Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Kleopatra. Ühe elu luguAutor(id): Stacy Schiff
Kirjastus: Tänapäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2013
Originaalkeel:
Tõlkija: Nele Sillaots
ISBN: 9789949273331
Lehekülgi: 0
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 215x143x31 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Kuulsaimate kunagi elanud naiste sekka kuulub Kleopatra VII Ptolemaios, kes valitses Egiptust kakskümmend kaks aastat. Ta kaotas kuningriigi, sai selle tagasi, kaotas selle peaaegu uuesti, ajas kokku terve impeeriumi ja kaotas kõik. Olles lapsena jumalanna, kaheksateistkümneselt kuninganna ja seejärel kuulsus, oli ta spekulatsioonide ja austuse, kuulujuttude ja legendide objekt isegi oma eluajal. Oma võimu tipphetkel kontrollis ta peaaegu tervet Vahemere idakallast – see oli viimane suur kuningriik Egiptuse valitsejate ajaloos. Kaduva viivu vältel hoidis ta oma käes terve läänemaailma saatust. Ta suri kolmekümne üheksa aastasena, põlvkond enne Kristuse sündi. Sellest ajast peale on ta meie kujutlustesse sööbinud. Paljud inimesed on temast rääkinud, sealhulgas suurimad näitekirjanikud ja poeedid; me oleme juba kaks tuhat aastat talle sõnu suhu pannud. Ühes ajaloo tegusamatest hauatagustest eludest kestab ta edasi asteroidi, videomängu, klišee, sigaretimargi, mänguautomaadi, striptiisiklubi ja Elizabeth Taylori sünonüümina.
Märksõnad:
ajalugu
biograafiad
ilukirjandus
Originaali pealkiri: Cleopatra : a life. Eesti keeles
ilukirjandus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Kleopatra. Ühe elu lugu, Stacy Schiff, Tänapäev 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Kai Maitla, Andri Ollema, Leo Tammiksaar, Paul Maitla päevikud,
Eesti Leegioni Sõprade Klubi MTÜ, 2013, hind: 18,00 eurot
Nikolai Sepp, Kihnu mehe luegõlend,
Kihnu Kultuuri Instituut, 2014, hind: 4,50 eurot
Guy Breton, Viimased Valoisd,
Brigitta, 1996, hind: 6,00 eurot
Emil Ludwig, Napoleon 2,
Athena, 1996, hind: 6,00 eurot
Ron Jeremy ja Eric Spitznagel, Kõige kõvem (töötav) mees showbiznessis,
Üle Õla, 2008, hind: 14,00 eurot
Anu Raud; kokkupanijad Ela Tomson, Sirje Endre; toimetaja Sirje Endre, Kuue ruuduga aken. Jutukogu,
SE & JS, 2022, hind: 14,00 eurot
Sarah Gristwood, Kuningannade mäng. Naised, kes valitsesid 16. sajandi Euroopat,
Argo kirjastus, 2018, hind: 20,00 eurot
Koostanud Svea Aavik. Tekstide autorid Anu Raud, Erle Oad, Theodor Saar, Jüri Tuulik, Johannes Leas, Joel Sang, Marju Vesik, Mark Soosaar, Harri Jõgisalu, Svea Aavik, Kihnu Jõnnust Kihnu Virveni. Kihnlaste enneolematud ja pärasttulematud elulood,
Kihnu Kultuuri Instituut, 2009, hind: 17,00 eurot
Helmi Rajamaa; toimetanud Janika Kronberg, Paguluse sirvilaudu II. Päevikumärkmeid aastatest 1981-1992,
Eesti Keele Sihtasutus, 2003, hind: 5,00 eurot
Märt Lond, Püss selga ja metsa,
2013, hind: 14,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4452 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!