Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Frankenstein. Eesti Päevalehe romaaniklassikaAutor(id): Mary Shelley
Kirjastus: Eesti Päevaleht
Linn: Tallinn
Aasta: 2007
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Boris Kabur
ISBN: 9788498198744
Lehekülgi: 154
Sari: Eesti Päevalehe romaaniklassika 15
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 150 × 218 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Igal ajastul on oma tondilood. tondidki vananevad ja lähevad moest. Ja enamasti ei jää õudusromaanide autorid kirjanduslukku püsima.
Mary Shelley «Frankensteinil» oli rohkem õnne. Kirjutatud gooti õudusromaanide vaimus – «et lugeja pelgaks tagasi vaadata, et veri ta soontes tarretaks», nagu märgib autor eessõnas –, sai teosest ometigi midagi rohkemat: enese teadmata pani autor aluse uuele žanrile. «Frankensteinil» õnnestus olla maailma esimene avaldatud teaduslik-fantastiline romaan.
Mary Godwin sündis 30. augustil 1797 Londonis üsna tuntud kirjanduslikus perekonnas. Isa William Godwini mõni aasta varem kirjutatud raamat oli käsiraamatuks parlamendireformi taotlejate radikaalsele tiivale ning ema Mary Wollstonecraft oli avaldanud naiste õiguste kaitseks teose A Vindication of the Rights of Women (1792), mis tegi ta esimeseks silmapaistvaks naisõiguslaseks.
Sari: Eesti Päevalehe romaaniklassika nr 15
Hind:
13,00 EURTeema
Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:
Tove Jansson, Aus pettur (romaan),
Hea Lugu, 2020, hind: 15,00 eurot
Hans Henny Jahnn, Kallasteta jõgi. Teine osa, esimene raamat. Gustav Anias Horni kirjapanek, kui ta oli nelikümmend üheksa aastat vanaks saanud,
Eesti Raamat, 2021, hind: 15,00 eurot
Nora Ikstena, Emapiim,
Kirjastus Hunt, 2018, hind: 13,00 eurot
Fjodor Dostojevski, Ülestähendusi põranda alt,
Postimees Kirjastus, 2023, hind: 16,00 eurot
Louise Bagshawe, Karjääritüdrukud. New York Timesi bestseller,
Ersen, 1999, hind: 5,00 eurot
William Somerset Maugham; toimetanud ja järelsõna: Tõnu Lember, Don Fernando [variatsioone Hispaania teemadel],
Canopus, 2006, hind: 11,00 eurot
William Somerset Maugham, Inimorjusest,
Canopus, 2002, hind: 28,00 eurot
Jules Verne, Kapten Granti lapsed,
Hea Lugu, 2022, hind: 24,00 eurot
Erich Maria Remarque, Taeval ei ole soosikuid,
Eesti Raamat, 1991, hind: 7,50 eurot
Arundhati Roy, Väikeste Asjade Jumal,
Kupar, 1997, hind: 12,00 eurot
Ilukirjandus: väliskirjandus all on 6983 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!