Teema: Reisijuhid, reisikirjad
Pealkiri:
Eesti poisid TšuktšimaalAutor(id): Ülo Siimets; saatesõna Hendrik Relve; järelsõna Aimar Ventsel
Kujundaja: Janika Vesberg
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2024
Originaalkeel:
ISBN: 9789985361429
Lehekülgi: 264
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x160
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
„Ehkki elust Tšukotkas on möödas ligi 55 aastat, viivad unenäod mind ikka ammustele radadele. Tihti ekslen lumetormis ega suuda kuidagi leida teed koduni. Tõsi, nüüd juba üha harvem,” meenutab Ülo Siimets. „Imelik, aga isegi sealsete toitude maitsed on meeles – värske põdraveri, millega algas söömaaeg, või, kolmeliitrisest purgist supilusikaga söödud punane kalamari. Samuti jutuajamised lõkke ääres šamaan Ejgeliga, tänu kellele sain osa erinevatest riitustest. Just Ejgeli soovitas mäletada oma unenägusid, sest see võib mõjutada saatust. Pärast tagasijõudmist nii ka juhtus – nägin unes oma tulevast abikaasat. Kuhu iganes hilisemad reisid ka on viinud – aasta noore mehena Tšukotkas kaalub üles kõik muu.” Elamusi ja seiklusi sellest aastast siit raamatust leiabki.
Ülo Siimets (snd 1948) õppis Eesti Põllumajanduse Akadeemias ning Tartu Ülikoolis välismajandust, Šveitsi sihtasutuses Transfer majandust. Töötas Tartu Metsakombinaadis, alustas metsameistrina ja lõpetas peainsenerina. Seejärel oli ta Tartu Metsamajandis, millele järgnes Eesti Rahva Muuseumis majandusdirektori ja Raadi haldusjuhi amet. Reisinud on ta veel Koola poolsaarel, Neenetsimaal, Indias, Nepaalis, Bhutanis, Pakistanis, Indias, Peruus, Tšiilis jm.
„Soovitan raamatut „Eesti poisid Tšuktšimaal” kõigile, keda köidavad seiklused, kauged maad ja rahvad.” – Hendrik Relve, rännu- ja kirjamees
Katkendeid Bogoraz-Tani raamatust "Tšuktšid" / Ülo Siimetsa tõlge
Märksõnad:
Varrak
Janika Vesberg
reisid
tšuktšid
kombed
eluviis
Tšuktšimaa
reisikirjad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eesti poisid Tšuktšimaal, Ülo Siimets; saatesõna Hendrik Relve; järelsõna Aimar Ventsel, Varrak 2024Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Reisijuhid, reisikirjad alla viimati lisatud:
Taney Dudley ja Faustin Wirkus, Gonavei saare valge kuningas,
Olion, 1998, hind: 6,00 eurot
Herbert Tichy, Cho Oyu - Jumalate Arm. Binungapuumesi. Aasta loodusrahvaste seas,
Eesti Raamat, 1987, hind: 3,00 eurot
Ülo Mander, Viru raba õpperada,
Eesti Raamat, 1978, hind: 4,00 eurot
Douglas Wells; eestikeelne tekst: Juta Noorkõiv, Tuletorni ring ehk Veel üks võimalus tutvumiseks Hiiumaaga,
Hiiu Maavalitsus, 1996, hind: 7,00 eurot
Jan Willem Bultje, Saage tuttavaks... Küpros,
Ilo, 2006, hind: 5,00 eurot
Airi Ilisson-Cruz, Minu Austraalia. Kuidas ma vahetasin raha aja vastu,
Petrone Print, 2009, hind: 5,00 eurot
Bill Bryson, Ei siin ega seal. Reisid Euroopas,
Tänapäev, 2011, hind: 7,00 eurot
Helmut Joonuks, Kalevipoja paigad,
Eesti Raamat, 1982, hind: 4,50 eurot
Mihhail Kvlividze, Siia oli aheldatud Prometheus. Raamat Gruusiast,
Eesti Raamat, 1986, hind: 4,00 eurot
Pärnu (suvituslinn). Reisijuht,
Perioodika, 1988, hind: 2,00 eurot
Reisijuhid, reisikirjad all on 2172 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!