Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, 2001 Teataja

kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras, köitmisaugud läbi ajakirja Eesti majanduskroonika: III kvartal 2001 Valik olulisi andmeid, lühisõnumeid ja -uudiseid Eesti majanduselust käesoleva aasta kolmandas kvartalis. Optimism majanduse väljavaadete suhtes kahaneb Eesti Panga keskpangapoliitika osakonna juhataja Ilmar Lepik analüüsib väliskeskkonna mõjusid Eesti majandusele, mis lähtuvad peamiselt Põhjamaadest ehk Soomest ja Rootsist kui Eesti peamistest välismajanduspartneritest, kes omakorda sõltuvad USA ja Euroopa Liidu arengust. Artiklile on lisatud Eesti olulisemad majandusnäitajad 1995. – 2001. a I poolaastal. Välismaistest otseinvesteeringutest maailmas ja Eestis ÜRO kaubandus- ja arengukonverentsi 18. septembril avalikustatud aastaväljaanne World Investment Report 2001 annab ülevaate välismaiste otseinvesteeringute voogudest ja trendidest maailmas möödunud aastal. Otseinvesteeringutelt ühe elaniku kohta oli Eesti 2000. aastal Kesk- ja Ida-Euroopas Tšehhi järel teisel kohal 286 USDga. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Välisinvesteeringute Agentuuri direktor Andrus Viirg tutvustab aastaraamatu andmestiku põhjal, mis toimub meil ja mujal ning mis on kavas tema juhitaval agentuuril. Eesti ettevõtete kogemused Ameerika Ühendriikide turul Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse õppetool koos Eesti Washingtoni suursaatkonnaga viisid selle aasta kevadel läbi küsitluse USAsse eksportivate Eesti ettevõtjate hulgas. Uuringu andmetest lähtudes analüüsivad Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane ja ülikooli majandusteaduskonna magistrand Angelika Leisalu Eesti eksportööride seniseid kogemusi Ameerika Ühendriikide turul. Eesti eksport USAsse on pidevalt kasvanud. Praegu ekspordib sinna oma toodangut umbes 250 meie ettevõtet. Autorid viivad lugeja kurssi, milliste probleemidega USA turul tegutsedes tuleb kokku puutuda. Maailma Kaubandusorganisatsioon laieneb Välisministeeriumi välismajanduspoliitika osakonna mitmepoolsete suhete büroo direktor Jana Vanaveski annab ülevaate Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) lepingutest, mis sätestavad mitmepoolse kaubandusüsteemi reeglite raamistiku. Nüüdseks reguleerib see juba umbes 90% m

Raamatu autoriks on Peatoimetaja: Aime Hendre kasutatud raamatud pealkirjaga Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001 on raamat kirjastuselt Teataja aastast 2001

mille on kirjutanud Peatoimetaja: Aime Hendre antud 2001 aasta raamat Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001 on Peatoimetaja: Aime Hendre oluline teos, kasutatud raamatute hulgas. Siin saad osta uusi ja kasutatud raamatuid veebipoest vanaraamat.ee vaata ka uute ja vanade raamatute nimistut Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001 vanaraamat.ee raamatupood Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001
vaata plaate reklaam
Raamatu otsing
raamatRaamat "Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001",
teema: Majandus, poliitika

Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001
Pealkiri: Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001
Autor(id): Peatoimetaja: Aime Hendre

Kirjastus: Teataja
Linn: Tallinn
Aasta: 2001
Originaalkeel:

ISBN: 14064499
Lehekülgi: 80


Seisukord: kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras, köitmisaugud läbi ajakirja
Mõõdud:
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega


Sisu:
kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras, köitmisaugud läbi ajakirja

Eesti majanduskroonika: III kvartal 2001

Valik olulisi andmeid, lühisõnumeid ja -uudiseid Eesti majanduselust käesoleva aasta kolmandas kvartalis.

Optimism majanduse väljavaadete suhtes kahaneb

Eesti Panga keskpangapoliitika osakonna juhataja Ilmar Lepik analüüsib väliskeskkonna mõjusid Eesti majandusele, mis lähtuvad peamiselt Põhjamaadest ehk Soomest ja Rootsist kui Eesti peamistest välismajanduspartneritest, kes omakorda sõltuvad USA ja Euroopa Liidu arengust.

Artiklile on lisatud Eesti olulisemad majandusnäitajad 1995. – 2001. a I poolaastal.

Välismaistest otseinvesteeringutest maailmas ja Eestis

ÜRO kaubandus- ja arengukonverentsi 18. septembril avalikustatud aastaväljaanne World Investment Report 2001 annab ülevaate välismaiste otseinvesteeringute voogudest ja trendidest maailmas möödunud aastal. Otseinvesteeringutelt ühe elaniku kohta oli Eesti 2000. aastal Kesk- ja Ida-Euroopas Tšehhi järel teisel kohal 286 USDga.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Välisinvesteeringute Agentuuri direktor Andrus Viirg tutvustab aastaraamatu andmestiku põhjal, mis toimub meil ja mujal ning mis on kavas tema juhitaval agentuuril.

