Teema: Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR)
Pealkiri:
Olematus võiks ju ka olemata olla. LR kuldsariAutor(id): Artur Alliksaar; koostanud Paul-Eerik Rummo; toimetanud Lauri Eesmaa; saatesõnad Paul-Eerik Rummo, Leo Metsar
Kujundaja: Maris Kaskmann
Kirjastus: Kultuurileht
Linn: Tallinn
Aasta: 2025
Originaalkeel:
ISBN: 9789916755389
Lehekülgi: 96
Sari: Loomingu Raamatukogu kuldsari 32
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Loomingu Raamatukogu üks legendaarsemaid vihikuid, 1968. aastal ilmunud valikkogu „Olematus võiks ju ka olemata olla“ jäi pikka aega ainsaks võimaluseks tutvuda Artur Alliksaare luulega. Siit on saanud tuule tiibadesse Alliksaare üldtuntud luuletused, nagu „Aeg“, „Kuhu küll, kuhu küll, uhh!“, „Olen ürgloitsu logose laps“, „Õhtute kollane tolm“ ja „Olematus võiks ju ka olemata olla“. Paul-Eerik Rummo valis kogumiku tsüklitesse luuletusi Alliksaare erinevatest loome perioodidest ning kirjutas saatesõnas, et pidas oluliseks valgustada Alliksaare luuletamise tulemuste kõrval ka tema luuletamise protsessi, silumata ürgkaootilisust ja kõlade vabajooksu. Siinses uustrükis on taastatud värsid, mille tsensorid käskisid esmatrüki laost eemaldada. Samuti ilmub esimest korda raamatukaante vahel Leo Metsari saatesõna, mis jäeti „taktikalistel kaalutlustel“ avaldamata. Luuletusi saadavad pildid Alliksaare käsikirjadest.
Parandatud ja täiendatud trükk väljaandest: Tallinn : Perioodika, 1968. (Loomingu raamatukogu ; 1968, 9-10 (537/538))
Märksõnad:
Kultuurileht
Loomingu Raamatukogu kuldsari
eesti ilukirjandus
luuletused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Olematus võiks ju ka olemata olla. LR kuldsari, Artur Alliksaar; koostanud Paul-Eerik Rummo; toimetanud Lauri Eesmaa; saatesõnad Paul-Eerik Rummo, Leo Metsar, Kultuurileht 2025Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR) alla viimati lisatud:
Doris Lessing, Vanaemad,
Kultuurileht, 2012, hind: 8,00 eurot
Simone de Beauvoir, Väga kerge surm,
Perioodika, 1965, hind: 4,50 eurot
Fernando Pessoa, Autopsühhograafia (luulevalimik),
Perioodika, 1973, hind: 5,00 eurot
Veikko Huovinen, Joodiku eetika,
Perioodika, 1973, hind: 4,00 eurot
Peter Brook, Tühi ruum,
Perioodika, 1972, hind: 6,00 eurot
Richard Brautigan, Arbuusisuhkrus,
Perioodika, 1977, hind: 5,00 eurot
Veikko Huovinen, Havukka-aho mõtleja,
Ajalehtede-Ajakirjade Kirjastus, 1959, hind: 3,00 eurot
Jan Kaus, Tallinna kaart. Miniatuurid,
Kultuurileht, 2014, hind: 8,00 eurot
Dhammapada,
Perioodika, 1977, hind: 7,00 eurot
Eda Ahi, Kärt Hellerma, Kätlin Kaldmaa, Maarja Kangro, Tiina Ann Kirss, Veronika Kivisilla, Helga Nõu, Carolina Pihelgas, Anu Saluäär, Jelena Skulskaja, Triin Soomets, Elin Toona ja Elo Viiding, Kolmteist eesti kirja,
Kultuurileht, 2016, hind: 4,00 eurot
Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR) all on 1722 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!