Teema: Eesti novellid ja jutud
Pealkiri:
Mullivabalt. Eesti meesametnike salaelustAutor(id): Wido Moritz
Kujundaja: Mai Grepp
Kirjastus: Ajakirjade Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2015
Originaalkeel:
ISBN: 9789949391110
Lehekülgi: 148
Seisukord: normaalses korras raamat, kaaned üle kiletatud, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 190x130
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 224
Endine diplomaat, Võrus sündinud Wido Moritz kirjeldab oma esikteoses „Mullivabalt. Eesti meesametnike salaelust“ halastamatu avameelsusega bürokraatidele osaks langevaid draamasid. Karjääri- ja naudinguhimudes visklevad tegelased on silmitsi halenaljakate probleemide ja surmtõsiste eluraskustega. Erinevas erutusseisundis meesametnike seiklused ja siseheitlused haaravad tundliku lugeja hoogsalt kaasa. Seda enam, et jutustusi läbivad nii mitmedki äratuntavad prototüübid. Võimutäiust nautiv asevälisminister Oliver Olvik ei kahtle hetkekski nagu ta ei võiks saada just seda, mida parasjagu tahab - üht kõrvalhüpet naisalluvaga. Diplomaadid Severin ja Krunkson teevad meeleheitlikke jõupingutusi pugemisel, et välja teenida välislähetust mõnda kaunisse Euroopa pealinna. Kultuuribürokraat Gvidon evib loovisiku ambitsioone ja piinu, kuid mitte täit potentsi omaloominguks. Analüütik Joonas langeb ootamatult metsiku joomakire küüsi. Nõunik Huberti tõusev karjäär langeb põrmu lihtsa moraalse eksimuse läbi.
Peeter Helme, kirjanik ja kirjanduskriitik on selle raamatu kohta öelnud: "Mullivabalt" koondab lugusid, milles kohtab nii autobiograafiaga vürtsitatud jaburaid sissevaateid diplomaatia köögipoolele kui ka groteskseid – ja samavõrra tõeseid – vaateid Tallinna napsulembesema intelligentsi ellu. Autori võime tabada inimtüüpe, tuua vaid paari suletõmbega lugeja ette nende olemus on mitte lihtsalt nauditav, vaid ka hirmutav. Kes siis ikka tahab ära tunda end oma nõrkuste kaudu?
Märksõnad:
Ajakirjade Kirjastus
eesti
ilukirjandus
jutud
Hind:
9,00 EURTeema
Eesti novellid ja jutud alla viimati lisatud:
Lilli Promet, Kes levitab anekdoote? Jutustused,
Eesti Raamat, 1967, hind: 2,00 eurot
Asta Põldmäe, Linnadealune muld,
Eesti Raamat, 1989, hind: 2,50 eurot
Engo Väljaots, Elamisele raisatud aeg,
1995, hind: 4,00 eurot
Ene Mihkelson, Matsi põhi,
Eesti Raamat, 1983, hind: 4,00 eurot
Arvo Valton, Mustamäe armastus,
Eesti Raamat, 1978, hind: 7,00 eurot
Peet Vallak, Valitud novelle,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1958, hind: 5,50 eurot
Maimu Berg, Eia Uus, Toomas Verrev, Andrei Hvostov, Justin Petrone, Peeter Helme, Mai Loog, Jan Beltrán, Peeter Sauter, Armin Kõomägi, Kadri Kõusaar, Jüri Pino, Kaur Kender, Aita Kivi, Alan Adojaan, Ingrid Margus, Vello Vikerkaar, Margus Karu, Öö. 18 tumedat lugu Eesti autoritelt,
Kogu Lugu, 2013, hind: 15,00 eurot
Kärt Hellerma, Koidula käsi. Novelle ja jutte 2011-2019,
Tuum, 2020, hind: 6,00 eurot
Friedebert Tuglas, Kogutud novellid 2,
Eesti Raamat, 1971, hind: 6,00 eurot
Aira Kaal, Kodunurga laastud 1,
Eesti Raamat, 1966, hind: 5,00 eurot
Eesti novellid ja jutud all on 383 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!