Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006, Teataja

Eesti majanduskroonika: I kvartal 2006 Valik olulisi Eesti majanduselu andmeid, lühiuudiseid ja -sõnumeid 2006. aasta I kvartali kohta. Avaldatud on Eesti majandusnäitajad 1993 ja 2000-2005. 2005. aastat iseloomustas kiire majanduskasv Statistikaameti esialgsetel andmetel oli sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2005. aastal 9,8% suurem kui aasta tagasi. Lisatud on tabel 2004.-2005. aasta andmetega sisemajanduse koguprodukti kohta tegevusalade kaupa 2000. aasta püsivhindades. Majanduskasv püsib tugevana 2005. aastal kiirenes Eesti majanduse kasv rekordilähedase 9,8%-ni. Möödunud aastast kiiremini on majandus kasvanud vaid 1997. aastal, mil sisemajanduse koguprodukt suurenes eelneva aastaga võrreldes 11,1%. AS Sampo Panga analüütiku Anne Karik-Uustalu hinnangul on Eesti majandusel kõiki näitajaid arvestades head väljavaated püsida tänavu möödunud aastaga ligilähedases kasvutempos. Mida tähendab euro kasutuselevõtu edasilükkumine Eestile? Inflatsioon on Eestis suures osas välisteguritest sõltuv muutuja. Kuna Eesti rahasüsteem töötab valuutakomitee põhimõttel, puuduvad ka rahapoliitilised instrumendid, millega inflatsiooni suunata. Küsimus on selles, kas on mõttekas euro kasutuselevõtu nimel astuda muidu majanduspoliitiliselt ebaloogilisi samme. Riigi tasandil tuleb hoiduda sammudest, mis võiksid hinnatõusu veelgi suurendada ning jätkata euro kasutuselvõtu ettevalmistustöid. Rahandusministeeriumi eurole ülemineku projektijuht Anne Sulling lahkab neid probleeme lähemalt. Euroopa Liidu rändtöötajatele kohalduva sotsiaalkindlustuse valikutest Sotsiaalkindlustusameti välissuhete osakonna juhataja asetäitja Reet Kabi artiklis selgitatakse võõrtöötaja mõistet, vaadeldakse Euroopa Liidu võõrtöötajale kohalduva kindlustussüsteemi valiku üldreegleid ning analüüsitakse erandjuhtumeid Euroopa Kohtu pretsedendiõiguse najal. Üksikasjalikum teave on lähetussertifikaadi, nn E101 kohta. Diplomite tunnustamine ja isikute vaba liikumine Euroopas Välisriigis diplomite tunnustamise lihtsustamiseks ja vastavuse määramiseks on Euroopa regioonis loodud Euroopa Nõukogu ja UNESCO koostöövõrk ENIC ning Euroopa Liidu koostöövõrk NARIC. Igas Euroopa riigis tegutseb ENIC

Raamatu autoriks on Peatoimetaja: Aime Hendre kasutatud raamatud pealkirjaga Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006 on raamat kirjastuselt Teataja aastast

mille on kirjutanud Peatoimetaja: Aime Hendre antud aasta raamat Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006 on Peatoimetaja: Aime Hendre oluline teos, kasutatud raamatute hulgas. Siin saad osta uusi ja kasutatud raamatuid veebipoest vanaraamat.ee vaata ka uute ja vanade raamatute nimistut Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006 vanaraamat.ee raamatupood Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006
vaata plaate reklaam
Raamatu otsing
raamatRaamat "Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006",
teema: Majandus, poliitika

Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006
Pealkiri: Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006
Autor(id): Peatoimetaja: Aime Hendre

Kirjastus: Teataja
Linn: Tallinn
Aasta:
Originaalkeel:

ISBN: 14064499
Lehekülgi: 128


Seisukord: kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras
Mõõdud:
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega


Sisu:
Eesti majanduskroonika: I kvartal 2006

Valik olulisi Eesti majanduselu andmeid, lühiuudiseid ja -sõnumeid 2006. aasta I kvartali kohta. Avaldatud on Eesti majandusnäitajad 1993 ja 2000-2005.

