Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006, Teataja

Eesti majanduskroonika: I kvartal 2006 Valik olulisi Eesti majanduselu andmeid, lühiuudiseid ja -sõnumeid 2006. aasta I kvartali kohta. Avaldatud on Eesti majandusnäitajad 1993 ja 2000-2005. 2005. aastat iseloomustas kiire majanduskasv Statistikaameti esialgsetel andmetel oli sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2005. aastal 9,8% suurem kui aasta tagasi. Lisatud on tabel 2004.-2005. aasta andmetega sisemajanduse koguprodukti kohta tegevusalade kaupa 2000. aasta püsivhindades. Majanduskasv püsib tugevana 2005. aastal kiirenes Eesti majanduse kasv rekordilähedase 9,8%-ni. Möödunud aastast kiiremini on majandus kasvanud vaid 1997. aastal, mil sisemajanduse koguprodukt suurenes eelneva aastaga võrreldes 11,1%. AS Sampo Panga analüütiku Anne Karik-Uustalu hinnangul on Eesti majandusel kõiki näitajaid arvestades head väljavaated püsida tänavu möödunud aastaga ligilähedases kasvutempos. Mida tähendab euro kasutuselevõtu edasilükkumine Eestile? Inflatsioon on Eestis suures osas välisteguritest sõltuv muutuja. Kuna Eesti rahasüsteem töötab valuutakomitee põhimõttel, puuduvad ka rahapoliitilised instrumendid, millega inflatsiooni suunata. Küsimus on selles, kas on mõttekas euro kasutuselevõtu nimel astuda muidu majanduspoliitiliselt ebaloogilisi samme. Riigi tasandil tuleb hoiduda sammudest, mis võiksid hinnatõusu veelgi suurendada ning jätkata euro kasutuselvõtu ettevalmistustöid. Rahandusministeeriumi eurole ülemineku projektijuht Anne Sulling lahkab neid probleeme lähemalt. Euroopa Liidu rändtöötajatele kohalduva sotsiaalkindlustuse valikutest Sotsiaalkindlustusameti välissuhete osakonna juhataja asetäitja Reet Kabi artiklis selgitatakse võõrtöötaja mõistet, vaadeldakse Euroopa Liidu võõrtöötajale kohalduva kindlustussüsteemi valiku üldreegleid ning analüüsitakse erandjuhtumeid Euroopa Kohtu pretsedendiõiguse najal. Üksikasjalikum teave on lähetussertifikaadi, nn E101 kohta. Diplomite tunnustamine ja isikute vaba liikumine Euroopas Välisriigis diplomite tunnustamise lihtsustamiseks ja vastavuse määramiseks on Euroopa regioonis loodud Euroopa Nõukogu ja UNESCO koostöövõrk ENIC ning Euroopa Liidu koostöövõrk NARIC. Igas Euroopa riigis tegutseb ENIC

Raamatu autoriks on Peatoimetaja: Aime Hendre kasutatud raamatud pealkirjaga Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006 on raamat kirjastuselt Teataja aastast

mille on kirjutanud Peatoimetaja: Aime Hendre antud aasta raamat Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006 on Peatoimetaja: Aime Hendre oluline teos, kasutatud raamatute hulgas. Siin saad osta uusi ja kasutatud raamatuid veebipoest vanaraamat.ee vaata ka uute ja vanade raamatute nimistut Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006 vanaraamat.ee raamatupood Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006
vaata plaate reklaam
Raamatu otsing
raamatRaamat "Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006",
teema: Majandus, poliitika

Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006
Pealkiri: Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006
Autor(id): Peatoimetaja: Aime Hendre

Kirjastus: Teataja
Linn: Tallinn
Aasta:
Originaalkeel:

ISBN: 14064499
Lehekülgi: 128


Seisukord: kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras
Mõõdud:
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega


Sisu:
Eesti majanduskroonika: I kvartal 2006

Valik olulisi Eesti majanduselu andmeid, lühiuudiseid ja -sõnumeid 2006. aasta I kvartali kohta. Avaldatud on Eesti majandusnäitajad 1993 ja 2000-2005.

