Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Jesuiidid Tartus 1583-1625. Vastureformatsiooni eelpost Põhja-EuroopasAutor(id): Vello Helk
Kujundaja: Mari Ainso
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2003
Originaalkeel: saksa keel
Tõlkija: Kaarel Piirimäe
ISBN: 9985770544
Lehekülgi: 376
Sari: Ilmatargad
Seisukord: normaalses korras raamat, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 148 × 208 mm
Suurus: tavaformaat, ümbrispaberiga kõva köide
Sisu:
Kaarel Piirimäe:
«Vello Helk oli paljude allikate esmakasutaja ning Eesti ajaloo selle peatüki uurimise pioneer. «Jesuiidid Tartus» on jäänud tänase päevani ainukeseks põhjalikuks käsitluseks vastureformatsioonist Liivimaal. See jutustab täpselt ja üksikasjaliselt jesuiitide elust Tartus, nende kokkupuudetest eestlaste ja teiste rahvakihtidega ning taustana suurtest poliitilistest sündmustest, millest sõltus vastureformatsioon Liivimaal. Haritud jesuiitide Tartusse-tulekut võib tinglikult lugeda ka eestikeelse kõrghariduse alguseks – nad asutasid sinna gümnaasiumi, mille hilisemaks jätkuks oli Rootsi-aegne gümnaasium ning kuningas Gustav Adolfi asutatud Tartu ülikool. See ja paljud teised lood on kirja pandud sellesse raamatusse.»
Originaali pealkiri: Die Jesuiten in Dorpat (1583-1625): ein Vorposten der Gegenreformation in Nordosteuropa
Märksõnad:
jesuiidid
vastureformatsioon
linnaajalugu
haridusajalugu
kirikulugu
Jesuiitide ordu
Gymnasium Derpatense
jesuiidid
vastureformatsioon
linnaajalugu
Sari: Ilmatargad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Jesuiidid Tartus 1583-1625. Vastureformatsiooni eelpost Põhja-Euroopas, Vello Helk, Ilmamaa 2003Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Hillar Palamets, Koduloolise materjali kasutamise teoreetilised alused ajaloo õpetamisel 4. klassis,
Tartu Riiklik Ülikool, 1962, hind: 3,00 eurot
Jaak Sarapuu, Eesti ajaloo lugemik põhikoolile 1. osa,
J. Sarapuu, 1997, hind: 6,00 eurot
koostanud Mäido Soosalu, Tartu Katse-remonditehas eile, täna ja homme,
Valgus, 1974, hind: 3,50 eurot
Koostanud Mart Liira, Tahkuranna kroonuvald ja riigitalupojad. Ajaloost II,
2009, hind: 9,00 eurot
Toimetanud Karl Siilivask, Tartu Ülikooli ajaloo küsimusi XIX. Humanitaarteaduste koolkondade, ideede ja teooriate areng Tartu Ülikoolis. (Tartu Riikliku Ülikooli ajaloo muuseumi materjalid),
Tartu Riiklik Ülikool, 1987, hind: 5,00 eurot
Kultuuriloost noorteadlaste pilguga 1. osa,
TPÜ kirjastus, 2003, hind: 4,00 eurot
August Traksmaa, Eesti Vabadussõda 1918-1920 (I-II osa),
Mats, hind: 45,00 eurot
toimetanud: Rutt Tänav, Merike Kask, Läbi paeselt halli argipäeva II. Pajusi valla lood,
Vali Press, 2006, hind: 8,00 eurot
idee autor Heldur Lääne; koostaja Rein Viru; toimetanud Merike Kask; eessõna: Reet Alev, Läbi paeselt halli argipäeva... Pajusi valla lood,
2006, hind: 12,00 eurot
Koostanud: Albert Ivask, Haakristi haardes. Endiste fašismivangide mälestusi,
Eesti Raamat, 1979, hind: 4,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3494 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!