2005. aastat iseloomustas kiire majanduskasv

Statistikaameti esialgsetel andmetel oli sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2005. aastal 9,8% suurem kui aasta tagasi. Lisatud on tabel 2004.-2005. aasta andmetega sisemajanduse koguprodukti kohta tegevusalade kaupa 2000. aasta püsivhindades.

Majanduskasv püsib tugevana

2005. aastal kiirenes Eesti majanduse kasv rekordilähedase 9,8%-ni. Möödunud aastast kiiremini on majandus kasvanud vaid 1997. aastal, mil sisemajanduse koguprodukt suurenes eelneva aastaga võrreldes 11,1%. AS Sampo Panga analüütiku Anne Karik-Uustalu hinnangul on Eesti majandusel kõiki näitajaid arvestades head väljavaated püsida tänavu möödunud aastaga ligilähedases kasvutempos.

Mida tähendab euro kasutuselevõtu edasilükkumine Eestile?

Inflatsioon on Eestis suures osas välisteguritest sõltuv muutuja. Kuna Eesti rahasüsteem töötab valuutakomitee põhimõttel, puuduvad ka rahapoliitilised instrumendid, millega inflatsiooni suunata. Küsimus on selles, kas on mõttekas euro kasutuselevõtu nimel astuda muidu majanduspoliitiliselt ebaloogilisi samme. Riigi tasandil tuleb hoiduda sammudest, mis võiksid hinnatõusu veelgi suurendada ning jätkata euro kasutuselvõtu ettevalmistustöid. Rahandusministeeriumi eurole ülemineku projektijuht Anne Sulling lahkab neid probleeme lähemalt.

Euroopa Liidu rändtöötajatele kohalduva sotsiaalkindlustuse valikutest

Sotsiaalkindlustusameti välissuhete osakonna juhataja asetäitja Reet Kabi artiklis selgitatakse võõrtöötaja mõistet, vaadeldakse Euroopa Liidu võõrtöötajale kohalduva kindlustussüsteemi valiku üldreegleid ning analüüsitakse erandjuhtumeid Euroopa Kohtu pretsedendiõiguse najal. Üksikasjalikum teave on lähetussertifikaadi, nn E101 kohta.

Diplomite tunnustamine ja isikute vaba liikumine Euroopas

Välisriigis diplomite tunnustamise lihtsustamiseks ja vastavuse määramiseks on Euroopa regioonis loodud Euroopa Nõukogu ja UNESCO koostöövõrk ENIC ning Euroopa Liidu koostöövõrk NARIC. Igas Euroopa riigis tegutseb ENIC keskus; kui riik kuulub Euroopa Liitu, siis ENIC/NARIC keskus. Need võrgud on teinud tunnustamise Euroopas lihtsamaks, vähem aega nõudvamaks ja ka õiglasemaks. Eesti ENIC/NARIC Keskuse juhataja Gunnar Vaht annab ülevaate vastastikuse tunnustamise tingimustest ning Nõukogude Liidu varasemate kvalifikatsioonide vastavusest Eesti Vabariigi omale.

Avaldatud on välisriigis omandatud kutsekvalifikatsiooni tunnustamise seaduse terviktekst ning selle tähtsamad rakendusaktid, sh reguleeritud ametikohtade ja kutsealaste tegevuste loetelu.

Mida pidada silmas töötajaga konkurentsikeelus kokkuleppimisel

Kuigi konkurentsikeeldu rakendatakse töösuhetes palju, on töölepingu seadus selles osas väga üldine ega näe ette, kuidas tagada kinnipidamine konkurentsikeelust ning milline on seda rikkunud töötaja vastutus. Sorainen Law Offices vandeadvokaat Carry Plaks arutleb konkurentsikeeluga seonduvate probleemide üle. Näited mitmetest kohtuasjadest aitavad aru saada, millistel põhjustel vaidlused tekivad.

Konkurentsipiirangud kolmepoolsetes töösuhetes ja muudes lepingutes

Töötajate konkurentsipiiranguid soovivad rakendada ka tööjõurendiettevõtted. Sellest tulenevaid olukordi selgitab Sorainen Law Offices vandeadvokaat Carry Plaks.