Eesti ettevõtete kogemused Ameerika Ühendriikide turul

Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse õppetool koos Eesti Washingtoni suursaatkonnaga viisid selle aasta kevadel läbi küsitluse USAsse eksportivate Eesti ettevõtjate hulgas. Uuringu andmetest lähtudes analüüsivad Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane ja ülikooli majandusteaduskonna magistrand Angelika Leisalu Eesti eksportööride seniseid kogemusi Ameerika Ühendriikide turul. Eesti eksport USAsse on pidevalt kasvanud. Praegu ekspordib sinna oma toodangut umbes 250 meie ettevõtet. Autorid viivad lugeja kurssi, milliste probleemidega USA turul tegutsedes tuleb kokku puutuda.

Maailma Kaubandusorganisatsioon laieneb

Välisministeeriumi välismajanduspoliitika osakonna mitmepoolsete suhete büroo direktor Jana Vanaveski annab ülevaate Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) lepingutest, mis sätestavad mitmepoolse kaubandusüsteemi reeglite raamistiku. Nüüdseks reguleerib see juba umbes 90% maailma kaupade ja teenuste kaubandusest. Autor tutvustab pikemalt Eestile oluliste kaubanduspartnerite – Venemaa ja Ukraina – WTOga ühinemisprotsessi ning peatub ka Hiina ja Taiwani edukalt lõppenud läbirääkimistel WTOga ühinemise tingimuste üle.

Tallinna Maailmakaubanduskeskus areneb edasi

Käesoleva aasta 6. septembril avati Tallinna Maailmakaubanduskeskuse ( WTC Tallinn, eestikeelne lühend TMMK) uus äri- ja büroohoone Narva maanteel. Linda Järve intervjuu WTC Tallinna juhatuse esimehe Aivar Rauamiga annab ülevaate TMKK arengust alates 1994. aastast. WTC Tallinn on välja arendatud omavahendite ja Eesti pankade toel. Ajavahemikul 1994-2001 on selleks investeeritud 200 miljonit krooni. Ainult Eesti erakapitaliga rajatud, üle 300 äriteenuse pakkuv TMKK on kõige suurem maailmakaubanduskeskus Baltimaades.

Kaubandusläbirääkimistel arvestame eelkõige Eesti ettevõtjate huve

Eesti ja Euroopa Liidu kaubandusläbirääkimised põllumajandussaaduste üle toimuvad kolmes grupis (baaspõllumajandussaadused, töödeldud tooted, kala ja kalasaadused). Põllumajandusministeeriumi asekantsler Andres Oopkaup selgitab lähemalt, milliste toodete osas on muudatused juba jõustunud ning millisesse etappi on jõudnud läbirääkimised järgmiste tootegruppide üle.

Lisast saab teada, millised on Euroopa Liidu poolt Eesti päritoluga töödeldud toodetele eraldatud kvoodid ekspordiks Euroopa Liitu soodustariifiga.

SAPARD – maaelu toetus

Tänavu käivitus SAPARDi programm, mille ettevalmistused algasid juba 1999. aastal. Sellel aastal läks käiku neli meedet, lähiaastail lisandub neile veel neli. SAPARD on mõeldud peamiselt maapiirkonnas tegutsevatele füüsilisest isikust ettevõtjatele ja äriühingutele, kus riigi osalus ei ületa 25%. Igal meetmel on oma sihtgrupp. SAPARDi raames on planeeritud kasutada toetussummasid kokku 1,777 miljardi krooni ulatuses. Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti peadirektori asetäitja, SAPARD-agentuuri juhataja Katrin Noorkõiv annab üksikasjaliku ülevaate, milliseid toetusi on võimalik edaspidi taotleda ja kuidas seda tuleb teha.

Artiklile on lisatud ka maaelu ja põllumajandusturu arendamise ja korraldamisega seonduvate õigusaktide loetelu.

Finantsjuhtimise meetodid ka raamatupidamisstandarditesse

Viimase paari aasta jooksul on uued rahvusvahelised raamatupidamisstandardid toonud raamatupidamisse finantsjuhtimises juba aastaid kasutusel olnud meetodid. Nendest võiks nimetada eelkõige rahavoogude diskonteerimise kaudu varade väärtuse leidmist ja turuväärtuse laialdasemat kasutamist. KPMG Estonia analüütik Kaur Andresson annab lühiülevaate rahvusvahelistest raamatupidamisstandarditest, milles kasutatakse õiglast väärtust ja varade hindamist rahavoogude diskonteerimise meetodil.