2005. aastat iseloomustas kiire majanduskasv

Statistikaameti esialgsetel andmetel oli sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2005. aastal 9,8% suurem kui aasta tagasi. Lisatud on tabel 2004.-2005. aasta andmetega sisemajanduse koguprodukti kohta tegevusalade kaupa 2000. aasta püsivhindades.

Majanduskasv püsib tugevana

2005. aastal kiirenes Eesti majanduse kasv rekordilähedase 9,8%-ni. Möödunud aastast kiiremini on majandus kasvanud vaid 1997. aastal, mil sisemajanduse koguprodukt suurenes eelneva aastaga võrreldes 11,1%. AS Sampo Panga analüütiku Anne Karik-Uustalu hinnangul on Eesti majandusel kõiki näitajaid arvestades head väljavaated püsida tänavu möödunud aastaga ligilähedases kasvutempos.

Mida tähendab euro kasutuselevõtu edasilükkumine Eestile?

Inflatsioon on Eestis suures osas välisteguritest sõltuv muutuja. Kuna Eesti rahasüsteem töötab valuutakomitee põhimõttel, puuduvad ka rahapoliitilised instrumendid, millega inflatsiooni suunata. Küsimus on selles, kas on mõttekas euro kasutuselevõtu nimel astuda muidu majanduspoliitiliselt ebaloogilisi samme. Riigi tasandil tuleb hoiduda sammudest, mis võiksid hinnatõusu veelgi suurendada ning jätkata euro kasutuselvõtu ettevalmistustöid. Rahandusministeeriumi eurole ülemineku projektijuht Anne Sulling lahkab neid probleeme lähemalt.

Euroopa Liidu rändtöötajatele kohalduva sotsiaalkindlustuse valikutest

Sotsiaalkindlustusameti välissuhete osakonna juhataja asetäitja Reet Kabi artiklis selgitatakse võõrtöötaja mõistet, vaadeldakse Euroopa Liidu võõrtöötajale kohalduva kindlustussüsteemi valiku üldreegleid ning analüüsitakse erandjuhtumeid Euroopa Kohtu pretsedendiõiguse najal. Üksikasjalikum teave on lähetussertifikaadi, nn E101 kohta.

Diplomite tunnustamine ja isikute vaba liikumine Euroopas

Välisriigis diplomite tunnustamise lihtsustamiseks ja vastavuse määramiseks on Euroopa regioonis loodud Euroopa Nõukogu ja UNESCO koostöövõrk ENIC ning Euroopa Liidu koostöövõrk NARIC. Igas Euroopa riigis tegutseb ENIC keskus; kui riik kuulub Euroopa Liitu, siis ENIC/NARIC keskus. Need võrgud on teinud tunnustamise Euroopas lihtsamaks, vähem aega nõudvamaks ja ka õiglasemaks. Eesti ENIC/NARIC Keskuse juhataja Gunnar Vaht annab ülevaate vastastikuse tunnustamise tingimustest ning Nõukogude Liidu varasemate kvalifikatsioonide vastavusest Eesti Vabariigi omale.

Avaldatud on välisriigis omandatud kutsekvalifikatsiooni tunnustamise seaduse terviktekst ning selle tähtsamad rakendusaktid, sh reguleeritud ametikohtade ja kutsealaste tegevuste loetelu.

Mida pidada silmas töötajaga konkurentsikeelus kokkuleppimisel

Kuigi konkurentsikeeldu rakendatakse töösuhetes palju, on töölepingu seadus selles osas väga üldine ega näe ette, kuidas tagada kinnipidamine konkurentsikeelust ning milline on seda rikkunud töötaja vastutus. Sorainen Law Offices vandeadvokaat Carry Plaks arutleb konkurentsikeeluga seonduvate probleemide üle. Näited mitmetest kohtuasjadest aitavad aru saada, millistel põhjustel vaidlused tekivad.

