Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Ilusad asjad, põnevad lood / Beautiful things, attractive storiesAutor(id): toimetanud Heidi Luik, Ülle Tamla, Valter Lang
Kujundaja: Kersti Siitan
Kirjastus: Tartu Ülikooli Kirjastus
Linn: Tartu
Aasta: 2022
Originaalkeel:
ISBN: 9789916270813
Lehekülgi: 371
Sari: Muinasaja teadus 29
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Raamatust „Ilusad asjad, põnevad lood“ leiab lugeja kolmteist artiklit, mis käsitlevad Eesti ülikoolide ja muuseumide kogudes leiduvaid arheoloogilisi esemeid ning inim- ja loomaluid. Nii asjade „ilu“ kui ka lugude „põnevus“ on muidugi subjektiivne – ilu on vaataja silmades ja lugu muutub uurija jaoks põnevaks uuritavate leidudega aja jooksul toimunud sündmustesse ja protsessidesse süvenedes. Seda ilu ja põnevust püüavad autorid edasi anda ka lugejale.
Raamatusse kogutud artiklid on jagatud mitme teema vahel. Siin käsitletakse maapõues leiduvaid peitvarasid, erinevatest materjalidest tarbeesemeid ning inimeste rõivastust kaunistanud ehteid ja aksessuaare. Arheoloogilistel väljakaevamistel leitud muistsete inim- ja loomaluude põhjal uuritakse ka toitumust, haigusi ja vigastusi ning lõpuks peatutakse leidude konserveerimisel lahendamist vajavatel probleemidel.
Märksõnad
arheoloogia
arheoloogilised leiud
Eesti
artiklikogumikud
Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituut, Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogu
Muinasaja teadus 29
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Ilusad asjad, põnevad lood / Beautiful things, attractive stories, toimetanud Heidi Luik, Ülle Tamla, Valter Lang, Tartu Ülikooli Kirjastus 2022Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Jari Leskinen, Vendade riigisaladus. Soome ja Eesti salajane sõjaline koostöö Nõukogude Liidu võimaliku rünnaku vastu aastatel 1918–1940,
Sinisukk, 2000, hind: 16,00 eurot
Mart Laar, Unustatud sõda. Relvastatud vastupanuliikumine Eestis 1944-1956,
Grenader, 2005, hind: 4,50 eurot
Heino Tõnismägi, Ülekohtu toimikud,
BNSi kirjastus, 1998, hind: 17,00 eurot
Ülo Russak, Ilveste impeerium. Vendade Voitkade lugu,
Kirilille Kirjastus, 2001, hind: 10,00 eurot
Mart Laar, Metsavennad,
Helmet Raja ja Co, 1993, hind: 7,00 eurot
Armas Luige, Eesti tuletornid,
Eesti Raamat, 1982, hind: 5,80 eurot
Virkko Lepassalu, Valusalt valge. Türi topeltmõrva põhjused ja tagamaad. Ajakirjandusliku uurimuse katse,
Matrix, 2007, hind: 12,00 eurot
Andres Küng, Rootslaste jälgedes. Inimesi ja olukordi rootslaste asualadel Eestis,
Kupar, 1991, hind: 3,50 eurot
Bartholomäus Hoeneke. Koostanud ja kommenteerinud: Sulev Vahtre, Liivimaa noorem riimkroonika (1315-1348),
Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 31,00 eurot
Heino Gustavson, Meditsiinist vanas Tallinnas kuni 1816. a.,
Valgus, 1969, hind: 7,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3604 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!