Teema: Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR)
Pealkiri:
Olematus võiks ju ka olemata olla. LR kuldsariAutor(id): Artur Alliksaar; koostanud Paul-Eerik Rummo; toimetanud Lauri Eesmaa; saatesõnad Paul-Eerik Rummo, Leo Metsar
Kujundaja: Maris Kaskmann
Kirjastus: Kultuurileht
Linn: Tallinn
Aasta: 2025
Originaalkeel:
ISBN: 9789916755389
Lehekülgi: 96
Sari: Loomingu Raamatukogu kuldsari 32
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Loomingu Raamatukogu üks legendaarsemaid vihikuid, 1968. aastal ilmunud valikkogu „Olematus võiks ju ka olemata olla“ jäi pikka aega ainsaks võimaluseks tutvuda Artur Alliksaare luulega. Siit on saanud tuule tiibadesse Alliksaare üldtuntud luuletused, nagu „Aeg“, „Kuhu küll, kuhu küll, uhh!“, „Olen ürgloitsu logose laps“, „Õhtute kollane tolm“ ja „Olematus võiks ju ka olemata olla“. Paul-Eerik Rummo valis kogumiku tsüklitesse luuletusi Alliksaare erinevatest loome perioodidest ning kirjutas saatesõnas, et pidas oluliseks valgustada Alliksaare luuletamise tulemuste kõrval ka tema luuletamise protsessi, silumata ürgkaootilisust ja kõlade vabajooksu. Siinses uustrükis on taastatud värsid, mille tsensorid käskisid esmatrüki laost eemaldada. Samuti ilmub esimest korda raamatukaante vahel Leo Metsari saatesõna, mis jäeti „taktikalistel kaalutlustel“ avaldamata. Luuletusi saadavad pildid Alliksaare käsikirjadest.
Märksõnad:
Kultuurileht
Loomingu Raamatukogu kuldsari
eesti ilukirjandus
luuletused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Olematus võiks ju ka olemata olla. LR kuldsari, Artur Alliksaar; koostanud Paul-Eerik Rummo; toimetanud Lauri Eesmaa; saatesõnad Paul-Eerik Rummo, Leo Metsar, Kultuurileht 2025Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR) alla viimati lisatud:
Jaan Kross, Kajalood,
Perioodika, 1980, hind: 5,00 eurot
Virginia Woolf, Orlando. Elulugu,
Perioodika, 1997, hind: 11,00 eurot
Virginia Woolf, Orlando. Elulugu,
Perioodika, 1997, hind: 7,00 eurot
Dino Buzzati; Koostanud: Anne Kalling, Merekoll,
Perioodika, 1988, hind: 3,00 eurot
Artur Alliksaar. Koostanud: Paul-Eerik Rummo, Olematus võiks ju ka olemata olla,
Perioodika, 1968, hind: 5,00 eurot
Fanny de Sievers; Koostanud: Ott Ojamaa, Mateeriasse kootud palve. Esseid,
Perioodika, 1992, hind: 3,50 eurot
Jonas Gardell, Koomiku lapsepõlv,
Perioodika, 2001, hind: 5,00 eurot
Ring Lardner, Unetus. Novelle,
Perioodika, 2004, hind: 4,00 eurot
Peeter Sauter, Pori,
Perioodika, 2002, hind: 5,00 eurot
Bernard Shaw, Neegritüdruku seiklused Jumala otsingul,
Perioodika, 1970, hind: 1,60 eurot
Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR) all on 1709 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!