Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Õhtumaa allakäik. I ja II köideAutor(id): Oswald Spengler
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2012
Originaalkeel:
Tõlkija: Mati Sirkel, Katre Ligi
ISBN: 9789985773239
Lehekülgi: 648
Sari: Avatud Eesti Raamat
Seisukord: normaalses korras raamatud
Mõõdud: 140x215 mm
Suurus: pehmes köites raamat
Sisu:
Oswald Spengler (1880–1936) näitab selles juba Esimese maailmasõja järel suure lugejamenu saavutanud suurteoses, et teaduslikel tõdedel, majandussuhetel ja poliitilisel korral pole inimkonna üle nii suurt võimu, kui on arvatud. Järelikult ei mõjuta need inimesi sel määral nagu kogemisega seotud mõisted, vaimsed ja spirituaalsed tõekspidamised. See teos on sundinud ennast ühe või teise uuema nurga alt taashindama paljusid ajaloolasi, sotsiolooge, filosoofe ja kirjandusteadlasi. Ajaloolis-kultuurilise analüüsi aineks on ju elav, mõtlev ja tundev sotsiaalne inimene, kelle käitumist determineerib ühiskond ja kes omakorda mõjutab ühiskondlikku elu ja selle liikumist. Raamatus on Ülo Matjuse saatesõna ““Õhtumaa allakäigu” tulemisest Eestisse. Tagasivaateid”. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.
Raamat sarjast Avatud Eesti Raamat
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Õhtumaa allakäik. I ja II köide, Oswald Spengler, Ilmamaa 2012Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Evald Uustalu, Eesti rahva ajalugu,
Olion, 2005, hind: 15,00 eurot
Carlo Ginzburg; sarja koostaja Marek Tamm, Juust ja vaglad. Ühe 16. sajandi möldri maailm,
Varrak, 2000, hind: 19,00 eurot
Harri Sandström, Lahemaa randlased,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 1996, hind: 18,00 eurot
Imbi-Sirje Torm. Toimetaja Ene Luka, Lugusid Siversitest ja Heimtalist,
I.-S. Torm, 2011, hind: 12,00 eurot
Heiki Raudla, Viljandi lood ja legendid,
Viljandi Muuseum, 2015, hind: 21,00 eurot
Koostanud Lea Kõiv, Mare Luuk, Larissa Petina, Tiiu Reimo ja Urve Sildre, Eesti vanimad raamatud Tallinnas. Die ältesten estnischen Bücher in Tallinn (Reval). Näitus : 26. aprill - 3. september 2000, Tallinna raekoda. Artiklid ja kataloog,
Eesti Rahvusraamatukogu, 2000, hind: 14,00 eurot
Muinsuskaitseamet, Tallinna Ülikooli ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskus, Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituut; Koostanud Ülle Tamla, Arheoloogilised välitööd Eestis 1997. Archeological Field Works in Estonia 1997,
Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituut, 1997, hind: 10,00 eurot
Anna Politkovskaja, Putini Venemaa,
Eesti Päevaleht, 2006, hind: 11,00 eurot
Sirje Endre, Mart Laar, Urmas Ott, Teine Eesti. Eesti iseseisvuse taassünd 1986-1991,
SE & JS, 1996, hind: 17,00 eurot
Stéphane Bruchfeld, Paul A. Levine, Jutustage sellest oma lastele... Raamat holokaustist Euroopas aastatel 1933-1945,
Iisraeli Sõbrad, 2003, hind: 5,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5945 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!