Töötajate liikumine ning kolmepoolsed töösuhted

Hedman Osborne Clarke jurist Janika Aigro tutvustab Eestis töötavatele välismaalastele ja Euroopa Liidu kodanikele kohalduvat regulatsiooni ning seda nii töötamisel Eesti tööandja juures, lähetuses kui ka välismaise vahendatud töötajana Eesti tellija juures. Välismaalaste seaduse muudatusega tuuakse Eesti õiguskorda ELi pikaajalistest elanikest kolmandate riikide kodanike staatust reguleeriva direktiivi põhimõtted.

Avaldatud on Euroopa parlamendi ja Nõukogu direktiiv 96/71/EÜ töötajate lähetamise kohta seoses teenuste osutamisega; Eestisse lähetatud töötajate töötingimuste seadus, Euroopa Liidu kodaniku seaduse terviktekst ja rahvusvahelise eraõiguse seaduse terviktekst.

Personalirent – kellele ja miks?

Personalirenditeenus on arenev uus teenuseliik Eestis. Miks on personalirenti vaja? Mida see ettevõtjale annab? Miks peaks inimene tahtma töötada rendisuhetes? Manpower OÜ tegevdirektor Heigo Kaldra annab neile küsimustele vastuseid ja toob välja tööjõurendi eeliseid.

Millal on otstarbekas kindlustada väliskindlustusseltsis

Pärast Eesti ühinemist Euroopa Liiduga on kindlustuses toimunud mitmeid muudatusi. Tarbijatele on tähtis see, et kindlustamisvõimalused on oluliselt avardunud. Kindlustusmaakler Evelin Marks selgitab kindlusvõtja aspektist, kuidas tegutsevad ELi kindlustusseltsid Eestis, mida tähendab piiriülene kindlustustegevus ja keda eelistada – kas filiaali või piiriülese teenuse pakkujat.

Riski vähendamise ja selle suurenemise vältimise kohustus kahjukindlustuses

Kindlustusvõtja riski vähendamise ja selle suurenemise vältimise kohustuse laad on kindlustusliigiti ja -lepinguti erinev. Inglist ja Ko õigusbüroo juhataja Aare-Matti Inglist esitab olulisemad hoolsuskohustused levinumate kindlustusliikide kaupa. Kohtupraktikast toodud näidete varal saab selgemaks, millistel juhtudel võib kindlustusselts hüvitise maksmisest keelduda ning millal seltsil see õigus puudub.

Kaubandustegevuse seadusest

Juba kaks aastat on kehtinud kaubandustegevuse seadus ja majandustegevuse registri seadus. Kaubandustegevuse seadusega kehtestatud õigusliku regulatsiooni olulisemaid muudatusi on kauplemislubade asendamine registreeringuga majandustegevuse registris. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kaubandustalituse juhataja Anne Laar annab ülevaate seadusest tulenevatest konkreetsetest nõuetest nii kauplejale, kaubanduse korraldajale ja müüjale kui ka kaubale, teenusele ning nende müügile.

Avaldatud on kaubandustegevuse seadus, majandustegevuse registri seadus, alkoholiseaduse terviktekst ja alkoholi määratlemise, kirjeldamise ja müügiks esitlemise aktualiseeritud nõuded.

Keskkonnaalaste kitsendustega piirkondade toetamisest Eesti maaelu arengukava kaudu

Hind: 1,50 EUR
Otsing autori järgi:

Andri Teaste, Enn Hendre, Määrded, määrimisseadmed ja tihendid. Elastsed elemendid, Valgus, 1979, hind: 5,00 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (117) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (118) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (119) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (116) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (120) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (122/123) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (185) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (121) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (128) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (184) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (130) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (181) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (136) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (131) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (178) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 12 (139) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (129) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (134/135) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (132) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (133) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (137) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (138) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Teema Majandus, poliitika alla viimati lisatud:

P. M. Senge, A. Kleiner, C. Roberts, R. B. Ross, B. J. Smith, Viie distsipliini käsiraamat, Fontes, 2003, hind: 19,00 eurot
Zig Ziglar, Ziglari müügisaladused, Elmatar, 2000, hind: 33,00 eurot
Koostanud Jelena Rootamm-Valter, Sekretäri ABC, Vastus, 1998, hind: 5,00 eurot
Priit Karjus, Strateegia audit. Läbimõeldud sõjaplaanid äris, Eesti Kõrgem Kommertskool, 2003, hind: 22,50 eurot
Robert Bolton Ph.D, Igapäevaoskused, Väike Vanker, 2006, hind: 25,00 eurot
Eliyahu M. Goldratt, Jeff Cox, Eesmärk. Pideva arengu protsess, Fontes, 1998, hind: 22,00 eurot
Hardo Pajula, Majanduslik inimene ja poliitiline loom, Eesti Keele Sihtasutus, 2014, hind: 8,00 eurot
Jon M. Huntsman, Võitjad sohki ei tee. Ka mitte raskel ajal, Pilgrim, 2012, hind: 14,00 eurot
Tim Harford, Kohanemine. Miks edu saab ikka alguse ebaõnnestumisest, Hermes, 2012, hind: 14,50 eurot
Robert T. Kiyosaki ja Donald J. Trump, Midase puudutus, Sinisukk, 2012, hind: 10,00 eurot
Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter, Rahavoo kvadrant. Rikka isa teejuht rahalisele vabadusele, Sinisukk, 2006, hind: 11,00 eurot
Ruth Alas, Muudatuste juhtimine ja õppiv organisatsioon, Külim, 2002, hind: 4,50 eurot
Robin Jay, Ärilõunate kunst, Ersen, 2006, hind: 1,70 eurot
Algis Perens, Projektijuhtimine, Külim, 2001, hind: 12,00 eurot
Eesti Roheline Liikumine, 1988, hind: 2,00 eurot
Manfred Kets de Vries, Juhtimise müstika. käsiraamat inimestega töötamiseks, Pegasus, 2003, hind: 8,00 eurot
Des Dearlove, Äri Richard Bransoni moodi. Maailma suurima kaubamärgikuninga 10 saladust, Ilo, 2001, hind: 10,00 eurot
Anti Kidron, Ärijuhtimise psühholoogia, Mondo, 2004, hind: 16,00 eurot
Tiiu Paas; Tartu Ülikool, majandusteaduskond, majandusinformaatika ja -modelleerimise instituut, Sissejuhatus ökonomeetriasse, Tartu Ülikooli Kirjastus, 1995, hind: 11,00 eurot
Raivo Uukkivi, Vallavanema aruanne. Rae vald 2004-2009, Mixi, 2009, hind: 12,00 eurot
Anneli Kährik, Martin Lux, Jüri Kõre, Margus Hendrikson, Ille Allsaar, Eluasemepoliitika üleminekuriikides, Poliitikauuringute Keskus Praxis, 2004, hind: 12,00 eurot
Herbert S. Kindler, Oskus riskida, Elmatar, 1999, hind: 9,00 eurot
Koostanud Vladimir Hvostov ja Issaak Mints Toimetanud Vladimir Potjomkin, Diplomaatia ajalugu II. Diplomaatia uusajal (1872.-1919. a.), Teaduslik Kirjandus, 1948, hind: 13,00 eurot
Kristin Anderson, Ron Zemke, Tippteenindaja raskused ja rõõmud, Koolibri, 2003, hind: 7,00 eurot
Seth Godin, Nõusolekuturundus. Kuidas muuta võõraid sõpradeks ja sõpru klientideks, Fontese Kirjastus, 2000, hind: 7,00 eurot


Teema Majandus, poliitika all on 1509 raamatut, vaata täielikku loendit lähemalt selle lingi kaudu!

Vanaraamat  |   E-post   |   © vanaraamat, Biblio OÜ, 2008-2019 |   Biblio OÜ Lai valik uusi ja kasutatud raamatuid, noote ja vinüülplaate Tlf:(372) 734 1901