkune protsess, mis sai alguse dekabristide ülestõusust ja lõppes romaani ilmumisega 1869. Algul plaanis Tolstoi teost dekabristide 1825. aasta ülestõusust. Nimelt kavatses ta romaani ühe isevalitsusele vastu hakanu, Detsembriülestõusus osalenud ohvitseri saatusest, kuid nii sattus ta Napoleoni sõdade teemale... Nõnda kasvas ulatuslikust ainesest välja teine, ühele ainsale ajaloosündmusele keskenduvast romaanist märksa panoraamsem ja sügavam romaaniepopöa, millest “Dekabristid” moodustasid vaid fragmendi.

Tolstoi kirjeldab Aleksandri-aegse Venemaa hiilgust ja tollase ühiskonna vaimset palet ületamatu täpsusega. Laiahaardelise perekonnasaagana on “Sõda ja rahu” XIX sajandil maailmakirjandust kujundanud monumentaalse realismi kõrgpunkt.
Kolme perekonna – Bolkonskite, Bezuhhovite ja Rostovide saatus – moodustab Tolstoi romaani tuuma. Romaani tööpealkiri “Lõpp hea – kõik hea” näitab siiski vaid, kui kaugele arenes teos valmimise käigus oma algmõttest. Autori kavatsetud optimistlikku tooni varjutas traagiline faabula: peale Pierre Bezuhhovi ei pääse sõjaaja segadustest terve nahaga mitte keegi, Rostovid kaotavad noorima poja ja vaesuvad, kui nende vanim poeg Nikolai mängib ühe ööga pea kogu varanduse maha kaardilaua taga.

“Sõja ja rahu” tegevusliinid hakavad hargnevad alates aastast 1805, mil vene aadel naudib oma kuldajastut: kõrgem seltskond lõbutseb Peterburi ja Moskva luksuslikel ballidel või väljasõitudel maale. Aadlipreilid uhkeldavad oma uusimate tualettidega; aadlinoorukid püüavad avaldada muljet omavahelise võidujoomise või hasartmängudega; taamal arutavad nende vanemad pooleldi naljatades, pooleldi murelikult dünastia jätkamise strateegiaid, mis aitaksid tütardel soodsalt tanu alla saada. Salongides valitseb prantsuse keel ja meel, mida peetakse šikiks nagu kõike, mis jõuab siia otse Pariisist. Aga mood muutub peagi...

Pool Euroopat on konfliktis Napoleon Bonaparte'iga, kes võidab ühe lahingu teise järel ja on suunanud nüüd oma himustava pilgu ka tsaaririigile. Venemaa kuulub Euroopa Napoleoni-vastasse allianssi, mis on üritanud „väikest korsiklast“ tagajärjetult taltsutada. Nüüd asub otsustavasse kaitselahingusse Venemaa ja paljud siinsed aadlikud tõmbavad selga oma uhked univormid.

Sõtta läheb ka vürst Andrei Bolkonski, kena noor mees, kes on iga peo keskpunktiks. Tema sõber, pururikka krahv Bezuhhovi vallaspoeg Pierre seisab pigem tagaplaanil. Ka prillid ega ümmargune kõhuke ei räägi Pierre Bezuhhovi kasuks, kes on pealeselle ka liberaal ja kõneleb alatasa vabadusest ja võrdsusest, ülistab vaimustuses Napoleoni kui sotsiaalset revolutsionääri, rikkudes nii ära mõnegi peo. Kui Pierre pärast isa surma osutub hiigelvaranduse ainupärijaks, avaneb ka tema šanss.

Korraga on hoopis Pierre Bezuhhov parim partii ning kahtlase kuulsusega vürst Kuraginil õnnestubki oma ilus, elujanuline tütar Jelena sokutada armuasjades kogenematule Pierre´ile naiseks. Ent nende abielu jookseb peatselt karile ning Pierre leiab õnne krahv Rostovi tütre Nataša kõrval, kellesse varem oli sügavalt armunud hoopis Andrei. Algul vastas sellele tundele ka Nataša, ent siis alistus ta hoopis liiderliku Anatoli sarmile. Anatoli on eelmainitud vürst Kuragini poeg ja samasugune rafineeritud kelm nagu ta isagi. Nataša saab liiga hilja teada, et Anatoli on juba abielus ja oli püüdnud teda vaid võrgutada.

Ilus Andrei tõmbub üha tõsinevamaks melanhoolikuks, mis pole ka ime, kuna autor ei säästa teda millestki. Andrei saab raskesti haavata Austrelitzi all, ta noor naine Liisa sureb nurgavoodis, hiljem Borodino lahingus tabab Andreid prantslaste kuul; haavatu eest hoolitseb ennastohverdavalt kuni viimase surmani Nataša Rostova.