Konkurentsipiirangud kolmepoolsetes töösuhetes ja muudes lepingutes

Töötajate konkurentsipiiranguid soovivad rakendada ka tööjõurendiettevõtted. Sellest tulenevaid olukordi selgitab Sorainen Law Offices vandeadvokaat Carry Plaks.

Töötajate liikumine ning kolmepoolsed töösuhted

Hedman Osborne Clarke jurist Janika Aigro tutvustab Eestis töötavatele välismaalastele ja Euroopa Liidu kodanikele kohalduvat regulatsiooni ning seda nii töötamisel Eesti tööandja juures, lähetuses kui ka välismaise vahendatud töötajana Eesti tellija juures. Välismaalaste seaduse muudatusega tuuakse Eesti õiguskorda ELi pikaajalistest elanikest kolmandate riikide kodanike staatust reguleeriva direktiivi põhimõtted.

Avaldatud on Euroopa parlamendi ja Nõukogu direktiiv 96/71/EÜ töötajate lähetamise kohta seoses teenuste osutamisega; Eestisse lähetatud töötajate töötingimuste seadus, Euroopa Liidu kodaniku seaduse terviktekst ja rahvusvahelise eraõiguse seaduse terviktekst.

Personalirent – kellele ja miks?

Personalirenditeenus on arenev uus teenuseliik Eestis. Miks on personalirenti vaja? Mida see ettevõtjale annab? Miks peaks inimene tahtma töötada rendisuhetes? Manpower OÜ tegevdirektor Heigo Kaldra annab neile küsimustele vastuseid ja toob välja tööjõurendi eeliseid.

Millal on otstarbekas kindlustada väliskindlustusseltsis

Pärast Eesti ühinemist Euroopa Liiduga on kindlustuses toimunud mitmeid muudatusi. Tarbijatele on tähtis see, et kindlustamisvõimalused on oluliselt avardunud. Kindlustusmaakler Evelin Marks selgitab kindlusvõtja aspektist, kuidas tegutsevad ELi kindlustusseltsid Eestis, mida tähendab piiriülene kindlustustegevus ja keda eelistada – kas filiaali või piiriülese teenuse pakkujat.

Riski vähendamise ja selle suurenemise vältimise kohustus kahjukindlustuses

Kindlustusvõtja riski vähendamise ja selle suurenemise vältimise kohustuse laad on kindlustusliigiti ja -lepinguti erinev. Inglist ja Ko õigusbüroo juhataja Aare-Matti Inglist esitab olulisemad hoolsuskohustused levinumate kindlustusliikide kaupa. Kohtupraktikast toodud näidete varal saab selgemaks, millistel juhtudel võib kindlustusselts hüvitise maksmisest keelduda ning millal seltsil see õigus puudub.

Kaubandustegevuse seadusest

Juba kaks aastat on kehtinud kaubandustegevuse seadus ja majandustegevuse registri seadus. Kaubandustegevuse seadusega kehtestatud õigusliku regulatsiooni olulisemaid muudatusi on kauplemislubade asendamine registreeringuga majandustegevuse registris. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kaubandustalituse juhataja Anne Laar annab ülevaate seadusest tulenevatest konkreetsetest nõuetest nii kauplejale, kaubanduse korraldajale ja müüjale kui ka kaubale, teenusele ning nende müügile.

Avaldatud on kaubandustegevuse seadus, majandustegevuse registri seadus, alkoholiseaduse terviktekst ja alkoholi määratlemise, kirjeldamise ja müügiks esitlemise aktualiseeritud nõuded.

Keskkonnaalaste kitsendustega piirkondade toetamisest Eesti maaelu arengukava kaudu

Hind: 1,50 EUR
Otsing autori järgi:

Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (117) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (118) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (119) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (116) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (120) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (122/123) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (185) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (121) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (128) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (184) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (130) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (181) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (136) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (131) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (178) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 12 (139) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (129) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (134/135) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (132) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (133) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (137) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (138) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Teema Majandus, poliitika alla viimati lisatud:

Rachel Botsman, Keda usaldada? Kuidas tehnoloogia meid ühendas ja miks see võib meid uuesti lahutada, Hea Lugu, 2017, hind: 17,00 eurot
Hans G. Tonndorf, Kaubanduse ja tööstuse logistika. Kulude vähendamise ja parema teenindamise strateegiad, Külim, 1998, hind: 3,00 eurot
Allan Keian, Eessõna Urmas Sõõrumaa, Kuidas rikkaks saada?, llan Keian, 2012, hind: 8,00 eurot
artiklid valinud: Maria Kütt, Katrina Laurson, Lia Ratnik ja Milvi Tepp, Vedur, vagun, pidur. Kuidas muudatused edukalt ellu viia. Harvard Business Review valitud artiklid, Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE, 2015, hind: 26,00 eurot
Koostanud Helve Kase ja Iris Pettai, Vaikijate hääled 3. Raamat vanuselisest tõrjumisest. Räägivad tööotsijad 50+. Nõustavad eksperdid. Analüüsivad teadlased, Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi MTÜ, 2013, hind: 15,00 eurot
James A. Belasco, Ralph C. Stayer, Piisoni lend, Goldratt Baltic Network, 2000, hind: 15,00 eurot
Aktiivne müük ja turundus, Estada, 2001, hind: 5,00 eurot
Mart Jürisoo, Burnout- läbipõlemine, Fontes, 2004, hind: 22,00 eurot
Koostanud Jelena Rootamm-Valter, Sekretäri ABC, Vastus, 1998, hind: 7,00 eurot
John Kotter, Toimetanud: Mati Feldmann ja Marge Kask, Edujanu, Äripäev, 2009, hind: 12,00 eurot
Villu Zirnask, Strateegiline finantsjuhtimine. Idee kohtub rahakotiga, Äripäev, 2008, hind: 24,00 eurot
Karl Marx, Friedrich Engels, Valitud teosed. 2. köide, Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 17,00 eurot
Karl Marx, Kapital I-III, Eesti Riiklik Kirjastus, hind: 50,00 eurot
Robert Kiyosaki, Ebaõiglane privileeg, Sinisukk, 2011, hind: 10,00 eurot
Ed Michaels, Helen Handfield-Jones, Beth Axelrod, Sõda talentide pärast, Hermes, 2006, hind: 14,00 eurot
Martin Yate, Palgake parimaid, Elmatar, 2001, hind: 12,00 eurot
Issai Duberštein, Edgar Lintševski, Kutse-eetika ja psühholoogia kaubanduses, Valgus, 1983, hind: 3,00 eurot
Toimetanud Kadri Seeder ja Berk Vaher, Töö ja pere, Eesti Tööandjate Keskliit, 2007, hind: 14,00 eurot
Tiina Saar, Kuidas võita maailma parim töökoht, Eesti Ekspressi Kirjastus, 2005, hind: 11,00 eurot
Koostanud Erik Terk, Erastamine Eestis: ideoloogia, läbiviimine, tulemused, Eesti Tuleviku-uuringute Instituut, 1999, hind: 12,00 eurot
Herbert Metsa, Tootmise arengu nüüdisprobleemid, Eesti Raamat, 1984, hind: 3,00 eurot
Russ Whitney, Kuidas kinnisvara aitab jõukaks saada?, Philos, 2003, hind: 23,00 eurot
Paavo Kangur, Kapitali sünd. 25 aastat Ideal OÜ lugu. Esimene raamat, 1990-2015, Inglisilla Produktsioon, 2016, hind: 5,00 eurot
Robert S. Kaplan, David P. Norton, Tasakaalus tulemuskaart. Strateegialt tegudele, Pegasus, 2003, hind: 27,00 eurot
Niklas Modig, Pär Åhlström, See on lean. Tõhususe paradoksi lahendamine, Äripäev, 2016, hind: 30,00 eurot


Teema Majandus, poliitika all on 1556 raamatut, vaata täielikku loendit lähemalt selle lingi kaudu!

Vanaraamat  |   E-post   |   © vanaraamat, Biblio OÜ, 2008-2019 |   Biblio OÜ Lai valik uusi ja kasutatud raamatuid, noote ja vinüülplaate Tlf:(372) 734 1901