Tähtsamad õigusaktid

Mahepõllumajandusliku tootmise toetuse saamiseks esitatavad nõuded ning toetuse taotlemise ja taotluse menetlemise kord
Õigusvastaselt võõrandatud maa maksustamishinnad
Keskkonnakaitsele suunatud riigiabi andmise eritingimused
Tulumaksu- ja sostiaalmaksu seaduste rakendusaktid
Koondumise osaliste käibe arvutamise juhend
Töötuskindlustuse seadus
Väljasõidukohustuse ja sissesõidukeelu seadus (terviktekst)

Hind: 1,50 EUR
Otsing autori järgi:

Andri Teaste, Enn Hendre, Määrded, määrimisseadmed ja tihendid. Elastsed elemendid, Valgus, 1979, hind: 5,00 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (117) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (118) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (119) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (116) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (120) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (122/123) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (185) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (121) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (128) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (184) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (130) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (181) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (136) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (131) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (178) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 12 (139) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (129) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (134/135) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (132) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (133) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006, Teataja, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (137) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (138) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Teema Majandus, poliitika alla viimati lisatud:

P. M. Senge, A. Kleiner, C. Roberts, R. B. Ross, B. J. Smith, Viie distsipliini käsiraamat, Fontes, 2003, hind: 19,00 eurot
Zig Ziglar, Ziglari müügisaladused, Elmatar, 2000, hind: 33,00 eurot
Koostanud Jelena Rootamm-Valter, Sekretäri ABC, Vastus, 1998, hind: 5,00 eurot
Priit Karjus, Strateegia audit. Läbimõeldud sõjaplaanid äris, Eesti Kõrgem Kommertskool, 2003, hind: 22,50 eurot
Robert Bolton Ph.D, Igapäevaoskused, Väike Vanker, 2006, hind: 25,00 eurot
Eliyahu M. Goldratt, Jeff Cox, Eesmärk. Pideva arengu protsess, Fontes, 1998, hind: 22,00 eurot
Hardo Pajula, Majanduslik inimene ja poliitiline loom, Eesti Keele Sihtasutus, 2014, hind: 8,00 eurot
Jon M. Huntsman, Võitjad sohki ei tee. Ka mitte raskel ajal, Pilgrim, 2012, hind: 14,00 eurot
Tim Harford, Kohanemine. Miks edu saab ikka alguse ebaõnnestumisest, Hermes, 2012, hind: 14,50 eurot
Robert T. Kiyosaki ja Donald J. Trump, Midase puudutus, Sinisukk, 2012, hind: 10,00 eurot
Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter, Rahavoo kvadrant. Rikka isa teejuht rahalisele vabadusele, Sinisukk, 2006, hind: 11,00 eurot
Ruth Alas, Muudatuste juhtimine ja õppiv organisatsioon, Külim, 2002, hind: 4,50 eurot
Robin Jay, Ärilõunate kunst, Ersen, 2006, hind: 1,70 eurot
Algis Perens, Projektijuhtimine, Külim, 2001, hind: 12,00 eurot
Eesti Roheline Liikumine, 1988, hind: 2,00 eurot
Manfred Kets de Vries, Juhtimise müstika. käsiraamat inimestega töötamiseks, Pegasus, 2003, hind: 8,00 eurot
Des Dearlove, Äri Richard Bransoni moodi. Maailma suurima kaubamärgikuninga 10 saladust, Ilo, 2001, hind: 10,00 eurot
Anti Kidron, Ärijuhtimise psühholoogia, Mondo, 2004, hind: 16,00 eurot
Tiiu Paas; Tartu Ülikool, majandusteaduskond, majandusinformaatika ja -modelleerimise instituut, Sissejuhatus ökonomeetriasse, Tartu Ülikooli Kirjastus, 1995, hind: 11,00 eurot
Raivo Uukkivi, Vallavanema aruanne. Rae vald 2004-2009, Mixi, 2009, hind: 12,00 eurot
Anneli Kährik, Martin Lux, Jüri Kõre, Margus Hendrikson, Ille Allsaar, Eluasemepoliitika üleminekuriikides, Poliitikauuringute Keskus Praxis, 2004, hind: 12,00 eurot
Herbert S. Kindler, Oskus riskida, Elmatar, 1999, hind: 9,00 eurot
Koostanud Vladimir Hvostov ja Issaak Mints Toimetanud Vladimir Potjomkin, Diplomaatia ajalugu II. Diplomaatia uusajal (1872.-1919. a.), Teaduslik Kirjandus, 1948, hind: 13,00 eurot
Kristin Anderson, Ron Zemke, Tippteenindaja raskused ja rõõmud, Koolibri, 2003, hind: 7,00 eurot
Seth Godin, Nõusolekuturundus. Kuidas muuta võõraid sõpradeks ja sõpru klientideks, Fontese Kirjastus, 2000, hind: 7,00 eurot


Teema Majandus, poliitika all on 1509 raamatut, vaata täielikku loendit lähemalt selle lingi kaudu!

Vanaraamat  |   E-post   |   © vanaraamat, Biblio OÜ, 2008-2019 |   Biblio OÜ Lai valik uusi ja kasutatud raamatuid, noote ja vinüülplaate Tlf:(372) 734 1901