Originaali pealkiri: Война и мир

vene ilukirjandus, kirjandusklassika, sõjalood, romaanid

Hind: 16,00 EUR
Otsing autori järgi:

A. Tolstoi, Peeter Esimene, Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 6,00 eurot
Aisopos, Jean de la Fontaine, Ivan Krõlov, Lev Tolstoi, Jakob Tamm, Mart Raud, Feliks Kotta, August Sang, Ralf Parve, Wimberg, Jaanus Vaiksootoimetanud Sven Kala ; eessõna: Katrin Kalamees, Suur valmiraamat, Avita, 2006, hind: 24,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Kannatuste rada I-III, Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 11,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Insener Garini hüperboloid. Aeliita, Eesti Riiklik Kirjastus, 1958, hind: 11,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Kuldvõtmeke ehk Buratino seiklused, Eesti Riiklik Kirjastus, 1964, hind: 8,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Peeter Esimene I-II, Ilukirjandus ja kunst, 1948, hind: 16,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Peeter Esimene I-II, RK, 1948, hind: 9,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Leib, Eesti Riiklik Kirjastus, 1952, hind: 4,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Siug, Ajalehtede-Ajakirjade Kirjastus, 1958, hind: 1,50 eurot
Aleksei Tolstoi, Kannatuste rada 3. Pilvine hommik. Triloogia, Eesti Raamat, 1976, hind: 5,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Kannatuste rada 2. Kaheksateistkümnes aasta. Triloogia, Eesti Raamat, 1976, hind: 5,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Kannatuste rada, Ilukirjandus ja Kunst, 1948, hind: 6,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Emigrandid, Eesti Raamat, 1978, hind: 5,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Jutustused I, Eesti Raamat, 1973, hind: 6,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Jutustused II, Eesti Raamat, 1974, hind: 6,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Peeter Esimene II, Ilukirjandus ja Kunst, 1949, hind: 5,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Kannatuste rada (1. osa). Õed, Eesti Raamat, 1975, hind: 3,00 eurot
Aleksei Tolstoi, Kannatuste rada I-III, Ilukirjandus ja Kunst, hind: 8,00 eurot
L. Tolstoi, Ülestõusmine, Eesti Riiklik Kirjastus, 1951, hind: 5,00 eurot
Leo Tolstoi, Kasakad, Ilukirjandus ja Kunst, 1948, hind: 6,00 eurot
Leo Tolstoi, Ülestõusmine I, Eesti Kirjanduse Selts, 1936, hind: 10,00 eurot
Leo Tolstoi, Kasakad, Odamees, 2001, hind: 2,56 eurot
Lev Tolstoi, Anna Karenina I-II, Eesti Riiklik Kirjastus, 1951, hind: 9,00 eurot
Lev Tolstoi, Sõda ja rahu I-IV, Eesti Raamat, 1970, hind: 12,00 eurot
Lev Tolstoi, Lapsepõlv, poisi-iga ja noorus, Eesti Riiklik Kirjastus, 1952, hind: 4,00 eurot
Lev Tolstoi, Kolm karu. Muinasjutt, Eesti Raamat, 1980, hind: 4,00 eurot
Lev Tolstoi, Jutukesi, Eesti Riiklik Kirjastus, 1961, hind: 4,20 eurot
Lev Tolstoi, Lapsepõlv, poisi-iga ja noorus, Eesti Raamat, 1976, hind: 6,00 eurot
Lev Tolstoi, Anna Karenina. Eesti Päevalehe romaaniklassika, Eesti Päevaleht, Mediasat Group, 2007, hind: 12,00 eurot
Lev Tolstoi, Aabitsajutte, Eesti Raamat, 1975, hind: 1,40 eurot
Lev Tolstoi, Anna Karenina I-II, Eesti Raamat, 1978, hind: 9,00 eurot
Lev Tolstoi, Aabitsajutte, Eesti Raamat, 1973, hind: 1,70 eurot
Lev Tolstoi, Lev Tolstoi kogutud teosed neljateistkümnes köites, Eesti Riiklik Kirjastus, hind: 35,00 eurot
Lev Tolstoi, Sõda ja rahu II, Eesti Raamat, 1970, hind: 5,00 eurot
Lev Tolstoi, Sõda ja rahu III, Eesti Raamat, 1970, hind: 4,00 eurot
Lev Tolstoi, Sõda ja rahu I, Eesti Raamat, 1970, hind: 5,00 eurot
Lev Tolstoi, Sõda ja rahu IV, Eesti Raamat, 1970, hind: 5,00 eurot
Lev Tolstoi, Sevastoopoli jutustused, Ilukirjandus ja Kunst, 1949, hind: 4,50 eurot
Lev Tolstoi, Jutte väikestele, Eesti Riiklik Kirjastus, 1956, hind: 5,50 eurot
Lev Tolstoi, Anna Karenina I-II, Eesti Riiklik Kirjastus, 1951, hind: 11,00 eurot
Lev Tolstoi, Sõda ja rahu I-IV, Eesti Raamat, 1985, hind: 13,00 eurot
Lev Tolstoi, Anna Karenina I-II, Eesti Raamat, 1984, hind: 9,00 eurot
Lev Tolstoi, Kasakad. Kaukaasia jutustus, Eesti Riiklik Kirjastus, 1953, hind: 4,50 eurot
Lev Tolstoi, Kasakad. Kaukaasia jutustus, Eesti raamat, 1969, hind: 4,00 eurot
Lev Tolstoi, Sõda ja rahu IV, Eesti Raamat, 1985, hind: 3,40 eurot
Lev Tolstoi, Rünnak. Metsaraiumine, Eesti raamat, 1988, hind: 1,92 eurot
Lev Tolstoi, Anna Karenina. II köide. V-VIII jagu, Eesti Riiklik Kirjastus, 1951, hind: 3,50 eurot
Pavel Štšogolev, Aleksei Tolstoi, Anna Võrubova, Tema Majesteedi õuedaam Anna Võrubova, Eesti Raamat, 2004, hind: 5,00 eurot
Teema Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:

