Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Meri kustutab kõik jäljed kaldalt. Mälestusi ja meediakajastusi ViirelaiustAutor(id): Mart Veltmander
Kirjastus: Kristiina Veltmander
Linn:
Aasta: 2020
Originaalkeel:
ISBN: 9789916402535
Lehekülgi: 70
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x148
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Raamatus püütakse jälgida tuletorniteenistust Viirelaiul aastatel 1880 - 1994 ja sealse majakaga seotud olnud inimesi. Muljetavaldav on Gabriel (Gavril) Grigorjevi 45-aastane teenistusaeg Viirel, kuid ajateljele maailmasõdade vahelisel ajal paigutuvad veel järjepanu ülevaatajad Villem Rattur, Roman Rannisto (Johanson) ja Paul Seene. Põgusalt on käsitletud parun Axel von Buxhoevedeni ja ta venna Arthuri kinnipidamist Viirelaiul Kuivastu mässu käigus 16. veebruaril 1919. a ning sealt alguse saanud ja tänapäeva ulatuv Lidukõrva kulla saaga. Viirel ja hiljem teistel majakatel teeninud Peeter Kogri (Grigorjev) hauda otsima aga innustas mind hoopis Prantsusmaal elav Tarah Montbélialtz, kelle isa, filmirežissöör Vladimir-Georg Karasjov-Orgusaar, oli lapsepõlves koos oma isa Jaan Orgusaarega Peeter Kogri juures Kihnu majakas suurepärased suved veetnud. Tänu Tarahile sai Peeter Kogri 50 a peale oma surma tänavu Kadrioru parki nimelise pärnapuu ja Saaremaa Merekultuuri Seltsi toel Kahtla kalmistule uue hauaristi.
Aegade jooksul laiu läheduses toimunud laeva- ja veeõnnetusi kajastavad väljavõtted tolleaegsetest ajalehtedest. Tuletorni personalile ei tõotanud sedalaadi sündmused midagi head, võis oodata uurimist ja süüdistuste laviini.
Helgemad tunduvad igasuvised reisid laiuheinamaale, mida kaasaegsed on kirjeldanud.
Märksõnad:
majakavahid
tuletornid
ajalugu
kodulugu
Viirelaid
Saaremaa
mälestused
artiklid (meedia)
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Meri kustutab kõik jäljed kaldalt. Mälestusi ja meediakajastusi Viirelaiust, Mart Veltmander, Kristiina Veltmander 2020Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Kersti Kuuse, Lohusuu läbi aegade. Küla 1599., kirik 1667., kool 1697. aastast,
K. Kuuse, 1995, hind: 15,00 eurot
Kaupo Deemant, Tiit Einberg, Jüri Kotšinev, Reet Naber, Hanno Ojalo, Reigo Rosenthal, Urmas Salo, Hannes Walter, Mati Õun; koostaja Mati Õun; toimetas Hanno Ojalo, Eesti Akadeemiline Sõjaajaloo Selts. Esimesed 20 aastat,
Sentinel, 2008, hind: 7,00 eurot
Leho Lõhmus, Nõmme kaitseliit,
Koolibri, 2009, hind: 8,00 eurot
Tartu Tamme Gümnaasium 95 (70). Juubelialmanahh,
Tartu Tamme Gümnaasium, 2014, hind: 17,00 eurot
Balthasar Russow; toimetaja Madis Maasing, Liivimaa provintsi kroonika,
Tänapäev, 2022, hind: 33,00 eurot
Küllo Arjakas, Eesti lipp,
Menu, 2013, hind: 15,00 eurot
Jüri Orupõld, Minu Rõngu. Vabadussõja monumentide lugu,
2015, hind: 7,00 eurot
Mart Laar, Metsavennad,
Helmet Raja ja Co, 1993, hind: 14,00 eurot
Aivar Jürgenson, Ladina rahva seas. Argentina ja sealsed eestlased,
Argo, 2012, hind: 15,00 eurot
Paul Mõtsküla, Nad läksid rinde paremal tiival. II maailmasõja sündmused Lõuna-Eestis,
Eesti Raamat, 1969, hind: 6,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3451 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!