Danielle Steel, Maja Lootuse tänaval, Ersen, 2001, hind: 9,00 eurot
Rosamunde Pilcher, Teine vaatenurk, Eesti Raamat, 2005, hind: 13,00 eurot
Mark Twain, Jänki kuningas Arthuri õukonnas, Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 5,00 eurot
Judith Landsdown, Lord Nightingalei etteaste, Odamees, 2002, hind: 7,00 eurot
Aleksandr Puškin, Jevgeni Onegin. Värssromaan, Eesti Riiklik Kirjastus, 1964, hind: 4,00 eurot
Fjodor Dostojevski, Idioot, Eesti Raamat, 1975, hind: 8,00 eurot
Andrei Platonov, Meistri saamine. Jutustused ja novellid, Eesti Raamat, 1979, hind: 4,00 eurot
Maris Belly, Jõuluüllatus, Odamees, 2004, hind: 6,00 eurot
Ernest Hemingway, Vanamees ja meri, Eesti Raamat, 1985, hind: 3,50 eurot
Selma Lagerlöf, Legendid Kristusest, Logos, 1991, hind: 3,00 eurot
Ilja Ilf, Jevgeni Petrov, Kaksteist tooli. Kuldvasikas, Eesti Riiklik Kirjastus, 1962, hind: 7,00 eurot
Robert Graves, Jumal Claudius ja tema naine Messalina. XX sajandi romaan, Eesti Päevaleht, 2006, hind: 9,00 eurot
Alan Marshall, Ma suudan hüpata üle lompide, Eesti Riiklik Kirjastus, 1963, hind: 6,00 eurot
Alexandre Dumas (noorem), Kameeliadaam, Eesti Raamat, 1992, hind: 2,50 eurot
Miguel de Cervantes Saavedra, Teravmeelne hidalgo Don Quijote La Manchast I-II, Eesti Riiklik Kirjastus, 1955, hind: 9,00 eurot
Valja Styblová, Skalpell, palun, Eesti Raamat, 1989, hind: 4,00 eurot
Lev Tolstoi, Anna Karenina I-II, Eesti Riiklik Kirjastus, 1951, hind: 9,00 eurot
Ernest Hemingway, Ja päike tõuseb, Eesti Riiklik Kirjastus, 1961, hind: 6,00 eurot
E.L.James, Viiskümmend halli varjundit, Pilgrim, 2012, hind: 11,50 eurot
Ernest Hemingway, Vanamees ja meri, Eesti Riiklik Kirjastus, 1957, hind: 3,20 eurot
Gabriel García Márquez, Sada aastat üksildust, Eesti Raamat, 1975, hind: 9,00 eurot
Brendan DuBois, Ülestõusmispäev_, Varrak, 1999, hind: 4,79 eurot
Gaby Hauptmann, Otsin impotentset elukaaslast. Romaan, Tormikiri, 1998, hind: 8,00 eurot
Stefan Zweig, Rotterdami Erasmuse triumf ja traagika, Monokkel, 1999, hind: 14,00 eurot
Jenny Gardiner, Voodis torisejaga, Ersen, 2008, hind: 12,00 eurot


Teema Ilukirjandus: väliskirjandus all on 4304 raamatut, vaata täielikku loendit lähemalt selle lingi kaudu!

Vanaraamat  |   E-post   |   © vanaraamat, Biblio OÜ, 2008-2019 |   Biblio OÜ Lai valik uusi ja kasutatud raamatuid, noote ja vinüülplaate Tlf:(372) 734 1901